Skocz do zawartości

Polecane posty

Rolnik1973    1249

Dziś nie pada, ale takie błoto po oranym że buty zostają a noga wychodzi a jęczmień nie siany i kiedy to wyschnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

jajonasz    36

Dziś nie pada, ale takie błoto po oranym że buty zostają a noga wychodzi a jęczmień nie siany i kiedy to wyschnie.

Ja też lubeszczyzna, dzisiaj orałem na pszeniczkę:

stanowisko po czerwonej kończynie (wcześniej gruberowane)- sucho jak cholera,

ścierń po glifosacie- w miarę OK,

pszennisko podkładane w sierpniu, za jakiś czas jeszcze przejechane agregatem uprawowym- orało się super, nie za mokro nie za sucho :D

Edytowano przez jajonasz

gwozd    101

Dziś nawozy pod pszenicę rozsiane i wykopane :D 8arów ziemniaków B) plon bardzo dobry i większość już zamówiona. Ziemia w doskonałym stanie do orania. Może jutro coś zaorze i zasieję. Dookoła zrobił się ruch na polach

Rolnik1973    1249

Ot plaga znowu pada, nie da posiać. Lubelszczyzna A - a lubelszczyzna przy Bugu to różnica gdzie od ruskich zawiewa.

Harnas88    12

U nas na podlasieu pada tak jak kolega wyżej pisał od 11 września i prawie non stop, kukurydze juz zaczynają czarnieć a końca deszczów nie widać. Zboża nie posiane i zaczyna robić sie już problem. Nawet jak przestanie padać to koszenie qq bedzie bardzo ciężkie ze względu na to ze teren pagórkowaty i gliniasty

marulekk    61

zapowiadali dzis ładną pogodę a tu pada, nie mam jak qq dokończyc kosic grrrrrrrrrrrrrr w dodatku zimno, trzeba korzuch wycianąć pomału

Północna Lubelszczyzna

gwozd    101

Od rana leci taki wodny pył z nieba i to zimno... Właśnie pierwszy raz w tym sezonie rozpaliłem w piecu

darek1972    45

Dziś nie pada od rana i słoneczko zaczęło świecić, ruszyłem z obornikiem na pastwiska z braku możliwości wjechania na inne pola

wozak    2

pow. Opoczyński słońce :D nareszcie...ziemniaki wykopane teraz pora na zasiewy oby pogoda się utrzymała...życzę każdemu pogody

starybudnik    15

A u mnie dziś pogoda jak marzenie od rana było słońce lekki wiaterek i w miarę ciepło i dlatego wykorzystałem ten dzień na kopanie ziemniaków. Tylko od jutra znowu nadają opady a przydałoby się jeszcze z tydzień takiej pogody.

Północne Mazowsze.

Merkoo    5

U mnie pada już prawie 2 tygodnie, praktycznie co dzień, dziś oczywiście też, A jak dzień nie pada to oczywiście następny dzień popada tyle, że jeszcze mokrzej niż przed pogodnym dniem

knoro93    165

Kukurydza to najmniejszy problem w grudniu nawet mozna kosic. Pójda przymrozki i woda szybko przepadnie oby przestało padac. Najgorzej z siewem na polach nawet na równinach stoi woda podlasie zalane! 2-3 dni pogody to gdzie niegdzie by sie posiało bo zaorane juz w sierpniu było.

Kamillo0    132

Pogoda sama w sobie nie jest najgorsza choć faktycznie działa na nerwy ale najgorsze są prognozy pogody. XXI wiek, planują loty w kosmos ale pogody przewidzieć nie potrafią. W ciągu 2 tygodni prognoza pogody sprawdziła mi się tylko przez 3 dni reszta minęła się z prawdą. Gdyby prognozy były dokładniejsze rolnik potrafiłby lepiej zaplanować sobie kolejny dzień czy nawet kilka kolejnych dni.

master20002    151

Podkarpacie to jakaś dziwna kraina. Jak wszedzie pada to u nas nie... Padało dość sporo przez kilka dni i nawet woda stanęła na polach, ale jak pojechałem orać w sobotę to wyorałem suchą, spękaną ziemie. Szczeliny, pęknięcia mają ponad 2 cm. Ciężko się orało jak nie wiem... Zobaczymy co dalej. Np. z rzepakiem u mnie nieciekawie bo jeszcze nie powschodził cały, ale za to samosiewów i chwastów od groma. Im nie przeszkadzało, że sucho...

Marcincc360    55

U nas Dolnysląsk okolice Wrocławia pada codziennie jeszcze nic nie zasiane jestem ciekaw kiedy się wyrobimy .. jeszcze hektar ziemniaków do kopania lipa straszna jak nie sucho to mokro.. :P Znów mogą być lekkie opóźnienia w oziminach lub zasiejemy na wiosne. :)

Kamillo0    132

Ja dziś sprawdziłem, że ma być ładna pogoda przez cały dzień a od jutra deszcz do niedzieli to wziąłem się za malowanie dachu i sru farba poszła z wodą. :)

Rolnik1973    1249

To u nas jeszcze przymrozków nie było. Nadawali piękną pogodę a wczoraj wieczorem lało aż szumiało. Teraz chmury i 9st ciepła.

To u nas jeszcze przymrozków nie było. Nadawali piękną pogodę a wczoraj wieczorem lało aż szumiało. Teraz chmury i 9st ciepła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się