Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

Nikita_Bennet    100

Dzisiaj musiałem kopać rowy żeby woda spod przyzmy z kukurydzą odpłynęła :blink: Sam już nie wiem czy wole siarczyste mrozy czy to co teraz

Ci co u nas nie wyczyścili rowów to pola mokre. Jak drenacja przytkana to woda stoi wokół studzienek.

Tam gdzie my poczyściliśmy to pola suche ale rowy pełne. Pojechać musiałem do miasta i wszędzie rowy pełne, woda w rzekach się kotłuje ;)

W sumie to się ciut cieszę bo odwaliliśmy kawał roboty z rowami i drenacją na polu które kupiłem i jest efekt a ci co nic nie robili przez lata -> niech się topią ;)

Za kilka dni powinno się uspokoić.

Jeżeli idzie o moje przeczucia to zima spokojna, rośliny normalnie wejdą w stan uśpienia. Niewielkie mróz a potem śnieg. Wiosna rozpocznie się od paru przymrozków po ruszeniu wegetacji.

PeterG14    114

Póki co można spać spokojnie, wczoraj pokazywali u mnie w następną sobotę -11 a dziś już + 7 także wegetacja będzie hulała aż miło :P HA już nawet pług do śniegu zdjąłem 2 tygodnie temu i nie zanosi się, żeby w przeciągu 2 tygodni zakładał.

Wiadomość z agroFakt.pl

a8185    25

Ci co u nas nie wyczyścili rowów to pola mokre. Jak drenacja przytkana to woda stoi wokół studzienek.

Tam gdzie my poczyściliśmy to pola suche ale rowy pełne. Pojechać musiałem do miasta i wszędzie rowy pełne, woda w rzekach się kotłuje ;)

W sumie to się ciut cieszę bo odwaliliśmy kawał roboty z rowami i drenacją na polu które kupiłem i jest efekt a ci co nic nie robili przez lata -> niech się topią ;)

Niestety 3 km od miejsca w którym mieszkam "upadła komuna" i drenacji mi nie zrobili. Teren jest równy jak stół. Gleby gliniaste. Żadnych rowów nie ma. :( Jestem bardzo pracowity ale z naturą nie wygram ;)

PeterG14    114

Zmiana prognozy - z zapowiadanego +7*C prognozowana temperatura na za tydzień to -5*C. O opadach nie ma mowy. Śmiech na sali. Dziś tak pięknie wiosną pachnie, że aż chce się w pole jechać.

milanreal1    290
Rzepak wygląda jak w kwietniu zboża to samo :( .Podzielcie się własnymi spostrzeżeniami, jakie tego waszym zdaniem mogą być ewentualne konsekwencje?

Czyli co rzepak kwitnie a pszenica strzela w źdźbło? :P Cos mi się nie wydaje żeby oziminy przeszły już jarowizację.

nie tak dawno byla taka zima 1993/94 , znajomy kurnik budowal, sasiad w lutym owies zasial a potem przyszla w marcu zima,

2 lata temu przecież zima zaczęła się chyba 15 stycznia. A jak potem było chyba wszyscy pamiętają.

piotrb14    186

na północy temperatura ma spaść nawet do -8 stopni a na południu tu gdzie mieszkam nadają ponad +5. śniegu nie było i nie ma czyżby zima tegoroczna preferowała by taką kolej rzeczy? Boję się o stan roślin i o wiosnę która nie wiadomo jaka będzie po takiej ciepłej zimie. Według 16 dniówek taka sytuacja ma utrzymać się do końca stycznia.

slawek1234    18

u mnie też o 7.30 było -6 co mnie lekko zdziwiło,ponieważ wszystkie znaki na niebie mówiły że będzie do -2

Junkers    42

A u mnie wczoraj wieczorem błysło się ze cztery razy i grzmoty były a dziś rano na minusie

U mnie to samo w nocy 11.01(sobota) ok godz 22.30 z Kutna na poludnie w strone Lodzi widzielismy jakies 6 blyskow, napewno bylo wiecej bo tylko chwile bylismy na zewnatrz.

Edytowano przez Junkers

Tomasz78    287

Gniezno -1 i trochę śniegu z nocy ale anomalia jak na styczeń, :wacko: szczególnie drogowcy się dziwią :blink: i nie sypią bo zaspali :P

arcy    4

Brak śniegu pogoda jak widać się za szybko nie zmieniła małopolska okolice Oświęcimia Wujas zmarł w grudniu nie zostały zaorane ściernie po żniwach z dwóch pól a ja wczoraj zorałem i świetnie szło nawet c -360 nie topił się aż zaszokowany jestem

Edytowano przez arcy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się