Skocz do zawartości

Polecane posty

songo    871

Heh ja się będę cieszył jak przy takiej suszy będzie 3t z ha

pmichal56    14

Co tu dużo gadać pszenica po 1000zł/t.  będzie aż miło ,jak nie lepiej. Będzie dużo mniej zboża a jak ktoś tego nie widzi to albo baran albo robi to specjalnie żeby chłopy się wystraszyły i po żniwach sprzedawały, ale w to nie wieże, bo osobiście nie wyobrażam sobie ceny poniżej 1000zł /t pszenicy.To samo tyczy się warzyw , ceny będą jak z kosmosu.

Wiadomość z agroFakt.pl

benek79    13

Ja rozumiem ze 5t to nie tragedia

ale ja nakłady robie na 8 a wiec to sporo mniej a wiec dochody spadaja i to znacznie. Ja pisze o srednim plonie sa kawałki ktore przekrocza 6 t a sa takie ktore nie oddadzą 4t. A o jarych to nie wspomne.

AniaP    179

Chyba nadchodzi koniec świata :wacko:

Takiej suszy to jeszcze nie było,początek czerwca a sucho jak pieprz,łąka po ścieciu i zbiorze siana wygląda jaby randapem wypryskał ;[

Szykuję się bida i nędza w tegorocznych zbiorach na kujawach , a matoły na stołkach powiedzą ,że zapowiada się urodzajny rok .

Ręce opadają ....

slawek1234    18

wątpię aby pszenica była powyżej 1 tys. Niemcy i Francja opady w miarę czyli zbiory ok, a co za tym idzie   cena do góry zbytnio nie podskoczy do tego dochodzi jeszcze import z Ukrainy, nie zapominajmy że dużo wiary wycofuje się z hodowli trzody

WSCHODNIA WLKP susza nie pamiętam kiedy ostatnio padało,tragedia

knoro93    165

Co tu dużo gadać pszenica po 1000zł/t.  będzie aż miło ,jak nie lepiej. Będzie dużo mniej zboża a jak ktoś tego nie widzi to albo baran albo robi to specjalnie żeby chłopy się wystraszyły i po żniwach sprzedawały, ale w to nie wieże, bo osobiście nie wyobrażam sobie ceny poniżej 1000zł /t pszenicy.To samo tyczy się warzyw , ceny będą jak z kosmosu.

Kolego powiedz od kiedy ceny ustala Polski rynek? Każdy głupi wie że liczą się plony na świecie u dużych producentów a nie w takich prowincjach jak Polska. To że zboże było 3 lata temu po 1000 zł to nie dlatego że były niższe plony w Polsce tylko dlatego że w Rosji były 30 procent mniejsze zbiory. Fakt napewno coś drgnie na rynku po żniwach bo na lokalny rynek plony maja wpływ ale o 1000 bym zapomniał jeżeli w innych krajach nie bedzie żadnych kataklizmów.

RafaKdziela    135

U mnie też nie pada ,ale zboża wyglądają oki zimowe i jare też dość dobrze .Natomiast jare na piasku już się palą .Oziminy na piachach są oki czyli żytko .

saszeta    73

aktualnie +4. Na dzień zapowiadają 33 i burze na popołudnie. Po niedzieli zaczynam lać wodę w kukurydzę

pawelol111    709

Boże jaki Ty pazerny, wziąć 5t i jeszcze się stanu klęski domagać. Pogoda fest, kto siana nie zrobi nie ma prawa mówić że nie wyschło. Słonko żadnej chmury.

Pojmujesz co znaczy 2-3 klasa ziemi? Bo widzisz... na takich klasach to i 10 ton może dać. Musisz zrozumieć że jeden oprysk od grzyba zwiększa plon nawet o 2 tony :) Przykładem mój znajomy - pszenicę zżarł grzyb i dała 3 tony a przez miedzę było 6 ton z tym że pryskana 2x od grzyba. Koszt zwiększył się o 180 zł ale 3 tony więcej :) 

thug    196

rolnik 1973 chyba zbierasz po 3 tony pszenicy skoro twierdzisz że 5 ton to  ok plon

Slomek    184

Istne piekło już jest 29c... Do tego wiatr który to potęguje a nadają jeszcze o 4c więcej... :<
A na burzę nawet wieczorem według prognoz się nawet nie zbierze...

panczo1922    68

U nas to samo... 31 stopni w cieniu...
Piekło
Brak słów...
No ale kołnierzyki wieszcza jak zwykle rekordowe plony zboża...

90daniel    14

U mnie 30 stopni w cieniu na słoneczku termometr pokazuje 45 kresek do tego bardzo ciepły wiaterek. Jest tragedia na polu a bedzie jeszcze gorzej.

MartineZ    14

u mnie jeśli nie popada w ciągu 3 dni to jarki nie dadzą więcej niż 2t/ha optymistycznie myśląc... ;[

lebek5    9

u mnie 32 w cieniu :) piękne słońce od poniedziałku,z wilgocią nie jest najgorzej,choć mały deszczyk na pewno by sie przydał zwłaszcza w bobiku.

PeterG14    114

35 st w najcieplejszym momencie. trochę wynik przekłamany bo termometr centralnie nasłoneczniony. Siano schnie w oczach - tak samo jak wszystkie rośliny.

soltys48    315

wczoraj  tzn 05.06.2015 ok 4,30 rano kolejny przygruntowy przymrozek termometr na wys 1,8m wskazywał 2,5 stopnia a na łąkach biało

północna wlkp

lukaszwlkp    35

aktualnie +4. Na dzień zapowiadają 33 i burze na popołudnie. Po niedzieli zaczynam lać wodę w kukurydzę

Jak nawadniasz?

akaku    69

Też miałem podlewać kukurydzę, ale nie mam skąd wody tyle wziąść. I dziś kolejny upalny dzień i tak dzien za dniem i uprawy coraz gorsze. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się