Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

marulekk    61

no to kicha @gwozd, bo jakieś 100km na pólnoc od Lublina konkretnie popadało, wczoraj orałem to ziemia przesiąknięta

Jutro nastepny front idzie od zachodu, ponoć...

jajonasz    36

Nom, dobrego deszczu było z pół godziny w środę przed wieczorem. Ale wiedzę że niektórzy orzą, a nawet już posiali pszeniczkę, więc trzeba jutro chyba próbować :D

gwozd    101

Niby pada 2godz ale wyszedłem w klapkach nakarmić psy i skarpetki suche. Na wtorek zapowiadają porządny deszcz. Nadzieja umiera ostatnia...

Wiadomość z agroFakt.pl

wlkpmder    6

U mnie po ostatnich opadach ziemia tak nasiąknięta że jeszcze kilka takich deszczy i zastoiska wody będą na polach.

od początku miesiąca spadło 70litrów /m2

starybudnik    15

W nocy i teraz cały czas pada i na cały tydzień zapowiadaja deszcz a przydałoby się parę dni pogody bo czas kosic QQ i trawy.

Junkers    42

Centrum polski, deszczu już jest dużo za dużo - wszędzie zupa, od tygodnia czekam z cięciem QQrydzy ale jest tak mokro że qq wcale nie ma okazji trochę podeschnąć to raz, a dwa że plac pod pryzmę przesiąknięty jest wodą i jeszcze trochę a będzie pływał. Na rozpogodzenia w tym tygodniu podobno nie ma co liczyć :( niedobrze...

Michalmeer    366

U mnie pada już około tygodnia ziemia jest juz napita bardzo .. i ciagle pada na sam siew potrzeba bedzie poczekać z 3 dni jak przestanie padać . rurkami już woda wylatuje z pola i to dość mocno leci

maniek183    8

Okolice Inowrocławia ostatnie 8 dni leje łącznie ponad 100mm opadu na pole nie da się wjechać. Melioracja zbiera wodę jak wiosna po roztopach.

Adrenalina    10

Pomorskie lało cała noc i dziś cały dzień wieczorem się przejaśniło . Wczoraj zdażyłem zasiać 30 ha a teraz przerwa z 2 dni na polu bagno jest .

saszeta    73

+1,5 teraz. Źle to wróży kukurydzy bo pełnia dopiero będzie.

Trochę popadało przez ostatni tydzień ale tragedii nie ma.

Rolnik1973    1249

Żeb ten deszcz zdechł maleńkim nim nadciągnął. Chyba w listopadzie posieję jak zamarznie. Woda na dolach stoi i do niedzieli nadają na wschodzie deszcz.

gwozd    101

Panowie czy czasem nie przesadzacie? Świeci słońce to źle bo potrzebny deszcz, pada deszcz to źle bo ładna pogada potrzebna. Co by nie było to anomalia pogodowa

Pola można zdrenować lub zmienić profil działalności i kopać stawy rybne ;)

gwozd    101

no ale co to za anomalia w drugiej połowie września przymrozek?

W lipcu, sierpniu to co innego

QQ przemarzła??

Edytowano przez gwozd

reju    0

w tatrach podobno spadł pierwszy śnieg, więc przymrozki niby dziwić nie powinny, a jednak to trochę wcześniej... choć ja na pogodę na razie nie narzekam :) :)

saszeta    73

w sumie żadna pomijając fakt że Zielona Góra( mam 11km) jest jednym z najcieplejszych miast w kraju. Rzadko we wrześniu mrozi.

QQ nie zczerniała więc chyba jest dobrze. Chociaż nie wiem jaki jest efekt pprzymrożenia tej rośliny

Edytowano przez saszeta

PeterG14    114

Rano tylko +4 stopnie, w ciągu dnia nie padało, już jest trochę za dużo tej wody, nie ma jak trawy i QQ ciąć .

Nikita_Bennet    100

kilka dni leje, rano nawet zimno nie jest, sporo mgieł.

Co do pola - mokro, woda w drenach się pojawia, gumaki ładnie dziś ubłociłem jak łaziłem po polu.

henes    11

U nas(północno-wschodnia Polska) deszcz leje od 11 września,do dzisiaj spadło już 140mm i nadal pada.Pewnie ma zamiar napadać do końca tygodnia zapowiadane 200mm.

gwozd    101

pada, ciągle pada, wreszcie. Ale na podwórku nie ma nawet kałuży...około 5km to raczej niedaleko widziałem jak ktoś orał pomimo tego że padał deszcz i jakoś mokrej ziemi nie wyciągał.

Jutro i w sobotę ma być przerwa w deszczu, może uda mi się rozsiać nawozy i zaorać pod pszenice

ale niech pada

milanreal1    290

Opady deszczu mógłby chwilowo ustąpić. Uprawiałem dziś przed siewem i muszę się wstrzymać bo za mokro. Po orce, gleba jest pulchna, pobrała duże ilości wody a głębiej kamień który nic puścić nie chce. Nie pamiętam takiej sytuacji, zazwyczaj na tych piaskach każda ilość wody nigdy nie przeszkadzała.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się