Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

Nikita_Bennet    100

u mnie leje chyba od 8 dni.

A jak nie padało to i tak kombajn mało co nie ugrzązł.

Słoma - jeden wielki znak zapytania.

Pszenica - będzie porośnięta

Jęczmień jary - może na zimę swinkom starczy bo nadmiaru do sprzedania nie będzie.

Meg5    347

Co z tą pogodą ? ;[ Czytam ,że pada ,pada do o koła pada ,tylko o mojej okolicy deszcz już całkiem zapomniał . Wiosna susza ,teraz susza :( :( :(

Edytowano przez Meg5

Nikita_Bennet    100

wiosną też była susza u nas.

Teraz po ścięciu rzepaku zaczeliśmy pszenicę ozimą i zaczęło padać, nawet "wielcy" z suszarniami nie tną, zresztą jak woda wychodzi spod kół ciągnika z pustą przyczepą i syczy jak idziesz w butach to raczej nie da się kosić.

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    73

a u mnie piękne słoneczko i wiaterek. Siano schło elegancko, Ostatnio padało z tydzień temu.

ovi    34

u mnie jak nie padalo to nie padalo przez 2 miesiace a w tym momecie pada juz dwa dni i dwie noce.

Siwy7406    46

U mnie pada ciągle praktycznie co dzień od 06,08 tylko rzepak i żyto zebrane 60ha pszenicy w polu ogolnie w regionie może 15% zboż sprzątniętych z pola. Na konsumpcje nie ma juz co liczyć zboże porasta i to nie tylko te leżące. Lipa plonu i kasy nie bedzie a zapowiadalo sie tak pięknie.

milanreal1    290

Dajcie ten deszcz do mnie. Praktycznie codziennie pokropi żeby kombajny odpoczęły, nic poza tym. Na polach sucho jak na Saharze. Poplonu na razie nie ma co siać, bez wody nic nie wyrośnie.

Nikita_Bennet    100
U mnie pada ciągle praktycznie co dzień od 06,08 tylko rzepak i żyto zebrane 60ha pszenicy w polu ogolnie w regionie może 15% zboż sprzątniętych z pola.
Myślę że może ciut więcej sprzątnięte ;)

Ci co mają suszarnie coś próbowali ale marnie im wychodzi - spore koleiny.

Fakt faktem większość zbóż stoi bo dziś trochę pojeździłem po warmińsko-mazurskim.

Dziś pierwszy dzień bez opadów w moim rejonie.

Stasiek84    2

Nie licząc rzepaku to w zbożach może i być mniej niż 20% zebrane w warmińsko-mazurskim turystyka za pasem do kombajnu pozwoliła ocenić ze sporo zbóż stoi a bez dwóch maszyn na raz nie ma co się pojawiać na polach bo wszystko rozmięknięte i lin trzeba często używać, termin miną ale może jutro uda się zacząć siać rzepak.

Suszarnie nie bardzo pomagają bo dopiero dziś dało się ciąć z wilgotnością ciut ponad 20% więc da się to dosuszyć.

sajgon    12

W tamtym roku porosło mi pszenżyto w kłosach. W tym roku pszenica. Miała być konsumpcja, a będzie paszówka. Jeszcze pare lat temu takirgo cyrku w żniwa nie było.

soltys48    315

Wczoraj przeszła nad moją wsią pierwsza burza od tygodnia-ale za to jaka przez 15 minut tak nalało,że woda płynęła ulicami jak rzeką!!!!Ogólnie w polu sucho nie jest gruberowanie szło bardzo dobrze..........

piotrb14    186

burza nie jest taka dobra bo deszcz zamiast wsiąkać spływa i tworzy wyrwy... najlepszy jest spokojny deszczyk ale długotrwały. u mnie padało tydzien temu było mokro został zasiany rzepak w tą sobotę a dziś następny ładny deszczyk więc na niedzielę rzepak powinien zejść

soltys48    315

U mnie na chwilę obecną wody jest dość do tego stopnia że jeszcze 2 hektary łąki czeka na pierwszy pokos ;) ;) ale znając życie wrzesień,październik no i może listopad będą znowu suche jak diabli.........

Pogoda jest śmieszna bo kiedy trzeba było

kosić

zboże to padał deszcz i 2-3dni nie można było kosic bo zboże było zbyt wilgotne

, ale tak naprawde ziemia jest sucha bo porządny deszcz od dawna nie padał. Wczoraj przeszła burza i wlało co nie co deszczu. Chociaż dzisiaj podczas siania był jeden kurz. Natomiast przed obecną suszą były niemalże codzienne opady deszczu przez ponad miesiąc. A taka dziwna pogoda jest już 3 rok z rzędu. Wcześniej jak było lato to były upały, a deszcz i burze były sporadyczne.

endzit    26

włocławskie -pustynia kukurydza za 5 dni będzie sucha, zero zieleni. o burakach nie wspomnę A siewy rzepaku można sobie przesunąć w czasie, bo szkoda kasy.. siać w popiół

milanreal1    290

W nocy spadło 10mm, ale nadal sucho... Kukurydza w połowie sucha, mogłem posiać odmianę z większym FAO, może dłużej by trzymała wilgoć.

sajgon    12

jęczmień jary porośnięty.Zostawiłem go na koniec bo miał iść na nasiona i chwilowo stać na przyczepie. Przedwczoraj rozsiewałem wapno i porządnie ugrzązłem. Na szczęście znajomy przejeżdzał dużym ciągnikiem i mnie wyciągnął. Jak zajeźdżam na pole kosić resztki zboża to najpierw obchodzę całe pole żeby nie utopić kombajnu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się