Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

daj linka do nowej

na gfs nie patrz

najlepiej sprawdza się model UM

Edytowano przez thug

soltys48    315

+1 koło domu.

Niedziela i poniedziałek spadło 45 mm a ziemia jest przesiąknięta na tyle samo. Nawet na 6 klasie nie przesiąkło głębiej

u mnie (powiat złotowski) ok 4 było poniżej 1 stopnia

Famer21    6

Widzę, że to nie tylko u nas tak się dzieje.. Zboża przed upałami były idealne, ale teraz.. wypala wszystko. Z wysokich plonów raczej nic nie będzie, kłuski już o połowe mniejsze.. U nas lekka mrzawka byla przez godz czasu, a od jutra po 32 stopnie meldują..

marekfarmer    4505

Kolejny  upalny  dzień   minął  Susza  się  pogłębia  i nadzieje  na uratowanie  choć   cząstki  plonu gasną

Edytowano przez marekfarmer

daj linka do nowej

na gfs nie patrz

najlepiej sprawdza się model UM

@Nowy podał tego linka. To aktualizacja z godz 18. UM też daje ładne opady zgadza się, więc nie będzie źle :)

grego    218

Z drugiej strony to na kujawach jakby był kolejny rok urodzaju to by się "bambry" o ziemię zabijali a pszenica byłaby pewnie po 500 zł...

Niedaleko mnie w tamtym roku jeden rolnik się targnął na 30ha, sam wylicytował po 70tys, oczywiście zaciągnął na to kredyt i pewno w tym roku mu trochę zęby trzaskają nie dość, że susza i ogólnie zboża marne to jeszcze pszenice czymś wypalił bo są od dawna żółte, karłowate i odrastają.  Przedobrzył z jakimiś odżywkami najprawdopodobniej.

thug    196

przedobrzył z regulatorem najprawdopodobniej zamiennik moddusa to spowodował

@Nowy podał tego linka. To aktualizacja z godz 18. UM też daje ładne opady zgadza się, więc nie będzie źle :)

um nie daje  opadów za wiele  poza tym siatka jest tylko na 72 godz czyli do soboty

Badylarz    13

Na poniedziałek widać jakiś konkretniejszy deszcz u mnie oby się to sprawdziło. Coś czuję, że wreszcie popada :)

grego    218

tylko czy to już nie za późno...? U nas raczej już deszcz wiele nie pomoże, pszenice zredukowały juz pięterka, dół żółty, liście usychają i nadają do niedzieli po 30 stopni dopiero coś tam niby od poniedziałku może spadnie.

thug    196

widziałeś nową aktualizację gfsa praktycznie  brak opadów heh co za rok

Widziałem, widziałem ale nie można patrzeć dalej jak 72 h do przodu bo non stop zmieniają. Przynajmniej temperaturę trochę obniżyli i nie ma 30 stopni pęknąć u mnie.

Najlepsze to wczorajsza pogoda TVP- Oni w ogóle nie widzą jutro burz  na terenie całej Polski a wszystkie modele tak. :)

Edytowano przez robert123farmer

thug    196

no coamps i um widzi u mnie w burzy maxymalnie 30 litrów zobaczymy

thug    196

o już twoja pogoda i moja pogoda widzi burze na jutro

u mnie też um pokazuje burzę jutro po południu. Ale jeszcze z 3 aktualizację i zniknie pewnie.

Widziałem, widziałem ale nie można patrzeć dalej jak 72 h do przodu bo non stop zmieniają. Przynajmniej temperaturę trochę obniżyli i nie ma 30 stopni pęknąć u mnie.

Najlepsze to wczorajsza pogoda TVP- Oni w ogóle nie widzą jutro burz  na terenie całej Polski a wszystkie modele tak. :)

matingus    107

obredlałem kartofle to jeszcze wilgotna ziemia się wywalała to nie ma bidy.

po czekaj jak by u Ciebie tak było jak u nas jest susza,susza.

dopiero miał byś bidę.

tak że zastanów się dwa razy jak coś napiszesz.

Edytowano przez matingus

chopin    3

cwaniak bo mu troche więcej wody spadło z niebo.. co pare postów cwanikakuje jak to niema dobrze.. brak u niego ducha chłopa,ch.j nie rolnik. u mnie z opadami ok ale nie pisze co chwile pomiedzy postami o suszy jak to u mnie nie jest za***iscie. . . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się