Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    1249

Kaska za dopłaty i ubezpieczenie na wiosnę jak nieprzezimuje. Takie pola, co zrobić, ale dobre na suszę.

Wiadomość z agroFakt.pl

bazalt50    9

U mnie popadało parę dni temu 3 godziny. Radość przedwczesna bo przemokło może ze 3 cm. Tyle.

Chłopy podorywki robią na siłę. Na gliniastych jeszcze idzie wytrzymać - ciężko, ale jeśli troche głębiej to jakoś idzie. Natomiast na lekkich bielicach nawet ze świeżymi lemieszami pług się nie złapie.

Ziemniaki zaczynają kopać - ale bardziej dla sprzątnięcia i świętego spokoju, niż konieczności. Tumany kurzu, bryły jak cegła i zbiory symboliczne.

Panie i Panowie - poradźcie - jak uprawiać żeby można było myśleć o siewach, jesli nie poleje? A nie prognozują....

arni251    5

U mnie mokro jak szlak, trzy dni temu lało 2 dni i noc, trawa rośnie, podrywki porobione.

PeterG14    114

Ostatnio padało w poniedziałek i to nie wiele ale orki udało mi się zrobić z dobrym efektem - nie ma brył. Dzisiaj pięknie i ciepło, zaczęliśmy wcześnie z rana ciąć kukurydzę i pięknie się robi.

Radek000111    2

Panowie co do tematu anomalii pogodowych to chyba najwięcej niespodzianek może Nas spotkać dopiero w grudniu i kolejnych zimowych miesiącach, prawdopodobnie pod koniec września firmy ubezpieczeniowe podadzą taryfy na ubezpieczenie upraw od skutków wymarznięcia.

Gdyby ktoś był zainteresowany tymi informacjami lub chciał podpytać o szczegóły w kwestii ubezpieczeń to śmiało można pisać na mój profil wiadomość.

W okolicach Torunia deszcz ostanio padał w nocy z poniedziałku na wtorek i to w takiej ilości że Ci którzy mieli już poorane mogli elegancko uprawić ziemię, od wtorku lato i upały.

Kuba1212    13

Już po wakacjach, więc co tu mówić o wiośnie, ale uwagę przykuł artykuł podsumowujący wiosnę, gdzie są pokazane sumy opadów z wiosny, wynika z niej że u mnie spadło 200-220 mm deszczu, co by się zgadzało. Pokazuje również gdzie było mokro w Polsce a gdzie sucho. U mnie można by powiedzieć było skrajnie sucho- a jak u was?

http://www.twojapogoda.pl/artykuly/112590,wiosna-okazala-sie-mokra-i-chlodna

I miesiące z lata-

http://www.twojapogoda.pl/artykuly/112673,pogodowy-bilans-czerwca-w-polsce

http://www.twojapogoda.pl/artykuly/112756,pogodowy-bilans-lipca-w-polsce

Edytowano przez Kuba1212

Meg5    347
W okolicach Torunia deszcz ostanio padał w nocy z poniedziałku na wtorek i to w takiej ilości że Ci którzy mieli już poorane mogli elegancko uprawić ziemię, od wtorku lato i upały.

Hmm mieszkam od Torunia 70 km w stronę Warszawy i u mnie też wtedy padało ,tylko że rano po tym deszczu znaku nie było . U mnie susza ,już sama nie wiem od kiedy ,bo te deszcze co padają to niewiele dają . Orki ciężkie ,kukurydze pocięte bo poschły ,pastwiska jak lotniska itp. Nawet narzekać już się nie chce ,bo co roku to samo . :(

soltys48    315

dziś/wczoraj orałem pod pszenicę to tak sucho i twardo,że pług nie wchodzi

Edytowano przez soltys48

gwozd    101

Kowal który zawsze klepie mi lemiesze stwierdził że przynajmniej ma dużo roboty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kowal który zawsze klepie mi lemiesze stwierdził że przynajmniej ma dużo roboty

Przynajmniej ktoś zadowolony, u mnie też susza od baaardzo długiego czasu

Janinka    0

:) U nas sucho ,rzepak marnie powschodzil,orka na poplony zaczeta i idzie jak krew z nosa :wacko: .

Nie ma rady nie mamy na to wplywu i musimy czekac co Bozia da B)

starybudnik    15

Pod koniec przyszłego tygodnia zapowiadają deszcze. Do Polski ma dotrzeć niż genuiski i jest szansa na wieksze deszcze w całym kraju.

PeterG14    114

Oj przydałoby się trochę deszczu bo w przeciwnym razie nie opłaca mi się w ogóle siać ozimin, po orce ziemia sucha jak popiół :(

starybudnik    15

Pogoda jak na pustyni w dzień słońce ładnie przygrzewa temperatura wzrasta do 24 stopni, a w nocy tak jak dziś na wysokości 2 metrów zaledwie 2 stopnie na łąkach przymrozek.

Północne mazowsze.

Edytowano przez starybudnik

gwozd    101

Przymrozek??? Z jakiego rejonu jesteś?

Miejmy nadzieję że w nadchodzącym tygodniu pogoda naprawdę się zmieni, żeby przez cały tydzień lało...

Badylarz    13

Już ponad godzinę dość mocno pada, nie pamiętam takiego deszczu od dawna. Woj. łódzkie.

Meg5    347

U mnie nieśmiało zaczyna kropić . Może i na pustyni w końcu popada ... :unsure: Powiat Lipno

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się