Polecane posty

Gość   
Gość

pompa konkretna tam przeszła 

dziś u mnie 30*C słońce pali zero ruchu powietrza dobrze że hamak w cieniu to jakoś da się przeżyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Też mam żyto bez ścieżek i co w tym dziwnego?

Nie bd dawał 3 dawek N i 3 fungi i 2 regulacja jak klasa ziemi na około to 6 gdzie susza mniejsza lub większa jest co roku. Czym więcej N i skracania tym plon gorszy.

No nie ma co nawet mówić tak jak u kolegów wyżej wody w maju śladoe ilośći ziemia słaba jare po 15cm mają no i grzeje niesamowicie. 15km dalej spadło jakieś 80litrów wody więcej jak u nas to jare po 70cm i kuku po 50cm mają.

  • Like 1
  • Thanks 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
Powiat Garwolin, wczoraj 29 litrów na metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

7 godzin temu, PRIMO napisał:

Daj se spokój z tym miesięcznikiem zrezygnowałem z niego bo zaczęli pisać bzdury i wszystko pod obszarników. 

Tam więcej reklam i sponsorowanych artykułów niż rzeczowych porad. Dawno z tego zrezygnowałem tylko teraz co roku przysyłają egzemplarz darmowy z zachętą do prenumeraty. To im powiedziałem że za reklamy nie będę płacił .

1 godzinę temu, KarolGo napisał:

biorąc pod uwagę to że część gminy dostała wody powyżej stali a inna część cierpi bo dostała szczyptę to nigdy nie powiedzą że jest susza. mój szwagier ma stłuczone uprawy przez tą nocną burze. chyba wole jednaj jak jest tak sucho jak nic nie mieć na polu... zboża ozime jeszcze wyglądają a po gradobiciu jak rozmawiałem z siostrą o 9 rano to qq leżało i miejscami grad też jeszcze leżał. 

ZdjÄcie użytkownika MaÅgorzata Stosik.

Chłopie co ty bredzisz. Jak sucho to wszystko wypali. A to ze zdjęcia przecież normalnie odbije. Grad to szkody narobi 2 dni przed żniwami zboża czy rzepaku bo wymłuci kłosy. A liście jak będzie wilgoci w brud i gorąc to się same zregenerują.

1 godzinę temu, mj23 napisał:

Powiat Garwolin, wczoraj 29 litrów na metr

Która gm. Bo ja M. Kośc. i nie ma wilgotnościomierza. Ale patrząc na radary to się zdawało że pilawa osieck, otwock, wilga to przez cały wczorajszy dzień równo dostały. Czyżby to ,,równo,, to było tylko 29 litrów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
1 godzinę temu, KarolGo napisał:

biorąc pod uwagę to że część gminy dostała wody powyżej stali a inna część cierpi bo dostała szczyptę to nigdy nie powiedzą że jest susza. mój szwagier ma stłuczone uprawy przez tą nocną burze. chyba wole jednaj jak jest tak sucho jak nic nie mieć na polu... zboża ozime jeszcze wyglądają a po gradobiciu jak rozmawiałem z siostrą o 9 rano to qq leżało i miejscami grad też jeszcze leżał. 

ZdjÄcie użytkownika MaÅgorzata Stosik.

To ładnie  im tam dało  tylko  pozazdrościć  deszczu   Gradu  nie koniecznie.

Biorąc pod uwagę  Susza a Grad  to  Lepsze  z tych dwóch  nieszczęść  jest  Grad  bo ubezpieczenie kosztuje  grosze   a od suszy  koszt wysoki i do tego  IUNG  musi  susze  ogłosić.  I to też  zależy  jakie kto ma  ziemie bo na dobrych  wiadomo  inaczej susza  wygląda  i  inaczej na piachu  ale zbierać  1,5-2t/ha  to  szkoda gadać. tego nie  zrozumie nikt  to  trzeba  przeżyć na własnej skórze.

Gmina Koronowo tak samo podzielone  Wilcze  tamta  strona dostała  20l   a od Nowego  Dworu w stronę Gościeradza  tylko pokropiło.

Deszcze  pewnie  przyjdą   od  połowy  czerwca  jak w 2016 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
3 godziny temu, Taurus83 napisał:

A pod kogo mają pisać? Teraz jak nie masz 50 hektarów to jesteś hobbysta. Zresztą jak większość ludzi na tym forum.  Wracałem przedwczoraj z Kielc, przez Piotrków Trybunalski dalej na Łódź i na s8 kierunek Wrocław. Od Kielc do sycowa marny jest obraz rolnictwa. W większości jakieś zapyziałe żyto bez ścieżek. Jakieś dwie krowy na wioskę. Aż przykro na to patrzeć. 

 

Strasznie smali. W aucie pokazuje 27-29 stopni 

Oj to trza ich znacjonalizować i ziemię przekazać tobie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Z tym wypłaceniem ubezpieczeń,to trochę zluzuj ,12 procent za bardziej zsieczone niż tu na zdjęciu ,fortuny nie złapiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Anetka1 napisał:

3 godziny temu, Taurus83 napisał:

A pod kogo mają pisać? Teraz jak nie masz 50 hektarów to jesteś hobbysta. Zresztą jak większość ludzi na tym forum.  Wracałem przedwczoraj z Kielc, przez Piotrków Trybunalski dalej na Łódź i na s8 kierunek Wrocław. Od Kielc do sycowa marny jest obraz rolnictwa. W większości jakieś zapyziałe żyto bez ścieżek. Jakieś dwie krowy na wioskę. Aż przykro na to patrzeć. 

 

Strasznie smali. W aucie pokazuje 27-29 stopni 

Oj to trza ich znacjonalizować i ziemię przekazać tobie

Na szczęście to już nie czasy po drugiej WŚ i więcej "ziem odzyskanych" nie będzie dla repatriantów. Dostali wystarczająco dużo na Dolnym Śląsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

oj tam dużo, rolnikowi zawsze mało takze jak ktos ma na zbyciu to chętnie przyjmę 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
mojej babci zabrali 2/3 gospodarstwa które otrzymała od rodziców a miała 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
12 minut temu, Taurus83 napisał:

oj tam dużo, rolnikowi zawsze mało takze jak ktos ma na zbyciu to chętnie przyjmę 

ciesz się bo jak zrobią scieżki to żyto bedzie po 300 za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

nie rozumie aluzji. jeżdżę sporo po Polsce i z racji tego że jestem rolnikiem to zwracam uwagę na to co dzieje sie na polach. w wielkopolsce czy na podkarpacu też jest sporo małych gospodarstw a wygląda to tam diametralnie inaczej.  pola zadbane i wykorzystany praktycznie każdy kawałek ziemi w wielkopolsce mimo takich samych piachów jak w łódzkim.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
3 godziny temu, damianzbr napisał:

 

Tam więcej reklam i sponsorowanych artykułów niż rzeczowych porad. Dawno z tego zrezygnowałem tylko teraz co roku przysyłają egzemplarz darmowy z zachętą do prenumeraty. To im powiedziałem że za reklamy nie będę płacił .

Chłopie co ty bredzisz. Jak sucho to wszystko wypali. A to ze zdjęcia przecież normalnie odbije. Grad to szkody narobi 2 dni przed żniwami zboża czy rzepaku bo wymłuci kłosy. A liście jak będzie wilgoci w brud i gorąc to się same zregenerują.

Która gm. Bo ja M. Kośc. i nie ma wilgotnościomierza. Ale patrząc na radary to się zdawało że pilawa osieck, otwock, wilga to przez cały wczorajszy dzień równo dostały. Czyżby to ,,równo,, to było tylko 29 litrów ???

Nie wie czy Tobie nie,, odbiło" zanim przechoruje,ruszy ponownie wegetacja to mija masa czasu[na ziarno już jest stracona],nie wiem czy nowy siew nie jest lepszym rozwiązaniem ,dla tego terenu umiarkowana susza jest chyba lepsza jak nadmierne opady,po zeszłym sezonie w gminie na palcach rąk można policzyć rolników ,ktorym udało się wszystko zebrać,nie licząc koszty napraw sprzętu nadwyrężonego częstym wyciąganiem z błota a przypadku suszy daje 2,5-3 t/ha , a w przypadku nadmiernych opadów wyciągniesz to samo srednio a żniwa kończysz w pażdzierniku, listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mąkowarsko również dostało z nocnej burzy .Na polach ładne bajorka stoją .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ws71 widzisz ty mieszkasz na pomorzu masz ciężkie ziemie i ty nie rozumiesz co to jest susza, a wręcz boisz się nadmiernych opadów bo wygnije czy nie wiedziesz. Ale zważ na to że zdecydowana większość kraju posiada IV kl. i słabsze.

 

Oraz dlaczego porównując dwa zjawiska określasz je:

1. Nadmierne opday

2. Umiarkowana susza

Przecież to nie idzie tego obiektywnie porównać. Musisz pisać

1. Nadmierne opady

2. Nadmierna susza

I tak ja na słabych lekkich ziemiach wybieram jak zdecydowana większość kraju nadmierne opady, a ty na ciężkich ziemiach domyślam się że preferował byś nadmierną suszę niż nadmierny opad.

 

Wracając do kukurydzy z fotki, co niby ma tam przychorować i ruszać ponownie? Jeśli stożek wzrostu nie uszkodzony normalnie wypuści kolejny liść pewnie w tej fazie będzie to 6 - 7 liść (ciężko stwierdzić po zmasakrowanych roślinach)

A jeśli nawet na ziano jest stracona to tylko dlatego że zima przyjdzie wcześnie i nie da jej wykształcić ziarna co ostatnimi czasy jest rzadko spotykane - mówię o zimie że jest rzadko spotykana. Ale jak się trafi wyjątek i przyjdzie mróz -10st. w wrześniu to zawszę tą kukurydzę możesz sprzedać na biogazownię chociażby po kosztach. A jak wysuszy i rośliny będą miały 1m to nawet jako poplon zbyt wiele nie wniesie.

 

Więc lepiej jeszcze raz pomyśl czy mi odbiło czy nie, że wolę ulewy i grad od suszy że w lipcu liście na drzewach zżółkły, bo tak było w 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
5 godzin temu, damianzbr napisał:

 

Tam więcej reklam i sponsorowanych artykułów niż rzeczowych porad. Dawno z tego zrezygnowałem tylko teraz co roku przysyłają egzemplarz darmowy z zachętą do prenumeraty. To im powiedziałem że za reklamy nie będę płacił .

Chłopie co ty bredzisz. Jak sucho to wszystko wypali. A to ze zdjęcia przecież normalnie odbije. Grad to szkody narobi 2 dni przed żniwami zboża czy rzepaku bo wymłuci kłosy. A liście jak będzie wilgoci w brud i gorąc to się same zregenerują.

Która gm. Bo ja M. Kośc. i nie ma wilgotnościomierza. Ale patrząc na radary to się zdawało że pilawa osieck, otwock, wilga to przez cały wczorajszy dzień równo dostały. Czyżby to ,,równo,, to było tylko 29 litrów ???

Też Miastków,  konkretnie Zwola,  tyle nakapalo w deszczomierz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Nie sugerujcie się prognozami na dalej niż 3dni. Jest teraz taki bajzel że jeśli ktoś przepowiada na dłużej to jest kretynem. Modele zgłupiały za tydzień pokazują mróz w znacznej części kraju, po aktualizacji pokazują 39stopni na południu. Pewne jest 2-3dni z gorącem, nie koniecznie sucho bo pojedyncze mniejsze burze będą się trafiać. A co dalej nic nie można przewidzieć. Nawet dzisiaj łowcy dali 1 stopień zagrożenia dla znacznej części kraju, nie było praktycznie żadnych burz, a napewno nie na 1 stopień. 

Jeśli już ktoś faktycznie chce wiedzieć jaka będzie pogoda to nauczyć się samemu prognozować na podstawie modeli numerycznych. Super sprawa tylko trudna, ale przynajmniej wiadomo że nie będzie padać i się człowiek nie wnerwia "bo twojapogoda co dzień nadaje deszcz" ☺️


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884
idąc Twoim tokiem myślenia to te portale minęły się z powołaniem, bo żaden nie potrafi dobrze pogody przewidzieć 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

To jest maszynka do zarabiania pieniędzy,a nie do tego żeby nam służyło ☺️ tam człowiek nie "dotyka" tej prognozy wszystko idzie przez odpowiednie programy na podstawie modeli numerycznych na zasadzie kopiuj wklej, dane są przetwarzane na zrozumiałe dla przeciętnego zjadacza chleba chmurka deszcz słonko i temperatura. Polecam ogarnąć temat od kuchni i sam się przekonasz. Rób sobie screeny z pogody 16dniowej na twojapogoda nawet tylko z pierwszych 7 dni i porównuj z tym co się dzieje 

Po prostu ostatnio są jakieś zawirowania w pogodzie nieprzewidywalne na tyle, że nic absolutnie nic nie jest pewne bo wyliczenia zmieniają się o 180° co 6 godzin. O ile zawsze na te 7dni jeszcze modele podają pewne info tak to co podają teraz jest rzadko spotykane. 

Z resztą wszystko widać jak ktoś radary śledzi zwróćcie uwagę, że praktycznie wszystkie opady od kwietnia wchodzą tylko od wschodu, pd-wschodu. Ja nie pamiętam żeby tak się działo w poprzednich latach, jakieś pojedyncze incydenty tak, ale jak na razie cały maj tylko ze wschodu u mnie deszcz przychodził. Nic przypadkiem się nie dzieje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
Napisano (edytowany)

Ja tam nie widzę nic w tym trudnego. Kilka lat używam radaru i prognozy numerycznej by stwierdzić jaka będzie pogoda na 24h. Dalej to tylko tendencje można określić co się może dziać. Programy przepowiadające pogode są do niczego. Popatrzeć w kilka to każdy co innego pokazuje.

Prognoza w telewizji to wogole jakieś nieporozumienie.

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Na   najbliższy   tydzień  0  opadów  :(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
Napisano (edytowany)

Pod koniec tygodnia może popadać ale nie musi.

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj