Polecane posty

pawelol111    1337

A co powiecie na to: przez 4 dni burze i przez 4 dni w pasie 3 km nie pada. Akurat omija moją wioskę, miejsca gdzie mam łąki i ziemniaki. Dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Dziś zrobione foto przed chwilą na słoneczku i w cieniu. I brak konkretnego deszczu od 20 maja. W polu susza przelotne opady jak tylko dotkną ziemi to zaraz odparowują

post-20192-0-45449000-1405593411_thumb.jpg

post-20192-0-24582900-1405593443_thumb.jpg

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

A u Nas niestety znowu ulewa...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    125

Wczoraj ok. 10 km ode mnie w Charsznicy potężna ulewa, ciężko było przejechać drogą... A dziś u mnie trochę grzmiało, popadało i poszło dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katryn    88

Kujawsko-Pomorskie susza ,susza i jeszcze raz susza. :( Ziemniaków nie będzie po prostu są ugotowane w radlinach, kukurydza zapowiadała się super a teraz szkoda mówić. Buraki usychają , brak słów co to za pogoda. W ostatnich dniach pojawiły się czarne chmury ale wszystko przeszło .... zero deszczu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie sucho ,gorąco,

Ale teraz już zaczął się sezon żniwny,to raczej życzyć pogody jak już jest.Bo może się odwrócić i będą łapane żniwa.Jak nie raz bywało.

Wszystko deszczu potrzebuję ,ale cóż.......nie od nas to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.Pszenica po niedzieli powinna w magazynie lezec,kukurydza od 1m do 1,5m wysokosci, szkoda tylko tego nawozu posianego 3tyg. temu.Plon kukurydzy to bedzie porazka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Susza,wystarczy iskra :(Było żyto

post-136212-0-38875100-1405631102_thumb.jpg

post-136212-0-91011200-1405631128_thumb.jpg

Edytowano przez AnnaPalczewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

okropna susza. Bieda będzie z pasza dla bydła. Kukurydza miejscami już biała bez kolby. A tam gdzie zielona jeszcze ma 1.5m i wiecha już jest. Trzeciego pokosu trawy nie będzie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A u mnie okolice Łukowa nie ma tygodnia bez deszczu. Niby na te nasze piachy to jest ok ale siano ususzyć problem. W tym i tamtym tygodniu prawie co dziennie pada. Dodam że deszcze przechodzą pasami w jednej wiosce rano ulewa 1km dalej ani kropli po południ odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

U mnie też susza łąki powypalane, kukurydza schnie, nawet nie zdązyła wyrosnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

od poniedziałku temp ok 30 codziennie zboża już powoli dochodzą

północna wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Takiej suszy jak w tym roku jeszcze nie widziałem. :( sąsiad [dalszy ] ma 70 ha. kuku na ziarno i kolby w tym roku nie ujrzy. A bydło od niedzieli na skup lub do obór z ,,pastwisk''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    471

Kukurydza w kujawsko pomorskim będzie tragiczna, wiechy wywala a miejscami ma po 50 cm ma , jeśłi ktoś nastawił się na paszę to ostro się w tym roku przejedzie.

 

Najgorsze że deszczu w lipcu chyba już nie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak nie popada to zaraz po żniwach trzeba będzie zebrać to co zostało z kukurydzy.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dzisiaj o 15 ulewa zalała skup rzepaku w konopnicy woj Łódzkie czekałem 5 godz aby się rozładować

Widziałem tą chmurę. Przeszła bokiem ok. godz. 14. Widać było, że jest to porządna burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Od Kutna w strone Lowicza 16.00-17 20 przeszla potezna ulewa z poczatku troche gradu i mocne grzoty niektore ze az okna trzeszczaly. Woda drogami plynela bo rowy nie nadozaly odbierac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

To ja jestem z drugiej strony Kutna i tę burzę tylko słyszałem , ale i tak nie ma co narzekać , bo na Kujawach to dopiero susza . Brześć Kujawski , Radziejów , czy Toruń to od wiosny prawdziwego deszczu nie widziały . Sąsiad ma brata w Toruniu , to miesiąc temu biadolił że sucho , a od tamtego czasu nic tam nie padało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj