Polecane posty

mariuszd93    559

Tak już jest że deszcz szybko się nudzi a jak nie pada to narzekanie że sucho .... Marudny naród i tyle :unsure:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

brzozak2 ,fakt źle się wyraziłam "znowu " ,od tego jednego razu , praktycznie wcale tak jak u Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

niby pada co dzień od kilku dni ale tego deszczu jak by nie było ......... po za tym przez te codzienne kilkudniowe opady przelotne skrzypionka zeżarła mi pszenice jarą .... więc jak nie urok to sraczka i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

Koledzy mam pytanie czy ostatnie opady w jakis sposób poprawiły wasze plony? U mnie zboża ozime juz sie wykłosiły, rzepak przekwitł wiec deszc pomoze oczywiście ale niestety spadł za poźno i plony bedą niskie a na pewno nie takie jakie powinny być. Może zboża jare zdążą sie jeszcze rozkrzewić i wydac lepszy plon ale tak jak pisałem suchy maj bardzo osłabił kondycję zasiewów tym bardziej ze wody brakował juz od jesieni. Takiej suszy juz dawno nie pamietam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do plonów to będę je znał po żniwach.

Plony zapowiadają się równie słabo jak rok temu a deszczu to spadło prawie 10 litrów/m2 czyli mało ale lepsze to niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak już jest że deszcz szybko się nudzi a jak nie pada to narzekanie że sucho .... Marudny naród i tyle :unsure:

Żeby się coś znudziło musi być tego dużo(nadmiar ) ,a ja się nie doczytałam ,że ktoś tu w tym temacie twierdzi ,że ma za mokro . :unsure: Fakt tym z miasta szybko deszcz się nudzi... ;[ Ps. sam jesteś maruda ... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Może i jestem ale na nadmiar deszczu nie narzekam. A jak nie doczytałaś się że ktoś narzeka to świadczy tylko o tym że nieuważnie czytasz :P:D [ poprzednia strona @miecz]


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziwię się, że u was nie ma deszczu. Przecież niemal we wszelkich prognozach w całym kraju leje :P. Ja nie mogę siana dosuszyć bo co chwilę pada, a najgorsze że ten deszcz to dla zbóż i innych roślin daje tyle co ksiądz kropidłem po pada raz na dzień a przez max. 30 min. a siano już mokre,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W prognozach to i ja ten deszcz widzę :D a w realu to deszczu nie ma lub spada go bardzo mało.U mnie jeszcze 2,5 ha siana do zebrania czeka i widzę, że jeszcze nie raz będzie sechł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W prognozach deszcz jest tylko w realu go nie ma ;[ ,bardzo wiarygodne te prognozy ,już lepsze z internetu bo te znowu pokazują ,że nie będzie padać bynajmniej u mnie (woj. kujawsko-pomorskie ,powiat Lipno .

mariuszd93 ,fakt nie doczytałam na poprzedniej stronie ,że jest taki Szczęściarz :blink:

Odnośnie plonów ,szykuje się powtórka urodzaju jak w tamtym roku ... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie prognoza sie sprawdza. Ja patrze tu http://www.meteo.pl/ sprawdza sie w 99,5%. Tylko trzeba sobie z geoportalu wziąć współrzędne i przeliczyć. I aktualizują co chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie przed chwilą zakonczyło padać kolejne 7 litrów spadło w czerwcu razem około 30 litrów suszy na szczęscie juz nie ma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Dzisiaj co nieco popadało, co ciekawe jakieś 1km dalej od domu ulewa. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie dziś prawie cały dzień deszcz siąpił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jeszce z tydzień takiej pogody i sytuacja u mnie się poprawi-odżyją jeśli można to tak nazwać rośliny i trawa zacznie wkońcu odbijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie prognoza sie sprawdza. Ja patrze tu http://www.meteo.pl/ sprawdza sie w 99,5%. Tylko trzeba sobie z geoportalu wziąć współrzędne i przeliczyć. I aktualizują co chwilę

Ja tez główni patrzę na tą pogodę i fakt jedna z bardziej wiarygodnych w necie ,lecz ostatnio coś się nie sprawdza u mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja tez główni patrzę na tą pogodę i fakt jedna z bardziej wiarygodnych w necie ,lecz ostatnio coś się nie sprawdza u mnie .

dlatego te pół procenta odjąłem ;) . Sprawdza się dobrze w opryskach bo widać jaka będzie pogoda w najbliższych godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U nas padało jeszcze wczoraj wieczorem. Leciutki deszczyk ale ziemia była nawilżona. Dzisiaj jest bardzo ładna pogoda. Stodoły pootwierane, siano schnie aż miło. Przy okazji wystawiłem Bizona i zacząłem robić przegląd. Ogólnie pogoda wymarzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj u mnie do południa była całkiem ładna pogoda ale po południu ładnie się rozpadało, aż na podwórku woda stoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj