Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
90daniel    15

sucho sucho sucho buraki się przewracają już kukurydza usycha lub już uschła na niektórych polach. Kto ma deszczownie ten jej prawie nie wyłącza chodzi cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Na północnym mazowszu ładnie popadało, tak że na polach stoi woda i nie mozna niczym wjechac, ale deszczyk był potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@Milanreal1 mieszkasz jeszcze bliżej niż myślałem [ ja z drugiej str. Lipna ] - u mnie było z 40 min. ulewy [wczorajszej nocy ] a 3 km dalej sucho pod drzewami.

No u mnie dobrą godz lało, może ciut dłużej. Dopiero dziś woda na polach opadła i nie pamiętam żeby woda kiedykolwiek stagnowała tak długo na niektórych polach. Nie wiem kiedy zakończę te żniwa, w pon znowu ma lać...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty masz taki problem. Wczoraj nad niewielkim obszarem przeszła wielka burza, która trwała 15 minut, deszczu wlało mnóstwo, do tego padał grad. A około kilometra dalej ani kropla nie spadła. Paskudna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

W nocy to było prawdziwe oberwanie chmury, to nie był normalny deszcz, to była lecąca ściana wody. Tuż po opadach na podwórzu było do 20 do 50cm wody, ale że u mnie gleby jak sito to do rana sporo wody znikło. Mieszkam bardziej w kierunku Lipna bądź Sierpca. W sumie do obu tych miast nie mam daleko.

U mnie został 1ha słomy żytniej ale tej słomy bardzo dużo i ja nie wiem kiedy te żniwa się skończą, trwają od 3 tyg...

do Rypina mam 35 Km i u mnie było to samo, lało w nocy i to ostro.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

a u Nas dalej susza, nic nie chce padać, pola nie ruszone bo skała i pustynia.Porządnego deszczu od kwietnia nie widziałem :( .Powiat ch*jnicki,pomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Właśnie mogło by już przestać bo jeszcze 60% zbóż stoi a tu co drugi dzień pompa, w nocy przez godzinę tak lało że woda z rynien się nie mieściła i po mieszkaniu się lało. Za to dziś byłem na CPN po ON i sprzedawca mówił że nic nie spadło a do CPNu mam 6 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U nas też sucho, chmury przechodzą bokiem ale zawsze coś pokapie. Trochę za mało ale wilgoci wystarcza na tyle żeby podorywać choć miejscami zdarza się skała :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Okolice Legnicy stoi zboża na polach bardzo dużo. Dzisiaj porosiło a mogło popadać.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

gdzie stoi bo u nas wszystko pokoszone

puknij sie chłopie w pusta głowę bo większość twoich komentarzy to żenada , z tego forum robi sie coraz większy gnoj przez takich asów jak Ty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Pogoda w tegorocznych żniwach to naprawdę jakaś patologia. Jak 23 lata żyję to takich żniw jeszcze nie pamiętam(no jeszcze mało w życiu widziałem). Jak zboże suche i dobre do młocki,to zaraz burza i deszcz a potem dalej 30*C ,zboże suche to znów burza i tak w kółko. Dziś do południa kto mógł to wyjechał,około 13 przeszła burza z niezbyt mocnym deszczem,ale takim by wystarczył do przerwania żniw. Wieczorem dziś znów wyjechali bo obeschło ale jutro znów zapowiadają burze i pewnie na dwa dni trzeba będzie sobie odpuścić. Ja mam pszenice na szczęście wymłócone ale groch w polu i jęczmnień w polu. O ile z jęczmnieniem się nie dzieje jeszcze nic złego,to groch w 1/3 już leży w ziemi bo strąki się otwierają i wypada. Ciężki ten rok ,ciężki. Nie dość że kapusta tragicznie się sprzedaje to jeszcze ta pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

gdzie stoi bo u nas wszystko pokoszone

U was to nie cały kraj, w mojej okolicy stoi ponad 50% zbóż i nie wiem czy się wiedzie do września. Jak u ciebie skoszone to się ciesz ale nie pisz takich pytań gdzie stoi bo na południu Polski chyba dużo jeszcze zboża na pniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Widzę, że wszędzie tak samo.. Pogoda się kończy, ale pszenice stoją i to całe hektary.. Za tydzień powoli trzeba orać rzepaki, a za 2 siać..? a tu pszenice stoją obok..

Wczoraj zjeżdżając z pola z przyczepą 12ton pełna takie oberwanie chmury na kawałku 1km, że nie szło jechać, bo brak widoczności, mur deszczu jak mgła, wichura (kabina uszczelniona, że lekki szum było słuchać z wichury, jak otworzyłem lekko szybę to zamknąć nie mogłem xD a przejechałem km do wioski wjechałem i słońce suchutko.... o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie tylko ty masz taki problem. Wczoraj nad niewielkim obszarem przeszła wielka burza, która trwała 15 minut, deszczu wlało mnóstwo, do tego padał grad. A około kilometra dalej ani kropla nie spadła. Paskudna pogoda.

No domyślam się, to wygląda tak że są regiony gdzie już praktycznie po żniwach, a są takie gdzie połowy nie ma... W mojej okolicy o końcu żniw mogą mówić tylko Ci co zbierają ziarno, bo jak ktoś zbiera jeszcze słomę to te żniwa jeszcze długo potrwają przy takiej pogodzie. Ja z jednej strony ciesze się że ziarno w magazynie, do tej pory już by porastało w kłosach,


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23 stopnie nocą, nie pamiętam tak gorącej nocy. Około 3 w nocy poleciała ściana deszczu i co z tego jak dalej gorąco. A teraz to już ewidentnie wisi coś w powietrzu bo jest parno jak w tropikalnym lesie. A do połowy żniw to jeszcze daleka droga bo gdzie się nie rozglądnąć to mnóstwo zboża stoi w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W końcu wczoraj wieczorem solidnie popadało dzisiaj od rana też prze kropnie dobrze że wszystko po talerzowane i elegancko wsiąka w glebę wilgoć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

w moim regionie (DOLNOŚLĄSKIE,pow.zgorzelecki)ostatnie takie żniwa gdzie co chwilę padało to były 1993r,ojciec w kurtce na bizonie kosił porośniętą pszenice 21 września!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

U mnie nie pada od końca czerwca, i najbliższy tydzień nie zapowiada by coś się zmieniło. To tylko tak u nie bo z każde strony pada tylko nie na moje pola


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

U mnie nie pada od końca czerwca, i najbliższy tydzień nie zapowiada by coś się zmieniło. To tylko tak u nie bo z każde strony pada tylko nie na moje pola

daj więcej na tace jedyne rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Współczuje tym, którzy mają jeszcze hektary do koszenia i są z woj opolskiego..zaczęło się dziś od pompy-15l/metr na pewno (ulice zalane są) a teraz ciągle pada i to tak dość ładnie..Znów trzeba wiatru i 2 dni słońca - żeby przygrzało w tym tygodnie marnie to widzę z takim opadem jaki od 12 do teraz jest.. Póki co i ta wszelkie prace wstrzymane w polu, bo ani talerzowanie ścierniska bo woda sama, a orka rzepaki zapomnieć można..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj