Skocz do zawartości

Polecane posty

gwozd    101

Kosić w niedziele to oczywiście że jak pogoda to trzeba ale żeby siać albo pryskać? A kiedy odpoczywać? W niedziele to lubię wziąć psy i połazić po polach...

Pogoda piękna, wilgotno i ciepło oziminy wschodzą. Teraz tylko orka zimowa pozostała

andrzej224    19

Dziś cały dzień mgliście i deszczowo, mogłaby wreszcie przyjść susza. W tę niedzielę u nas siali, kopali ziemniaki, robili kiszonki. Taki rok.

Wiadomość z agroFakt.pl

razor275    279

U nas tak jest na dzisiaj, trochę z tego bagna wywieźliśmy dziś słomy a raczej syfu ale na podściółkę będzie, najstarsi nie pamiętają tak mokrego roku. 

Dodam jeszcze że to pole znajduje sie na wzniesieniu.

10716135_972895612737440_663350055_n.jpg

10719047_972895556070779_322701654_n.jpg

10721073_972895636070771_621851367_n.jpg

10723456_972895472737454_404173038_n.jpg

10723640_972895699404098_2014536809_n.jpg

pawelol111    709

A u mnie mało kto pamięta tak suchy rok. Ziemia od wiosny nie widziała przesytu deszczu, orka podła ale nawet glina się rozsypała - tak sucho. Ziarno leży i czeka na wode... Okolice Siedlec. 

pawel885    376

Zaorałem ostatnio po kukurydzy, strach siać żeby siewnika nie utopić - w pyle, bo nie wiem jak to nazwać - po orce chodzić się nie da- na ile orałem na tyle noga wchodzi... Gleba 4 klasa nie jakiś tam piach

icek1    178

jest susza a jak zacznie padać będzie go za dużo i tak zle i tak niedobrze a meteolodzy  zapowiadali na ten rok idealne warunki dla wegetacji roślin

Rolnik1973    1247

jest susza a jak zacznie padać będzie go za dużo i tak zle i tak niedobrze a meteolodzy zapowiadali na ten rok idealne warunki dla wegetacji roślin

Idealnie było u mnie, nie mam nic do zarzucenia pogodzie w tym roku.

KRISS75    39

Tylko współczuć.Mi jakoś się udało zaorać chociaż na glince rwały się skały(ale mi się rymło) :P Lżejsza ziemia się przelewała jak woda ale później trochę popadało i udało mi się zasiać.Powschodziło pięknie.

Życzę deszczyku wszystkim spragnionym.

talar    16

Północne mazowsze susza, dobrego deszczu nie było od ponad miesiąca i dalej nie widać, ludzie podlewają rzepaki beczkowozami  :(

• Like 1

marekfarmer    4505

Kujawsko Pomorskie Powiat bydgoszcz    Susza  nadal trwa  trochę pokropiło  ostatnio  ale ta kropla w morzu potrzeb wodnych

ryszrol    4

Kujawsko-Pomorskie Powiat Tucholski Susza,susza i jeszcze raz susza,orki pod zasiewy niedokończone bo beton od 2 miesięcy niespadła ani kropla deszczu

jaro30    10

pn.mazowsze deszcz nie pada od 24 sierpnia (dwa razy delikatna mżawka ale nawet na kurz nie pomogła)częśc zbóż zasiana częśc do przesiania bo nie powschodziło ogólnie tragedia ,po kukurydzy nie ma mowy o orce .Czekamy na deszcz to może by coś zrobił w polu do zimy.

pawel885    376

Tragedia, po QQ zaorałem to normalnie pył, dziś trochę zasiałem, śruba skręcona na maxa, całkiem odpięte dogniatanie redlic bo ziarnko by chyba na głębokość orki siewnik zasiał

Piotrek1975    318

A to dobre panowie a u mnie tyle dostała ziemia wody że do tej pory na łąkach mokro nie można skosić a w polach jeszcze dziś kombajny młócił i też jeden siadł. Bardzo zróżnicowana ta pogoda w naszym pięknym kraju.

Ja wyorałem pod oziminy na starych lemieszach tylko że mc temu.

gwozd    101

Przydałby się deszcz, zaczyna robić się sucho. Pszenica ozima szpilkuje, przydałoby się pojechać herbicydem ale jest raczej za sucho. Przynajmniej orka zimowa idzie pięknie, na nią nie jest ani za sucho ani za mokro.

Kto ma buraki to korzysta z pogody

pawelol111    709

U mnie kto siał ok 10 września temu poschodziło ładnie. Reszta bieda z nędzą. Na lekkiej ziemi zeszło, na cięższej i glinie pusto. Kto siał w ciągu ostatnich 10 dni nadal ma puste pole. Po kukurydzy zaorałem ale jeszcze takiej orki nie było... Dziadek opowiadał że był rok kiedy to koniem orał grudy jak talerze, posiał na początku października a bronował w listopadzie bo dopiero wtedy popadało...

buczek    8

suszy ciąg dalszy ostatni śladowy deszcz padał miesiąc temu zboża siane na początku września ok siane pod koniec września tragedia.

Cały sierpień i wrzesień deszczowy. Natomiast ostatnie 2 tygodnie bez deszczu, a pogoda letnia. Wczorajsza i dzisiejsza noc 14 stopni, a w dzień w granicach 23. 
Szkoda, że taka pogoda nie mogła być wcześniej.

gwozd    101

Właśnie jest 19stC. 

Orka na zimę zakończona, pług umyty i zakonserwowany. Strasznie się kurzyło ale skiby są ładnie wilgotne. Pszenica wzeszła, trochę słabo na rędzinie. 

knoro93    165

Żałuje że nie miałem czasu w tym roku zasiać wczesniej żebym zasiał chociaż 18 wrzesnia wszystko by bylo pieknie dobrze by wzesżło a tak pare dni opóźnienia i po 16 dniach dopiero zaczyna szpilkowac gdzie niegdzie jest masakrycznie sucho ciagle sie czeka na ten deszcz a tu nie ma. Juz powoli zaczynam zapominać jak to jest jak deszcz pada ze 3-4 dni z rzedu bo takiego zjawiska chyba z 4 miesiace nie widziałem. Drugi rok juz taka susza ale w tamtym to chociaz we wrzesniu wlało konkretnie a teraz nicc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się