Polecane posty

Raptus902    128

Masakra jak lało o 2 w nocy i przez cały dzień

Ale teraz słoneczko świeci! B) B) B) B) B) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Oj taak, teraz pogoda jak marzenie. Od 12:00 temp. zaczęła szybować w górę i dobiło do 28*C :D . Chyba jutro po południu uda się w końcu żniwa rozpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Doba po deszczu to trochę krótko by wyschło do koszenia. U mnie znowu przez 3 dni wlało że tydzień trzeba by wjechać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie a jak się sprawa przedstawia z jarymi zbożami, czy w lipcu coś się zacznie je kosić ? Jak sądzicie wiadomo zależy dużo od pogody. Nie ma mnie w kraju i nie wiem kiedy wrócić ,żona mówi że jeszcze zielone siałem od 15 kwietnia do 10 maja ostatnie.

Podobno nie było za ciepło w Polsce przez ostatnie dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W lipcu jak tak dalej pójdzie to jak by śnieg spadł to bym się nie zdziwił.Rano o 6 +10 stopni no to ci lato masakra.13 rok jest i chyba będzie pechowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Doba po deszczu to trochę krótko by wyschło do koszenia. U mnie znowu przez 3 dni wlało że tydzień trzeba by wjechać w pole.

 

Wydaje się że doba to mało, ale wczoraj bardzo ładnie obeschło bo wiatr był dość silny i słońce ładnie prażyło, ale dla pewności do późnego południa poczekam to jeszcze dzisiaj troche wyschnie, powinno być ok. Mój jęczmień jary pryskany 2 razy od grzyba i siany 13 kwietnia kłos ma już żółty ale słoma zielona, w lipcu chyba nie da rady go skosić, podobnie pszenżyto gringo (późna odmiana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Panowie a jak się sprawa przedstawia z jarymi zbożami, czy w lipcu coś się zacznie je kosić ? Jak sądzicie wiadomo zależy dużo od pogody. Nie ma mnie w kraju i nie wiem kiedy wrócić ,żona mówi że jeszcze zielone siałem od 15 kwietnia do 10 maja ostatnie.

Podobno nie było za ciepło w Polsce przez ostatnie dni.

To zalezy co masz . Pszenica jara to po 5 sierpnia pewnie . Jeczmien i owies pewnie przełom lipca i sierpnia . Oczywiscie przy normalnej pogodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech lepiej niepada bo jest za bardzo zboże pokładzone i to bez różnicy czy ktoś skracał zboże czy nie chodzi mnie głównie o przenice są tylko pojedyńcze pola stojącego zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Wiesz u nas tak tego nie widać moje żyto skracane dwa razy i ładnie stoi a jeczmien nie skracany i leży :D Wczoraj jak pryskalem ziemniaki to sie kurzyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

w moich ziemniakach wilgoci na razie jest sporo

jednak gdyby popadało to byłby bardzo dobrze przynajmniej dla kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

kukurydza u mnie zwija liście do żniw jeszcze daleko, żyto ziarno już twarde ale słoma zielona od dołu jeszcze

pszenica zielona o życie jarym nie wspomnę jedynie jęczmień jary ładnie kłosy opuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

kolejny dzień skwaru za nami jak tak dalej pójdzie to max 4-5dni i zacznie powoli doskwierać nam okresowy niedobór wody-kolejny zresztą tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wszystko ładnie dochodzi tak wygląda że w tym tygodniu żyta pszenżyta stojące polecą pod kosę rzepaki już też koszą tylko ceny dobiją ludzi czytałem że w WLKP w Szamotułach rzepak po 1120 zł tak czytałem forum cen zbóż żyto poniżej 500 pszenica 600 proponują a radosna cena nawozów rośnie bo już tiry u nas rozwoziły nawozy w czerwcu do rolników płatność wrzesień oj pozazdrościć naszym ojcom za Gierka miał cenę stałą z kilkunastu ha miał dochód dla siebie rodziny i mniej nerwów jedynie co teraz jest to ładna pogoda teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Cały dzień chmury ciężkie 19 st i wiatr zimny przeszywający że sweterek potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolWS    0

U mnie pogoda sie troche popsuła, na szczęście nie pada na razie... I oby nie padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14thekamil14    783

U mnie w lubelskim na pograniczu z mazowieckim narazie bez deszczu choć dzisjaj troche pomżyło ale u nas narazie przez jakieś 2 tygodnie mogło by byc bez deszczu bo żniwa się zaczynają ale zboża i tak są słabe bo w czerwcu padało non stop przez 1 tydz. i zboża sie nie zapyliły i kłos pusty a jeczmienie i pszenice jare to szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj