Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas też już przygotowania do siania rzepaku.

Jedyny mankament to susza ,szusza jeszcze raz susza.Niby przepaduję,ale to takie przymuszanie,a nie padanie,

@milanreal1 nie tylko Ty prasujesz wilgotną słomę ,bo raczej teraz już pod tą stronę nie można liczyć na idealne parametry suchości.Już praktycznie za pasem jesień.

Jedyny plus ,temperatura stała się przyjemna do życia.

buszek    1

A u nas nadal pada Małopolska powiat oświęcimski wczoraj skosiliśmy z 4 hektary 16 hektarów nadal stoi .. i czeka na pogodę mysleliśmy że dziś jednak nie bedzie padało kombajnista szykował na placu kombajn do wyjazdu nagle szurnęło deszczem i pokoszone

patrząc na pogodę nie zapowiada się na słoneczny dzień jedynie chyba piątek ma tam prześwity słoneczne

Wiadomość z agroFakt.pl

Dzisiaj ukosiłem 2ha pszenicy. Wilgotność w granicach 15-16%. Ale w polu jest tak mokro, że czasami koła buksują.

Jeżeli wierzyć pogodzie to ma w najbliższe dni nie padać więc jestem dobrej myśli.

benek79    13

Dzis orka pod rzepak ,zero mokrej ziemi na 25cm. Trzeba czekac z siewem za deszczem.Ciagnik cały szary od kurzu.

Piotrek1975    318

Jak w dzień nie popada to w nocy zleje i tak w kółko a zboże czeka w polu :blink: Teraz to już wrzesień wchodzi w grę tyle wody na polach.

Zapowiadają do niedzieli niezłą pogodę (centrum łódzkiego), na pniu jeszcze 1,5ha pszenżyta, mokro, ale będziemy walczyć. Do koszenia łąki, ale wszędzie mokro...

marulekk    61

Dziś przez cały dzien słonko i ciepełko

w radiu mówili, że mają być wyższe temperatury po niedzieli, zobaczymy jak wyjdzie

Ja już dziś zakończyłem prace polowe, teraz czas zacząć kosić trawę a potem qq

Północna Lubelszczyzna

Edytowano przez marulekk

Slawek96    1

śląskie, prawie codziennie pada, a do koszenia zostało jeszcze 45ha , wszyscy koszą mokre i wożą do okolicznych suszarni ;/

soltys48    315

zboże zebrane,ściernia zniszczona,pada co i rusz ale w glebie poniżej 10 cm sucho jak cholera.Jest za mokro koszenie łąk za sucho na wożenie obornika...............

północna wielkoplska

chuck1807    1

U nas taka susza że jak sąsiad wiechał zetorem 7211 z pługiem prosto po kombajnie to jeszcze szybciej zjechał. pług wszedł na niecałe 10 cm. Gruberowanie musi być. A w polskim kultywatorze to można graczki połamać. przepaduje ale słabo.

Piotrek1975    318

Od rana pada deszcz wczoraj skosiłem trawę dziś wspaniale schnie :blink: Zboża nadal na polu , kombajny lgną nie ma szans na pokoszenie, możliwe że i QQ nie będzie można pokosić.

Klęska.

mlody28    38

w małopolsce znów dzisiaj od wczesnych godzin rannych polało i to nie byle jak, teraz słoneczko zaczyna się przebijać

ja potrzebuje kilku dni pogody zeby dojechac kombajnem... dwa dni pogody nic mi nie dają, a na niedziele znów deszcz zapowiadaja.. bedzie ciezko w tym roku

ludzie widze pokosili, ale po sladach na polach widac ze nie bylo latwo i na pewno zboze wilgotne...

w tym roku nie dosc ze te deszcze to jeszcze ci wieksi rolnicy wszystko praktycznie mieli poprzewracane... a co przewrocone to skiełowane juz dawno

XMK13    365

Rano pokropiło a teraz leje do oporu. Zostało do skoszenia tam gdzie nie dało wjechać do tej pory kombajnem, a teraz nie wjadę znów przez tydzień albo dwa ;[ . (Łódzkie)

Na Dolnym Śląsku wreszcie zawitała pogoda. Żniwa zakończone chociaż więksi gospodarze jeszcze daleko mają do zakończenia żniw.

Taurus83    84

ja dzisiaj skończyłem żniwa. pół leży suche pod dachem ale z 80 ton pszenżyta na plandekach rozłożone, ma wilgotność 15-18%. jacyś potencjalni kupcy są na to ale najlepsze jest to że to co skosiłem suche to jest porośnięte a to co mokre to nie porośnięte. różnica w koszeniu tydzień czasu. dzisiaj rano jak skończyłem ostatni kawałek to po godzinie znowu popadało. masakra w tym roku. w mojej okolicy stoi jeszcze z 40% zboża a na dolnym śląsku ok 1/5-1/6, głównie pszenica.

UrsusFan1222    23

Centralna Polska rano pokropiło trochę, ogólnie susza. Pług na mocniejszej ziemi nie chce wchodzić w ziemię, rzekomo miało dziś popadać, a deszczu nie widać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się