Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelol111    709

A co powiecie na to: przez 4 dni burze i przez 4 dni w pasie 3 km nie pada. Akurat omija moją wioskę, miejsca gdzie mam łąki i ziemniaki. Dobre...

Wiadomość z agroFakt.pl

90daniel    14

Dziś zrobione foto przed chwilą na słoneczku i w cieniu. I brak konkretnego deszczu od 20 maja. W polu susza przelotne opady jak tylko dotkną ziemi to zaraz odparowują

post-20192-0-45449000-1405593411_thumb.jpg

post-20192-0-24582900-1405593443_thumb.jpg

Edytowano przez 90daniel

andrzej224    19

Wczoraj ok. 10 km ode mnie w Charsznicy potężna ulewa, ciężko było przejechać drogą... A dziś u mnie trochę grzmiało, popadało i poszło dalej.

Katryn    88

Kujawsko-Pomorskie susza ,susza i jeszcze raz susza. :( Ziemniaków nie będzie po prostu są ugotowane w radlinach, kukurydza zapowiadała się super a teraz szkoda mówić. Buraki usychają , brak słów co to za pogoda. W ostatnich dniach pojawiły się czarne chmury ale wszystko przeszło .... zero deszczu :(

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie sucho ,gorąco,

Ale teraz już zaczął się sezon żniwny,to raczej życzyć pogody jak już jest.Bo może się odwrócić i będą łapane żniwa.Jak nie raz bywało.

Wszystko deszczu potrzebuję ,ale cóż.......nie od nas to zależy.

benek79    13

Witam.Pszenica po niedzieli powinna w magazynie lezec,kukurydza od 1m do 1,5m wysokosci, szkoda tylko tego nawozu posianego 3tyg. temu.Plon kukurydzy to bedzie porazka.

• Like 1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Susza,wystarczy iskra :(Było żyto

post-136212-0-38875100-1405631102_thumb.jpg

post-136212-0-91011200-1405631128_thumb.jpg

Edytowano przez AnnaPalczewska

damian40000    85

okropna susza. Bieda będzie z pasza dla bydła. Kukurydza miejscami już biała bez kolby. A tam gdzie zielona jeszcze ma 1.5m i wiecha już jest. Trzeciego pokosu trawy nie będzie wcale.

karolr2    180

A u mnie okolice Łukowa nie ma tygodnia bez deszczu. Niby na te nasze piachy to jest ok ale siano ususzyć problem. W tym i tamtym tygodniu prawie co dziennie pada. Dodam że deszcze przechodzą pasami w jednej wiosce rano ulewa 1km dalej ani kropli po południ odwrotnie.

marb80    2

U mnie też susza łąki powypalane, kukurydza schnie, nawet nie zdązyła wyrosnąć...

soltys48    315

od poniedziałku temp ok 30 codziennie zboża już powoli dochodzą

północna wielkopolska

Szymi40    373

Takiej suszy jak w tym roku jeszcze nie widziałem. :( sąsiad [dalszy ] ma 70 ha. kuku na ziarno i kolby w tym roku nie ujrzy. A bydło od niedzieli na skup lub do obór z ,,pastwisk''

renovoltage    72

Kukurydza w kujawsko pomorskim będzie tragiczna, wiechy wywala a miejscami ma po 50 cm ma , jeśłi ktoś nastawił się na paszę to ostro się w tym roku przejedzie.

Najgorsze że deszczu w lipcu chyba już nie zobaczymy

damian40000    85

jak nie popada to zaraz po żniwach trzeba będzie zebrać to co zostało z kukurydzy.

Edytowano przez damian40000

XMK13    365

Dzisiaj o 15 ulewa zalała skup rzepaku w konopnicy woj Łódzkie czekałem 5 godz aby się rozładować

Widziałem tą chmurę. Przeszła bokiem ok. godz. 14. Widać było, że jest to porządna burza.

Junkers    42

Od Kutna w strone Lowicza 16.00-17 20 przeszla potezna ulewa z poczatku troche gradu i mocne grzoty niektore ze az okna trzeszczaly. Woda drogami plynela bo rowy nie nadozaly odbierac.

gienio007    3

To ja jestem z drugiej strony Kutna i tę burzę tylko słyszałem , ale i tak nie ma co narzekać , bo na Kujawach to dopiero susza . Brześć Kujawski , Radziejów , czy Toruń to od wiosny prawdziwego deszczu nie widziały . Sąsiad ma brata w Toruniu , to miesiąc temu biadolił że sucho , a od tamtego czasu nic tam nie padało .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się