Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

rolnik32    2

U nas czyli gdzie? w Afryce, Ameryce?

Piszcie lokalizację, takie posty jak powyższy są bezużyteczne i zaśmiecają tylko temat.

zachodniepomorze

Junkers    42

Mam takie ziemie, ale nic nie wyrosnie na nich oprocz zyta.

Deszcz potrzebny od zaraz a tu sie nie zanosi przynajmniej na 3 dni w przod wg Meteo.pl

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

To wtedy się kasę za ubezp weźmie i posieje w czerwcu łubin na przyoranie i kasa duża w dopłatach. Cóż takie miejsce, też bym chciał normalne ziemie gdzie wiosną wchodzi się w marcu w pole.

A jaki problem w marcu wjechać na przymrozkach z azotem? Nawet czołgiem przejedzie bez kolein :D

PeterG14    114

U mnie popadało przez 15 minut i koniec a sucho jak diabli, Nie będę nawet pryskał na chwasty bo w tak suchą glebę to i tak nic nie da :(

PETECNC355    3

Zaczęło w nocy padać i do teraz przepaduje co chwilkę. Może teraz będzie szansa na siew - wcześniej i tak było za sucho choć uważam że najlepszy moment już przegapiliśmy <_<

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi się na szczęście udało zasiać w pierwszych terminach, jednak teraz przydałby się deszcz. Nie martwcie się jeśli teraz zasiejecie, a pogoda nie spłata figla będzie dobrze.

Marcincc360    55

Na Dolnym śląsku

w końcu wszystko zasiałem..

ale jest bardzo sucho dwa dni temu popadało może z 10 minut to troche pomogło wykiełkować zboże a tak to susza dobrze że są chociaż duże i długo się utrzymują mgły.

Edytowano przez Marcincc360

matingus    107

a w centrum jak nie padało tak dalej nie pada.przydało by się trochę deszczu bo sucho.

Edytowano przez matingus

pawelol111    709

Powiat siedlecki - u mnie nie padało od ok 25 dni. Pszenica siana 1 października wschodzi marnie... Już dawno nie było tak kiepskich ozimin. Rzepak tragiczny.

Rolnik1973    1247

Jaki ten świat dziwny, wczoraj sąsiad orał to koła mieliły się w błocie, a w poniedziałek drugiego wyciągałem bo zagrzązł.

danielhaker    803

Widzisz, mieszkamy nie tak daleko siebie a u mnie również już od 2 tygodni nie pada ale i słońca bardzo nie widać. Oziminy wschodzą 2 tygodnie bo jest zbyt zimno i za mało słońca

Junkers    42

Centrum, w koncu pada ale padaniem ciezko to nazwac. Na piachach na razie zero efektow. Maja byc deszcze na kolejne dni to moze nie bedzie tak zle.

S-Piotr    48

Na Dolnym śląsku

w końcu wszystko zasiałem..

ale jest bardzo sucho dwa dni temu popadało może z 10 minut to troche pomogło wykiełkować zboże a tak to susza dobrze że są chociaż duże i długo się utrzymują mgły.

Nie pisz o Dolnym Śląsku,gdyż Na Dolnym Śląsku nie jest sucho wręcz przeciwnie,11 października spadło 8l/m2 a do dziś jeszcze 1l/m2, zboża siane 1 października pięknie powschodziły siane trzy dni później zaczynają szpilkować. wilgoci w ziemi jest sporo (brak słonecznych dni i mgliste poranki też dają wilgoć).

starybudnik    15

Pół. Mazowsze dziś rano na termometrze 0 i mgła jak mleko, deszczu nie było w moim regionie już 3 tyg. Oziminy ogólnie powschodzily ładnie bo wilgoć była z opadów jakie były we wrzesniu.

gwozd    101

Ostatni deszczyk spadł następnego dnia jak zasiałem pszenicę czyli 25września. Ale to nie był deszcz tylko deszczyk. Zboże ogólnie ładnie zeszło tylko dzięki porannym mgłom. Dziś rano 4st i mgła ograniczająca widoczność do 50m. Mógłby spaść deszcz

johnyrs    20

U nas znowu pada nie ma jak robić orek zimowych, a dzisiaj mam ładować auto zbożem na dworze i chyba odwołam :( .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się