Polecane posty

Gość   
Gość

Meg5 u mnie tez padało cala nockę ale jeszcze moze padać bo ziemia jakoś za bardzo nie namokła

Pewnie ,żeby mogło jeszcze padać ,ale cieszmy się z małych rzeczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Jak narazie słabo z opadami, dzisiaj 3 krople spadły i nici z opadów. Zgadzam się ze @Słomkiem gnajcie te chmury w stronę woj. Kuj-Pom.

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja mogę pognać je na pólnoc ode mnie bo u mnie już dolało porządnie prawie norma czerwca już spadła a w maju było tak sucho


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie miało dzisiaj padać i póki co tylko lekko się chmurzy. Robi się sucho więc znowu deszcz by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Peter a tak jeszcze nie dawno narzekałeś że pada i siana zebrać nie możesz z pola oddalonego 15 km a teraz znowu deszczu wyglądasz :D:P

Ciężko wszystkim dogodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Siana już nie ma dlatego deszcz się przyda. Wiesz, w tym zawodzie jest tak różnie, że naprawdę nie da rady każdemu dogodzić. Zresztą te deszcze co mi te siano podlewały to dla zbóż wiele nie dały bo padało przez 30 minut i się kończyło a siano już mokre było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wiem masz rację w naszym zawodzie ciężko każdemu dogodzić to taki był bardziej post pół żartem :P Dawno temu z ojcem na 1.20 ha spaliliśmy 100 litrów praqie ropy i siano i tak zgniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Rozumiem o co Ci chodzi :D . Wczoraj o 21 lekko pokropiło ale dzisiaj od rana jest bardzo wietrznie i ciepło i nic już z tego deszczyku nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Za to u mnie wczoraj po meczu Polska Rosja zaczeło padać i do samego rana dobrze popadało i teraz znowu pada,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MsDarsen    0

Witam forumowiczów

Ja również czekałem na deszcz, gdyż przez tą suszę sami wiecie jak jest...

no i się doczekałem 3 dni temu poszła taka zlewa z gradem że to masakra

połamany jęczmień, ścięte buraki, kartofle wyglądają jakby je ktoś kosą skosił więc straty będą niemałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Na to wygląda ze tylko ja jestem zadowolony z opadów sobota 4mm, niedziela5 mm, wtorek wieczorem 7mm, i dziś 7,5mm byle tak do żniw co jakiś czas mały deszczyk ale wiadomo że w naszym zawodzie do końca nie wiemy co nam pogoda przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MsDarsen    0

No dokładnie, fakt faktem że deszczyk jest potrzebny ale mały a nie jakaś zlewa która pustoszy nam pola...

Ale zapewne skoro teraz nam suszy to w żniwa nas podleje bo przecież za dobrze by nam było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

co za pogoda wszędzie pada a u mnie nie ;/ najlepsze jest to że dziś jakieś 4 km ode mnie przeszła taka ulewa ze woda na polach stała a u mnie nawet kropli... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wreszcie przyszedł porządny deszcz. Od 19 do 20 lało nieźle a potem tak lekko ale równo. Wysiałbym nawóz na kukurydzę i łąki ale wiatr wiał za mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

I u mnie pada mniej lub więcej ale codziennie. Na łąkach już już mokro, że ledwo idzie przejechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Wczoraj po meczu przeszły 2 szarugi i dzisiaj rano pokropiło. Ale jeszcze by się przydało! Choć po roślinach widać że zaraz idą w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

U mnie leje od Niedzieli raz większy raz mniejszy ale praktycznie cały czas jedynie we wtorek się troszkę przejaśniło, ale jak zaczęło kropić wieczorem to pada do dzisiaj i zapowiada się na powtórkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Południowo-zachodnie łódzkie wody jest już nadmiar, na dołkach stoi woda, wczoraj pod wieczór było chyba jakieś oberwanie chmury, dzisiaj od rana znowu pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wschodnie lubelskie też pada codziennie od początku czerwca praktycznie. :( Siana trochę juz zgniło ;[

Temat susza stał się nieaktualny


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

okolice Jarocina wreście porządnie popadało, od wczoraj do dziś rano 25l/m i nadal pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie do 14 czerwca spadło już 80 litrów to więcej niż norma za cały miesiąc


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj