Polecane posty

starybudnik    221

Dwa dni z rzędu deszcz - wczoraj 1 milimetr [ w zaokrągleniu w górę kropla kropli na ziemi nie sięgała ] dziś też 1 mil. ale już kałuża pod rurą spadową z dachu.... pustynia. :(

U mnie tak samo. Szkoda już słów i nerw na ta pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To u mnie sucho, czasem deszczyk dosłownie pokropi. Kombajny prawie co dzień słychać, tylko z polonami marnie z zimy wiele wilgoci nie było, wiosna bardzo sucha więc o przyzwoitym plonie na słabej ziemi można zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

północne mazowsze

suszy ciąg dalszy, co prawda przepaduje co kilka dni, ale są to ilości śladowe w stosunku do potrzeb.

wczoraj lunęło tak, że po 5 minutach wszędzie woda stanęła, ale od razu przestało, musiałoby tak padać z pół dnia.

żniwa praktycznie zakończone


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

najgorsze że tam gdzie nie pada od tygodni, na najbliższe dziesięć dni nic ma nie spaść, tylko jeszcze cieplej.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

południowa wielkopolska słońca brak co drugi dzień deszcz psuje żniwa(za zwyczaj opad burzowy czyli dużo deszczu w krótkim czasie) jeszcze na dwa dni pracy zostało ale czekam za słońcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Wczoraj 6mm, dzisiaj miało spaść do 20mm ale już odwołali opady. Od jutra ponad 30oC i z kukurydzą robi się kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

U nas dzisiaj kolejne 15l/m2, żniwa zaczęte ale dopiero początek. Ziemniaki po dołkach wygniją, ziemia śmierdzi zgnilizną.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2662    0

wczoraj 15lm2 dziś to samo z silniejszym wiatrem woda stoi na polu skoszone dopiero 4ha zostało jeszcze 23ha jak tak będzie nie będzie co zbierać południe woj mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wczoraj 6mm, dzisiaj miało spaść do 20mm ale już odwołali opady. Od jutra ponad 30oC i z kukurydzą robi się kiepsko.

 

 

z kukurydzą kiepsko, a trawa już dawno nie rośnie. Tyle co pada to tylko 5mm z wierzchu jest wilgotno, dalej to skała


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

dzisiaj po północy jak zaczęło lać do 5 rano to 80l/m zmierzyło, żniwa na półmetku a dzisiaj pogoda jak jesienią szaro cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

U nas w całym lipcu tylko trzy dni nie lało a tak to burze i deszcz czasami 3 razy dziennie jeszcze siana nie zrobione, żniwa robić trzeba a tu dalej burze,jaka popieprzona zima taki cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cały dzień padała mżawka. Jeszcze trochę takiej pogody a ziarno zacznie porastać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był trzeci dzień pogody. Niestety codziennie nie było słońca i dzisiejsza pszenica 17% wilgnotności. Do tego burza i ulewa, która pogoniła kombajny z pola. Żniwa dalej nie rozpoczęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

wczoraj padał dobry deszcz przez 3 godziny, trochę namoczył, ale czekam na więcej


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jutro caly dzien pogoda prawie w calej polsce, skonczy sie bizonowanie jak nie bedzie awarii... dzis tez prawie caly dzien pogoda i juz pod koniec dnia kombajny chodzily a wczoraj konkretnie lalo.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no kurde u nas 3 dni ciecia byly dopeiro woogle ta pogoda to o d*pe potluc kiedys byly lata ze pewniejsza pogoda byla a teraz w niedziele mozna i poniedzialek pociac i co daelj deszcz a tu zniwa nawet nie w polowie u nas i co tu poradzic i panomwei powiedzcie co lepiej pierwsze ciac jeczmien jary pszenzyto czy pszenice ozima bo co lepiej przetrzyma deszcze i postoi jeszcze troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeżeli pszenica nie na sprzedaż to trzeba lecieć z jęczmieniem, pszenżyto i pszenica przetrzymają a jęczmień zacznie kłosy gubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Pszenzyto za to lubi porastac, dwa dni deszczowe byly i ziarka mialy juz malutkie kielki ale nie wyszly tylko po rozlupaniu bylo widac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna burza. Co roku są kradzione żniwa, ale takiego roku jak ten nie pamiętam. Pomijając rzepaki i jęczmienie ozimie w okolicy jest wykoszone może 10% zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Przeszła burza, 20 minut nie wiadomo jak to nazwać ulewy czy mocnego deszczu, z początku słońce świeciło i padało jednocześnie ale jest trochę ulgi. Od rana kosiłem to musiałem zrobić sobie 15 minut przerwy żeby oblać się wodą i postać w cieniu bo w Bizonie tydzień temu pękło mocowanie do daszku i teraz jeździłem bez. Brakuje 9,5 ha do końca żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Dawno nie było takich żniw co drugi dzień deszcz ,dziś też popadało może jutro będzie można kosić jak nie doleje w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

powiat brodnicki susza na całego. Zboże zebrane w ponad 90% słoma w 70%. Ja już wszystko zebrałem i czekam na deszcz. Niby była dzisiaj burza ale rano śladu nie będzie. Studnia mi wyschła nawet w jeziorach mało wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dolało potężnie przez 1,5 godziny non stop ulewa. Trzeba ze 3 dni ładnej pogody żeby dokończyć żniwa. Od miesiąca czekałem na taki deszcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak dolało wczoraj, a dziś poprawiło, że nie wiem kiedy zacznę żniwa bo w polu stoi woda, a prognozy w dalszym ciągu niekorzystne.

Jeden mały kraj, a takie skrajne różnice w pogodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Mazowsze znów popadało wczoraj a dziś się wszystko kisi, żniwa za czołem wczoraj bo mokro i dziś już wolne, ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj