Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315

znowu wlało i to konkretnie, od skoszenia rzepaku ziemia cały czas wilgotna ale marne to pocieszenie jak pszenice poszły w paszówkę przez te deszcze


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@miecho123

no chyba tak ;)

 

Łaziłem wieczorem po takim kawałku iłu, jest tego z pół hektara a tak mokro że szkoda gadać - dobrze że tam odtwarzam łąkę/pastwisko.

Orka szła dziś elegancko ale wejść w butach po orce i przejść 50 metrów to buty zaklejone ;)

Grunt że jutro to obwieje, posieje się nawozy i będzie można za 2 dni pobronować i posiać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Wy tylko ciągle o pogodzie jednemu sucho drugiemu za mokro a u mnie wszystko posiane tydzień temu zaraz pryskać będę od chwastów.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

u mnie od początku lipca nie było tygodnia bez deszczu. W sierpniu 118mm spadło

A u mnie jak w sierpniu spadło z 5mm to max. Obecnie nie jest źle. W sobotę padało krótko ale konkretnie bo kałuże stały z powodu wysuszonej gleby. Jak będzie padać więcej to narzekać nie będę, niedobory wody są nadal bardzo duże.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

 

Wy tylko ciągle o pogodzie jednemu sucho drugiemu za mokro a u mnie wszystko posiane tydzień temu zaraz pryskać będę od chwastów.

bo i temat o pogodzie ;)

Ja do uprawek na pogodę narzekać nie mogę ;)

PS: Pozostało 3ha do posiania przenżyta i to tylko dlatego że po leciało się rund*pem, też byłoby dawno obsiane żeby nie to.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mnie przez ostatni tydzień lej praktycznie codziennie. Siewy praktycznie nie zaczęte bo w pole nie idzie wjechać. Nawet grad padał a potem taka ulewa ze na polach rowy wymyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pustynia - tak można opisać wygląd pól. Jeśli nie popada w ciągu najbliższych dni to czarno widzę wschody zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak orałem po kukurydzy to normalnie pod korzeniami wyorywał się suchy piach a kukurydza rosła na 3-4 klasie. Już daaawno takich rzeczy nie było. Do końca czerwca pogoda była ok. Potem upały, susza, ulewy, susza, znowu ulewy i teraz nieprzerwanie susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

u mnie do połowy czerwca była susza później calutki czas mokro niema tygodnia bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie to nie padało nawet sporo kilka dni temu lało ale to dzięki mnie bo ja zawsze mam takie szczęście że jak wykosze koniczynę dla krów to pada deszcz i jeszcze w tym roku ani razu za pogody nie udało mi się zabrać :D i tak było i tym razem wykosiłem a drugiego dni lało cały dzień że sąsiad wjechał na 2dzień MTZem z przyczepą na role to nie mógł wyjechac pomógł mu tylko przedni napęd no i Pronar xD teraz jest w miare ale deszczyk by się przydał :)

Edytowano przez Damianursus30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Niestety, są regiony, gdzie wyoruję się suchą ziemie, skała. Podczas siania musiałem oczy wytrzeszczać, aby ślad po znaczniku odnaleźć. W moim regionie ziemia nie pamięta porządnego deszczu. Raz w tygodniu zdarzy się mżawka, co nawet liści z kurzu nie opłuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie kolego to samo susza susza... W ogóle nie orałem nie mówiąc o sianiu , historia z ubiegłego roku . Znowu będzie samo jare zboże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie też była susza do wczoraj... Spadł ładny deszczyk, teraz można spokojnie siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

U mnie masakra. Nie siałem jeszcze nic. Na zime juz zorane ale siew to nie wiem kiedy będzie. Nie mozna nawet doprawic pola pod siew bo takie bryły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Dziś w nocy jak się zaczęło tak chyba długo popada. Wyczekiwany deszcze wreszcie jest, teraz zboża powinny dostać "kopa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

no i bezdeszczowy tydzień się skończył od dwóch godzin znowu leje może to i dobrze grzybów będzie jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Potężny wiatr przyszedł wczoraj o godzinie równo 21.30, z ciszy nagle zrobił się huragan, nie wiedząc co się dzieje otworzyłem drzwi w domu to mnie aż odrzuciło :blink: sąsiadowi kawałek dachu zerwało z obory, ważne że trochę popadało ale niewiele <_< Teraz stopniowo znowu zaczyna wiać coraz silniej...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj lało cały dzień. Wyszło ok. 25 mm. Trzeba przynajmniej 3 dni pogody, żeby przewrócić siano, opryskać pszenżyto i podorać po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz jeszcze liczysz na siano? Ja nigdy nie zostawiam na siano później niż koniec sierpnia, później i tak nie uschnie dostatecznie. Co do oprysków ja się ciesze, przecież środki które stosuje się jesienią są głównie doglebowe a nie nalistne. A jeżeli doglebowy środek ma być skuteczny to musi gleba być wilgotna.

U mnie dziś cały dzień mżawki, teraz wieczorem ładnie popadało. Ogólnie na brak wilgoci nie narzekam, jest ok ;) Chociaż żeby nadrobić niedobory w glebie to chyba do końca miesiąca codziennie by musiało padać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj