Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie również pada i pada już mam tego dość to co wyschło przy suszy teraz odbiło i jest zielone a to co nie wyschło jest już zółte i co tu robić trzeba desykacje przeprowadzić. Jak nie susza to deszcz jęczmień leży Jak to mówią mokry rok więcej szkody zrobi jak suchy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

wielkopolska lipiec praktycznie dni słoneczne parne ale co noc burze jedna noc gmina ta druga noc inna wczorajsza słyszałem że gmine Połajewo dostała popalić u nas popadało tylko ale rowy już pełne okolice zalane mam nadzieje że to koniec bo od wiosny przymrozki przesiewki susza i od czerwca deszcze ale takie życie rolnika a telewizje kłopoczą sie turystami w kurortach bo firma zbankrutowała i oni nie mogli sie opalać dalej albo nie dostali śniadania a gmina na południu po gradobiciu to tragedia a turyści to pikuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

W okolicach Giżycka w nocy dało czadu. W wielu miejscach wyłożyło znaczne obszary pól. Dosyć mocno wiało, ale intensywność deszczu była porażająca. Momentami musiałem jechać 20 na godzinę, bo samochód garnął przodem wodę i to nie było w dołku ;[ . Grad był wielkości grochu, albo ciut większy. O drzewie, które mało nie załatwiło auta kawałek przed nami nie wspomnę. Niestety w innym miejscu ludzie nie mieli tyle szczęścia :( .

http://polskalokalna...eta,1819650,227

 

Średnio co drugi dzień są burze, wiosna była bardzo spokojna pod tym względem, ale teraz nadrabia. Wczoraj w dzień lało + to co w nocy i średnia za dwa miesiące pewnie przekroczona.

 

 

edycja: literówka

Edytowano przez Mazur87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Przez ostatnie 2 tygodnie w okolicy Siedlec pojawiła się tylko jedna konkretna burza. W czerwcu także nie było aż takich opadów ale kto nie sprzątnął w maju siana to dopiero tydzień temu miał okazję bo ciągle mimo że nie dużo to padało. Sąsiad całe 1,5ha łąki (wszystkich może ze 4ha ma) sprzątnął na rozrzutnik bo nie ma prasy, mokre siano nie nadawało się do prasowania a krowom coś musiał dać więc nie mając przyczepy co kilka dni jeździł i widłami to zbierał. Jak tylko sprzątnął to zaraz pogoda ładna była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

to nie jakies anomalie tylko normalna lipcowa pogoda jaka dawniej w polsce byla norma , za mlodzi jestescie by to pamietac. u nas dzisiaj byly 4 burze- na szczescie lekkie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W nocy przeszła nawałnica, bez gradu ale z wiatrem ok 100km/h i ulewą. Zyta zwałowane, owies nie wiem jak to ustał. Jak ktos posiał kukurydzę gęsto i płytko to tez leży. U mnie mocno pochylona ale się "wyliże"


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

to nie jakies anomalie tylko normalna lipcowa pogoda jaka dawniej w polsce byla norma , za mlodzi jestescie by to pamietac. u nas dzisiaj byly 4 burze- na szczescie lekkie.

Ja pamiętam-ale nieco inaczej-raz że burze bywały dosyć często ale praktycznie nigdy w nocy !Dwa-były dosyć krótkotrwałe i za chwilę była ładna pogoda-jak jest teraz chyba każdy widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie można powiedzieć ze codziennie coś dolewa. w mieszance jarej jęczmień zaczyna zółknąć a owies zieloniutki. na szczescie jeszcze ma troche czasu wiec nie narzekam. ale w ziemniaki nie ma jak wjechac widziałem w sobote jak na 3 ciągniki kopali. masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Jacus ja taki stary nie jestem, a pamiętam ;). Tylko, że nie były tak intensywne opady deszczu. W tym roku było u nas tyle nawałnic, że przez całe moje krótkie życie tylu nie pamiętam. Często wiatr był przy burzach mocniejszy, pioruny biły dużo częściej, ale to co lało w nocy to można porównać chyba tylko z deszczami monsunowymi. Mi szybę w aucie tak wymyło, że nowa z fabryki taka czysta nie była. Na polach zamiast kukurydzy powinni sadzić ryż. Poza tym tak jak jaro napisał, bardzo rzadko burze były w nocy, a teraz częściej są w nocy niż w ciągu dnia. Może na żniwa pogoda się unormuje. Jeśli tak będą wyglądały żniwa, jak przebiegały sianokosy to współczuje rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

u mnie narazie bezdeszczowo,jęczmień jary już miejscami żółty sie robi :D


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

U mnie w okolicy w niedzielę wieczorem była trąba powietrzna na szczęście moją miejscowość prawie ominęła tylko kawałek dachu sąsiadowi na stodole zerwało ale w okolicznych wsiach narobiła bałaganu :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Dzisiaj padał deszcz z małym gradem, ale szkód nie narobił. Wczoraj było Siedmiu Braci Śpiących! A więc taka pogoda jak wczoraj to będzie przez siedem tygodni! Oczywiście jeśli się sprawdzi! Czyli zanosi się na kradzione żniwa!

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Dzisiaj padał deszcz z małym gradem, ale szkód nie narobił. Wczoraj było Siedmiu Braci Śpiących! A więc taka pogoda jak wczoraj to będzie przez siedem tygodni! Oczywiście jeśli się sprawdzi! Czyli zanosi się na kradzione żniwa!

Co było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U mnie w okolicy w niedzielę wieczorem była trąba powietrzna na szczęście moją miejscowość prawie ominęła tylko kawałek dachu sąsiadowi na stodole zerwało ale w okolicznych wsiach narobiła bałaganu :( .

U mnie na wsi też była taka przygoda :( tylko że 2 lata temu, niestety mnie nie ominęła. Nigdy tego olbrzymiego leja śmieci, huku i tych dziwnych, niskich, postrzępionych chmur nie zapomnę. Na mojej wsi ucierpiało 6ciu rolników razem ze mną gdzie dachy budynków gospodarczych zostały poważnie uszkodzone i świetlica 20x10 na której dach zastał przeniesiony 300m dalej... W ogóle to trąba przeszła przez Kutno oddalone o 30km i też tam narobiła szkód(a czy wcześniej była to nie wiadomo) i szła po linii prostej w stronę Walewic, przed którymi chyba wygasła. Ze wsi oddalonej o 3km części dachu z obory a dokładniej świetlika kalenicowego takiego niebieskiego zbierałem u siebie na podwórku :blink: U tego samego rolnika wyrwało bina przykręconego do zakotwionych śrub w betonie.

http://www.youtube.com/watch?v=0E8G5NM67XM

To jest film nagrany przez mieszkańca Kutna z dokładnie tego samego dnia kiedy to się zdarzyło.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie paręnaście lat temu,też przeszła trąba ,szkody po niej to pozrywany eternit ,powyrywane drzewa i przesunięte ściany na fundamentach stodoły (wówczas 10-15letni budynek ). To były chwila ,której nigdy nie zapomnę :mellow: Jak tu się nie bać ? Dziś rano o około 4 rano przeszła burza z intensywnym wiatrem ,deszczem i gradem . Nie narobiło szkód na szczęście ,ale pioruny waliły strasznie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

W moje okolicy wczoraj w dzień przeszła trąba powietrzna i straszna nawałnica narobiło to ogromnych szkód-jakby mało było tego po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Rolnik tak zawsze ma,robimy cały czas,a tu przez kilka minut można stracic wszystko :(


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Widziałem w tv, tylko zastanawia mnie za co ta kara?

Pewnie kosili w niedzielę, na pewno. Ale za co kara dla tych co nie mają gospodarstw? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Farmerf jeden za wszystkich wszyscy za jednego. A może temu to w sobotę było by w niedzielę w pole nie poszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

bardzo śmieszne....takich ludzi powinno eliminować się ze społeczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Sołtys ale których? Tych gnających za zyskiem, czy ceniących wartości społeczne. Ten i ten na koniec dostanie łopatą po tyłku i nic z sobą nie weźmie, to choć w niedzielę się nie narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj