Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Meg5    347

Powiat Lipno . Nadal bez kropli deszczu . Sytuacja identyczna jak u kolegi Starybudnik .

renovoltage    72

Najgorsze że opadów w nabliższym czasie nie widać. Zapowiada się na powtórke 2011 gdzie sucho było a jak przyszło do omłotu to kropiło co rusz i ziarko pamiętam porosło strasznie wtedy.

Pozatym ziemia jest tak spalona i sucha wody nie wchłania , więc mocny deszcze spłynie

Wiadomość z agroFakt.pl

mefjurolnik    1

Wczoraj pszeszła ulewa z wiatrem :/ zboża u mnie stoją miejscami tylko się pochyliły ,a u sąsiada gdzie posiał tylko troszkę azotu większość leży. Łubin żółty zaczął się kłaść :/

Wieczorem zaczęło padać, a przestało dzisiaj o 9. W ziemniakach pełno wody stoi, strumienie i rzeki pełne po same brzegi. Całe szczęście, że przestało lać bo jeszcze godzina i woda wystąpiłaby z brzegów. Chyba już jednak wolałbym suszę :)

Pawell18    13

U mnie to już szkoda gadać susza, susza i jeszcze raz susza. Jak nie popada to za tydzień krów nie będzie na co wygnać. Takiego suchego roku już dawno nie było.

Pół. Mazowsze.

Niestety taka jest prawda... chmury przechodzą tylko co z tego jak z nich nie pada, kukurydze które były późno siane wyglądają tragicznie, miejscami liście już uschły i tylko czekać jak zaczną osypywać się na ziemię, zboża zbielały, pastwiska i łąki powypalane. Jak tak dalej będzie to po żniwach pług nie wejdzie.

Raptus902    30

Lało wczoraj od godz 17 do godziny 9.

Deszcz był potrzebny ale ładnie owse po przewracało ;[

Szymi40    373

Dzis kolejne 4mm spadło.

Szczęściarz - u mnie spadło dziś z 40 kropli i zauważyłem je bo akurat jechałem samochodem. Jutro wstawię zdjęcia kukurydzy a raczej tego co z niej zostało.

matingus    107

łódzkie

wczoraj wieczorem dwie burze,dziś kolejne dwie.

lało,lało i dopadało.

rocco0987    19

PÓŁNOCNA MAŁOPOLSKA wczoraj od 13.45 w godzine walneło 40 mm a później do wieczora dobiło na 60 mm.. pszenica na wszystkich polach leży w 50 -90 % ;( najlepsze ze ci co nie dbają o zboża to juz im uschło i wytrzymały a nasze że zielone ciężkie kłosy to złożyło i to prawie całe kawałki jak zwalcowane...

marekfarmer    4525

U mnie Kujawsko Pomorskie Powiat Bydgoszcz Gmina Koronowo burze słychać ale deszczu brak ziemniaki padły, Kukurydza zwija liście ogólnie masakra się robi susza susza i jeszcze raz susza

PeterG14    114

Dosłownie 15-20 km ode mnie chmury czarne i ciężkie stoją już z 2 godziny i nie mogą się do mnie przebić. Błyska z nich i grzmi aż się w domu jasno robi ale wątpię, że to dotrze. Może by do mnie jakimś cudem dotarła ale za dużo wody ma w sobie :P

milanreal1    290

U mnie dziś przez pół godz padał dobry deszcz. Trochę pomoże, choć czekam na więcej. W glebie wody sporo raczej nie ma, wszystkie bagna wyschły.

adams452    10

Powiat lipnowski pustynia. Orałem pod fasolke to na 30 cm nic mokrej ziemi. Nie wspominając że pastwiska powypalało.

johnyrs    20

Była mała susza, dwa dni temu oberwanie chmury, podtopienia i do dziś przelotne deszcze, ładne zboża leżą, słabe przypalone lub zjedzone przez grzyb stoją, rzepaku nie ma jak opryskać, jedynie kukurydza korzysta z tej pogody bo się poprawia. Prognozy na dobre plony średnie i ceny masakra. Nie dzieje się dobrze bo w większości regionów coś zawsze jest nie tak.

Znowu granatowe chmury nadciągają od zachodu i słychać grzmoty. Jeszcze rzeczki nie zdążyły opaść po wczorajszym deszczu, a za chwilę znowu lunie z nieba.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się