Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    73

znowu opad ciągły od wczoraj od 18. Jeszcze tak w tym roku nie było jak przez ostatnie 3 dni

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja znam takich co jeszcze nie zdążyli skosić wszystkich zbóż, a przy codziennych opadach deszczu to chyba październik ich zastanie.

w pt bylem w malopolsce kolo krakowa i widzialem ze jeszcze wiele pol poprzerasta wylegnietym zbozem. Ale bylo widac tez kombajny w akcji. u mnie w wlkp to nie do pomyslenia.

Piotrek1975    318

U mnie do tej pory też to było nie do pomyślenia a tu jednak, nie mów hop bo na przyszły rok czego nikomu nie życzę możesz kosić w pażdzierniku. albo w ogóle nie skosić.

szopen    28

Pożyczcie trochę deszczu bo susza na polu straszna. Oddam jak będę miał nadmiar.

Szymi40    370

Pożyczcie trochę deszczu bo susza na polu straszna. Oddam jak będę miał nadmiar.

Też pożyczę - ale nie oddam........ :P u mnie zawsze mało deszczu. :(

fireseba    101

Pierwszy pokos trawy Ok. drugi to tylko 30% tego co miało być, a trzeciego nie będzie. Jak ktoś ma zbędne bele to przyjmę z chęcią

Na każdej z pogód nie nadają u nas deszczu we wrześniu, później i tak nie potrzebny

Edytowano przez fireseba

mlody28    38

no w koncu, do polowy wrzesnia zapowiadaja, chyba w calym kraju, piekna pogode, ja mam juz kombajn umowiony na niedziele lub poniedzialek ;)

jak juz pisalem pod ktoryms zdjeciem jechalem tydzien temu przez slask i bardzo duzo bylo niewykoszone, a wiem ze w poniedzialek, wtorek, bylo tam znów deszczowo wiec pewnie dalej sporo zboz tam stoi

Nikita_Bennet    100
Przez noc spadło 30 itrów wody a jeszcze rzepak nie posiany.
rzepak posiany bo orało się zaraz po zbiorze pszenżyta i jęczmienia.

Pod zboża orka że lemiesze co 3ha były ostrzone flexą ;)

Wlało - pięknie przemokło. Nawozy posiane, bronowanie masarka, chyba dziś będę odkurzał ciągnik i czyścił filtr powietrza. Kurzy się nawet na drogach gruntowych.

W studzienkach melioracyjnych od lipca woda nie płynie, w niektórych jest tak sucho że szpadlem można kopać (niektórzy nie czyszczą aż się dreny zapchają).

Reasumując - SUSZA ;)

jonek98    871

U mnie w łódzkiem nie pada ale jest pogoda.Drugiego pokosu raczej nie będzie :( Ale za to ziemniaki bardzo ładne było ,wiaderko zbiera się praktycznie w miejscu :) .Także dobrym deszczem nie pogardzę bo będzie ciężko z orką u mnie po podorywce jeszcze jakoś idzie ale gościu na wsi orał 4 obrotówką to pług nie chciał w ziemię wejść

chopin    3

małopolska. od 3 dni troche pogody,w prognozie odnowa opady.. jak kuywa cebule zebrać..(?)

renovoltage    72

Sytuacja beznadziejna poplony posiane i praktycznie za dwa dni przy takiej pogodzie uschną, rzepaki ci co posiali miejscami skiełkowały i tez usychają nie ma już nic wilgoci w glebie czy to na 5 cm czo 50 cm głebiej, drzewa usychają bagna stawy prawie całkowicie wyschły a opadów nie widać i co najgorsze nie zapowiadają

icek1    178

u nas też susza jakiej nie pamiętam pszenżyto posiane ale czy powschodzi czy może będzie trzeba jeszcze odsiewać bo wyschnie

STIG0013    406

Na Zamojszczyźnie dopiero po kilku dniach bez deszczu ziemia zaczęła obsychać wody nie brakuje

matingus    107

łódzkie.susza i opadów nie zapowiadają.z orką trzeba poczekać,szkoda ciągnika i pługa.może kiedyś popada.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się