Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Buszido007    42

Mi na szczęście udało się dokosić zboża do końca, ale niestety słoma jeszcze nawet nieruszona bo co drugi dzień leje ( minimum 5-10l/m2).

Nieciekawe te żniwa w tym roku. A o trawie nie ma co gadać - tyle co pierwszy pokos zebrany, drugi gotowy, a tam gdzie na zielnonke brałem to już trzeci czeka, a kukurydza jeszcze nieobsieczona wiec do trawy jechać niemoge. :/

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

po żniwach dawno posprzątane, rzepak posiany bo orka od razu po zbiorze pszenżyta, ale uprawa ziemi pod pszenicę to masakra - praktycznie nie pada, lemiesze tępią się bardzo szybko o ile wejdą w ziemię.

Deszcze jeżeli są to 1-2 minuty jak ksiądz kropidłem z ambony.

2 dni pogody, oczywiście w czwartek w nocy, oraz do południa dolało i to nieźle, a miało tylko lekko przekropić. Na polu 1,5ha pszenżyta...Woda z ziemii wychodzi pod naciskiem. Z tego pola wyszarpaliśmy 2t zboża+dopłaty jakoś się wychodzi na 0...

Nikita_Bennet    100

dziś przyciągnięty od kolegi Kverneland AB 4 skibowy też nie dał rady się wbijać w ziemie (stara 4 z UG i podorywkowy też przestały iść).

Piotrek1975    318

Ja straciłem nadzieje że pokoszę resztę zboża około 8 ha, budzę się a tu leje i nie ma szans żeby przestało szybko pada co drugi dzień.

starybudnik    15

Też jestem z mazowieckiego ale z północnego. W moich okolicach o żniwach każdy już dawno zapomniał. Teraz nie jest aż tak bardzo sucho ale porządnego deszczu to już dawno nie było. I tak jest od wiosny południe i południowy-wschód oraz krańce wschodnie doświadczają intensywnych deszczy a w centrum i północny-zachód nieraz popada ale są to śladowe opady.

icek1    178

a u mnie ciagle susza nie idzie pługa wsadzić \w ziemię chyba rzepaku nie posieje

pawelski    1

Deszcz, ciągle deszcz, zboże leżące zaczyna przerastać, słoma gnije na polu, po prostu rewelacyjne żniwa :mellow: lubelskie

icek1    178

a ja już pozostawiłem na pniu i odpuściłem mam trochę oszczędności i jakoś do następnych żniw przetrwam

razor275    279

Ja jestem dobrej myśli i twierdze ze uda się dokończyć we wrześniu bo będzie pewnie ładny ileż może padać :)

icek1    178

co znaczy gorszy bardziej deszczowe czy susza ewentuale duże przymrozki na kukurydzę

bo jak zmarznie kukurydza to ja pójdę z torbami

Edytowano przez icek1

andrzej224    19

U nas jeszcze dużo zbóż nie pokoszone w okolicy, żniwa na pewno się przeciągną do września. A dziś pada od ok. 2 w nocy do teraz bez przerwy..

Przydałby się teraz miesiąc ciepła i suszy na moją kukurydzę bo jeszcze we wrześniu chciałbym wykosić :)

PeterG14    114

U nas pada od rana ale z przerwami, nawet mały grad się pojawił. Słoma na polach leży w dalszym ciągu i to są tacy co mają po 5-10 ha gdzie u nich powinno być 3-4 dni i po żniwach pola czarne.

icek1    178

a u nas rolnicy tylko opreskują glikosatem i orka i siew nikt nie robi zrywania scierniska bo to tylko strata czasy i pieniędzy/każdy obniża koszta do minimum/

Rolnik1973    1248

To nie wiem jakie macie sprzęty bo u mnie taniej zrobić uprawę pożniwną niż pryskać. Oprysk na hektar to 70zł, a ja talerzówką z wałkiem za za max 40zł., i ziemia ruszona a nie step. Pada i leje na zmianę od rana.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się