Polecane posty

aster453    26

małopolska północ od prawie 3,4 tygodni niema deszczu w sobote skosiłem a niechby i popadało na to siano lepiej by je jadły a tak nic ani dobrej pogody na suszenie ani deszczu na wzrost, lucerka się tylko tli na polu kiepsko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Podlaskie - od 2 godzin pada i nie zapowiada się żeby przestało. A u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kuj-pomorskie na granicy z mazowieckim ,popadało tyle co nic ;[ ,susza trwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ja mam kilkanascie km do granicy kuj-pom.

u nas tez popadalo kilka minut, zmoczylo ulice ale gleby to juz nie bardzo ;[


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Pawll18 mieszkamy całkiem niedaleko od siebie ,wiec taki sam beznadziejny deszcz ... :wacko: Zaraz znowu będzie się kurzyć .Z pogody w inter. następny jakikolwiek opad u nas jest przewidziany na piątek .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

U mnie to już nie ma nadziei że po pada . Ziemia popękała jare zboża i łąki po górkach wyschły a qq aż się wykłada z upału. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

tylko wlasnie ze teraz takie lekkie 15 minutowe opady i tak za duzo nie zmienia, bo wyjdzie slonce i robi sie to samo.

kilka dni porządnego deszczu bo inaczej to nie bedzie co zbierac, no ale w zniwa na pewno bedzie padac


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Kilka dni porządnego deszczu to też źle bo na pole nie wjedziesz i wszystko zgnije ale dwa dni by wystarczyły. U mnie po dwóch godzinach zielono się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Północne Mazowsze przeszła burza, ulewny deszcz i coś jeszcze się szykuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
Napisano (edytowany)

to zalezy na jakich glebach.

u nas przewaznie gleba IV i V. i wody jakos w sobie za bardzo nie trzyma, jak dobrze lunie to woda stoi na polu, ale chwila po ustaniu opadow i sucho(nie licze 2ha ktore zawsze potrafia byc mokre)

niech pada tylko zeby burz i mocnego wiatru nie bylo.

teraz na polu to przyczepa o masie 8ton i ciagnik 40km i jezdzisz jak po drodze.

nie padalo tyle czasu to troche musi teraz napadac zeby wyrownac poziom

 

@bobek z jakiej czesci polnocnego mazowsza jestes bo ja niby tez i jakos nie chce porzadnie padac.

ja okolice zuromina biezunia

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Miało w piątek padać w całym kraju, już widzę że front się obraca tylko na wschód Polski.

Sprawiedliwości nie było i nie będzie.Ozime mi wymarzły, wypali wszystkie jare do suchej ziemi, wczoraj bez przyczyny padła mi krowa. Ciężki rok. Gadać się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Opolszczyzna powiat Głubczycki... od początku maja nie padalo jest sucho ale nie tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

powiat brodnicki nie padało od 3 tygodni. Trawa wcale nie odrasta wszystko wypalone. Cały czas wieje ze wschodu i idą ciemne chmury ale są już wypadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

no dziś u mnie padało czyli na wm dobrze bo już dużo trawy pokosiłem i zebrałem i teraz dam nawozu i będzie rosło:P


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja powiem tak. W Olsztynie lało, a w mojej okolicy wiało. Taka różnica.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bobek z jakiej czesci polnocnego mazowsza jestes bo ja niby tez i jakos nie chce porzadnie padac.

ja okolice zuromina biezunia

 

Praktycznie sąsiedzi powiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9
A ja powiem tak. W Olsztynie lało, a w mojej okolicy wiało. Taka różnica

 

U mnie wiało i padało :). Szału nie było, ale na tydzień powinno wystarczyć wilgoci z tego co popadało. Może w nocy jeszcze trochę zmoczy ziemię. W niedzielę przeszły groźniejsze chmury, a nawet kropla deszczu nie spadła <_< . Tak przy temacie to mi najczęściej trafia prognoza z tego miejsca: http://www.meteo.pl/um/php/gpp/search.php

 

Co prawda są to wykresy, a nie jak w pogodynce obrazki, ale można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

W nocy luneło tylko szum szedł, do piątku roślinki odżyją, a w piątek ma padać znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a u mnie dalej step zero deszczu i sliny wiatr az sie nie chce patrzeć na te pola


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

U mnie na dodatek dziś był przymrozek i ziemniaki dostały popalić, a deszcz to chyba wcale nie będzie padał wszystko schnie i jeszcze ten przymrozek, Ten rok to chyba będzie biedny bo na pola nawet patrzeć się nie chce.Nic nie padało u mnie od 6 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam to samo :( . Tu padało ,tam padało a u mnie nic ;[ . jare zboża już bardzo kiepsko wyglądają


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja osobiście poświęcę nawet prawie suche siano za mały deszcz....... a najśmieszniejsze jest to, że byłem wczoraj w miejscowości oddalonej od mojej o jakieś 6-7 km i tam dość ładnie popadało a u mnie na wiosce NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj