Skocz do zawartości

Polecane posty

jacu    5

Powiat ch*jnicki SUSZA ,SUSZA i jeszcze raz SUSZA. Zapowiadali deszcze i kilka kropel spadło i od jutra nadaja znów pogode w moim regionie, jest masakra na polach to pustynia, trawy usychają, takiego pokreconego lata to nie bylo nigdy ;[

Rolnik1973    1248

teraz burza, ładnie leje woda na polu błyszczy się. Fajne lato, narosło dało zebrać a teraz pada by pola uprawiać było dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymi40    372

Powiat ch*jnicki SUSZA ,SUSZA i jeszcze raz SUSZA. Zapowiadali deszcze i kilka kropel spadło i od jutra nadaja znów pogode w moim regionie, jest masakra na polach to pustynia, trawy usychają, takiego pokreconego lata to nie bylo nigdy ;[

Dokładnie to samo u mnie. :(

marulekk    61

Połnocna Lubelszczyzna, wieczorem naszły chmury, ochłodziło się i od czasu do czasu pada, błyska. Zapowiadają tak przez kilka dni, zobaczymy co wyjdzie, mam nadzieje, że popada dobrze bo sucho sie robi i qq sechnie

Ja już dziś skończyłem żniwa, została tylko słoma na polu częściowo zbelowana

W tym roku jak nigdy piekna pogoda nam sie trafiła na żniwa

Edytowano przez marulekk

donweter1989    180

a powiat tucholski w końcu otrzymał deszcz po bardzo długiej i uciążliwej suszy. Wczoraj 25mm i dzisiaj podobnie. Oczywiście nie cały powiat, bo były miejsca gdzie nie padało lub zaledwie 3 mm spadły. Mi się w końcu poszczęściło.

PeterG14    114

Jak wlało w poniedziałek i rankiem we wtorek to wilgoci jeszcze na tydzień, na szczęści bez szkód. Dziś już upał, może jutro uda się skończyć żniwa.

Szymi40    372

Trzeba się wybrać na wycieczkę na południe kraju bo już zapomniałem jak deszcz wygląda :( ;[ w polu podorywki nie zrobisz -skała ;

Edytowano przez Szymi40

Piotrek1975    318

U mnie już było by blisko, parę wpadek kombajnem ale już 40% skoszone a tu przed wieczorem leje i chyba całą noc poleje i znowu lipa bagno w polu.

milanreal1    290

Trzeba się wybrać na wycieczkę na południe kraju bo już zapomniałem jak deszcz wygląda :( ;[ w polu podorywki nie zrobisz -skała ;

Nie musisz na południe, wystarczy w moje rejony :P

Choć może będzie zmiana bo wg meteo teraz powinna u mnie być ulewa a nie pada.

Szymi40    372

Nie musisz na południe, wystarczy w moje rejony :P

Choć może będzie zmiana bo wg meteo teraz powinna u mnie być ulewa a nie pada.

Mieszkam nie dalej jak 50 km od Ciebie ! Z której strony Rypina mieszkasz ? <> W nocy trochę dolało.. :P

Meg5    344

W końcu spadł deszcz na tyle obfity ,że zobaczyłam kałuże . ;)

Wysuszony powiat Lipno .

dzikijohn    19

Powiat Siedlce okolice Mordów - była potworna susza, ziemniaki usychały na zielono i uschły :/ . Teraz leje, odżyje trawa i kukurydza. Szkoda że nie było deszczu 3 tyg temu :/

dzikijohn    19

Powiat Siedlce okolice Mordów - była potworna susza, ziemniaki usychały na zielono i uschły :/ . Teraz leje, odżyje trawa i kukurydza. Szkoda że nie było deszczu 3 tyg temu :/

romek6340    203

W nocy przeszła ulewa. Aktualnie kto nie skończył żniw nie ma szans wjechać w pole. Gdzie nizina tam woda... Sam właśnie z pola wróciłem i nie dokończyłem talerzowania z tego powodu.

Pow Rycki- Lubelskie

Edytowano przez romek6340

miszka16    58

No i leje bez ustanku całą noc i nie zanosi się żeby przestało, co za żniwa :wacko:

Faktycznie w naszych stronach to żniwa masakra.Niema dnia że by kombajnem się nie zakopać i po każdym deszczu dwa dni przestoju może 50% pokoszone a nadal nie ma nadziei na pogodę.

milanreal1    290

Mieszkam nie dalej jak 50 km od Ciebie ! Z której strony Rypina mieszkasz ? <> W nocy trochę dolało.. :P

W nocy to było prawdziwe oberwanie chmury, to nie był normalny deszcz, to była lecąca ściana wody. Tuż po opadach na podwórzu było do 20 do 50cm wody, ale że u mnie gleby jak sito to do rana sporo wody znikło. Mieszkam bardziej w kierunku Lipna bądź Sierpca. W sumie do obu tych miast nie mam daleko.

U mnie został 1ha słomy żytniej ale tej słomy bardzo dużo i ja nie wiem kiedy te żniwa się skończą, trwają od 3 tyg...

Szymi40    372

@Milanreal1 mieszkasz jeszcze bliżej niż myślałem [ ja z drugiej str. Lipna ] - u mnie było z 40 min. ulewy [wczorajszej nocy ] a 3 km dalej sucho pod drzewami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się