Skocz do zawartości

Polecane posty

Mamy jeszcze lato :D U mnie też był pierwszy przymrozek. Nie byłoby w tym nic dziwnego bo mamy wrzesień, ale w prognozie pogody pokazywali 7 stopni, natomiast był 1 stopień, ale w przygruncie musiało byc na minusie bo trawa była biała, a szybe w aucie trzeba było drapać.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

proxy8441    72

koledzy u nas warstwa wilgotnej ziemi po deszczu to ok. 7-10cm śląsk, dziś orałem to widziałem a wyorywałem ziemię suchą jak pieprz :( ziemia spragniona wody nadal. a przyszło ok 20l/m2 20mm.

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    114

To współczuje bo ja wczoraj miałem problemy z przejechaniem agregatem w glinie tak mokro. Dzisiaj jak siałem to nadal mokrawo było mimo podwójnego przejazdu agregatem i bronowania.

milanreal1    290

U mnie padał dzień i noc taki lekki deszczyk. To nadal kropla w morzu potrzeb. Jutro sprawdzę czy orkę da się robić...

benek79    13

17l na m2 to sie przekłada na 8cm wilgoci. Buraki to wpija bardzo szybko,na orke to jeszcze raz tyle musi popadac.

kronolus    1

a w lubelskim sucho troszkę pomżyło bo to deszczem nazwać szkoda :( rzapaki nawet schodzić równo niechcą

Stasiek84    2

W warm-maz warunki do uprawy prawie idealne, jeszcze po dołkach woda stoi i mokro, ale ziemia przesiąknięta i orze się dobrze przy niewielkim zużywaniu się elementów roboczych, tylko terminy ciężko dogonić bo przestało co dzień padać dopiero od końca żniw, czyli tydz temu ;)

soltys48    315

dziś udało się zakończyć orki-już nie pamiętam kiedy orałem taką mokrą glebę.................

PeterG14    114

Dziś w nocy i do 9:00 padał dość mocno deszcz i dał równo 14l na metr. Jęczmień już kiełkuje bo ma super warunki :D .

U mnie tym razem przymrozku nie było, ale w polu za to jest bardzo mokro. A, że mam ciężką ziemie to ciężko cokolwiek robić w polu.

Jednak lepsze to niż susza jak u większości osób wypowiadających się w tym temacie.

Meg5    347

Kolego u mnie nie lepiej ,wczoraj około 18 popadał tyle co nic ... Oj historia lubi się powtarzać :(

rolniku360    69

a u mnie akurat wszystko b.dobrze :P już prawię cała ozima posiana jeszcze tylko z 7 ha :P we wtorek pewnie skończę :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

woj. pomorskie

2 dni lało prawie non stop. Tylko strasznie zimno, bo w górach spadł pierwszy śnieg :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się