Skocz do zawartości

Polecane posty

agric_Ola    647

Powiem Wam, że przez te ciągłe, nieustanne deszcze, dopiero 2 tygodnie temu zasiałam kukurydzę na kiszonkę... Wcześniej nie dało się wjechać na pole. mam nadzieję że cokolwiek urośnie. A jak tam u Was?

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Ja już chce deszcz, dziś było chyba podobnie jak w piekle... Ziemniaki usychają czego nie pamiętam już dawno. Wczoraj skosiłem ostatnią najniższą torfową łąkę, bez żadnego problemu wyjechałem, jutro te siano będzie się nadawać do zbioru, tak pali.

PeterG14    114

U mnie o 1 w nocy lało dosłownie ale tak jak szybko zaczęło tak nagle za pół godziny przestało i dziś już prawie śladu po deszczu nie ma, pali tak samo, tylko że powietrze jest przyjemniejsze. Na piaskach owies i niektóre mieszanki zaczynają słabnąć. Jutro chyba skoszę GPS i jutro to zwinę bo z pewnością szybko przeschnie..

jacu    5

Na dziś zapowiadane burze, jakoś słabo im sie prognozy sprawdzają ostatnio nadaja u mnie deszcz i burze i zawsze świeci słońce.U mnie trochę pogrzmiało w nocy spadło kilka kropel i dalej piecze, zerkam w niebo gdy widzę chmury a tu nic , załamać sie można a miałem takie ładne plony a teraz wszystko ginie w oczach, żyto ozime na lekkiej ziemi juz białe za tydzień mogę zaczynać żniwa jak nie popada.DESZCZU NAM TRZEBA JAK RYBOM WODY!!!

PeterG14    114

Heh jęczmienie w okolicy na górkach w kilka dni już żółte są, gorzej w dołkach bo tam całkiem zielone chociaż też już żółkną. Jak tak dalej będzie piekło to po następnej niedzieli jęczmienie będą w całości złote.

marekfarmer    4505

U mnie też jęczmień już złoty prawie w 100% jak tam dalej będzie ładnie świecić to koniec czerwca początek lipa będzie można kosić

Nikita_Bennet    100

a u mnie dowaliło deszczem tak że jęczmień na cięższej ziemi (lub tam gdzie jesienią obornik poszedł) już się pochylił.

Dobre 45 minut ulewy, jedna studzienka na podwórku chwilowo nie dała rady odebrać. W ziemniakach jednak woda w redlinach nie stoi.

agric_Ola    647

U mnie dzisiaj dosłownie ściana wody była, przez bagatelka 30 minut. A mieliśmy nadzieję że zabierzemy siano, fruwało wszędzie, taki wiatr był

tomek30    11

U mnie przed burzą był bardzo silny wiatr,chmura wyglądała groźnie ale tylko deszcz padał.

Edytowano przez tomek30

agric_Ola    647

U mnie przed burzą był bardzo silny wiatr,chmura wyglądała groźnie ale tylko deszcz padał.

U mnie i przed i w trakcie, choć w trakcie był nie do opanowania, u sąsiada nawet dach zerwało, a u drugiego wybiło okno. Jak spojrzałam przez okno to nic nie było widać...

tomek30    11

Skąd dokładnie jesteś ja prawie Maków Mazowiecki,był bardzo silny wiatr ale jak zaczęło padać to osłabł,kilka gałęzi połamało zboża pochylone, myślałem że może być dużo gorzej bo ta chmura wyglądała bardzo groźnie.

Rolnik1973    1248

3cią godzinę leje i końca nie widać. Po co ten deszcz jak wody pełno na pole się nie wjedzie. Zaraz jęczmień kosić a on w wodzie. Precz z deszczem do września.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prześlij ten deszcz do mnie, najlepiej poleconym. Od tygodni u mnie nie padało, zboża schną.

milanreal1    290

Dziś cały dzień pochmurny ale chmury z warszawy nie chciały wrócić. Nawet siano zacząłem grabić żeby przyszło i nic tego deszczu nie przyniosło...

PeterG14    114

Jeszcze z dwa tygodnie mogło popadać a potem taki upał by się przydał bo szybko żniwa będą. Dzisiaj kolejny dzień palącego słońca ale można robić po powietrze rześkie.

pawelol111    709

Wczoraj polało zdrowo. Niedobór wody uzupełniony, I pokos sprzątnięty, może padać. Co do upałów i wczesnych żniw... Ja tam wolę deszczyk raz w tygodniu niż suszę przed żniwami. Co Ci z tego że będą szybkie żniwa skoro ziarno w kłosie będzie "chude".

Meg5    344

Dziś cały dzień pochmurny ale chmury z warszawy nie chciały wrócić. Nawet siano zacząłem grabić żeby przyszło i nic tego deszczu nie przyniosło...

Hehe dobre,co tu się nie robi by tylko deszcz zwabić . Kolego a może taniec rytualny na wywołanie deszczu byłby bardziej skuteczny ,albo jakiś inny rytuał np:

Siadasz na ławeczce przed domem.. najlepiej rozebrany i ALE pachnący ... masz w ręku wcześniej przygotowana grzechotkę w której znajduje sie groch z gorczycą i parę groszy, (umieszczone w łupinie z orzecha kokosowego) ... tak więc jak już napisałam siadasz na ławeczkę przed domem trzymając w ręku ów sprzęt.. tak wyłożony na ławce relaksujesz sie by nabrać siły na kolejny "numer" ... potrząsając delikatnie grzechotką, zaczynasz myśleć nad czymś najwspanialszym w Twoim życiu.. po czym zmieniasz diametralnie tok rozmyślań na najgorszą rzecz jaka Ci sie wydarzyła... takie to postępowanie pozwoli zebrać sie kilku chmurka i jak dobrze będziesz wyciskał to może i deszczyk sie pojawi.. A tak serio:) to: look'nij tu: [LINK] :P

Pozdrawiam :P

Edytowano przez Meg5

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się