Polecane posty

Primula94    373

Z tym prognozowaniem deszczu jest jak z prognozowanie wygrywania naszej reprezentacji w piłkę nożną ... Miało być tak pięknie .. Mieli wygrywać , zachwycać i taki ch*j wyszedł... Kazdy tylko pare jobòw posadził i nerwy stracił, bo tak czlowieka nastawili prognozami... Z deszczem identycznie, mialo już tyle razy padać , a tu cały ujjjj pada. Jak sie kurzyło tak się nadal kurzy... Ot prognozowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
19 minut temu, witejus napisał:

pedro,,pdro,,pedro zluzuj majty przemawia przez Ciebie beziteresowna zawiść ,gówno ciebie obchodzi z czego Rolnik żyje. To po po pierwsze. Po drugie jakby były dopłaty do produkcji to w tym roku i w przypadku innej klęski pierdziałbyś cieniutko no ale jak ten pies ogrodnika jak ja mam gówno to inni niech też mają to samo

 

 

A co ja napisałem? Nie obchodzi mnie co i ile bierze, może leżeć pod tym drzewem aż go zeskrobią. Ale niech legat nie wytyka komu się należy pomoc a komu nie. Ja bym się trzymał bardzo dobrze, ale takiego darmozjada raz dwa by nauczyło.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W jednej prognozie nadaja u mnie 12.9l w 5 dni i 12.6l w 10 dni jednak mozna. Zaraz zaczna snieg nadawac by tylko zarobic na reklamach.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 minuty temu, pedro2 napisał:

A co ja napisałem? Nie obchodzi mnie co i ile bierze, może leżeć pod tym drzewem aż go zeskrobią. Ale niech legat nie wytyka komu się należy pomoc a komu nie. Ja bym się trzymał bardzo dobrze, ale takiego darmozjada raz dwa by nauczyło.

pomijając Rolnika ,ale dopłaty do produkcji to dopłata do tony ,do litra ,niema ton niema litrów   o niema dopłaty

prościej się nie da ,miłego dnia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jebac ich doplaty, po.ch*j kaza mi placic podatek jak nie rosnie i spolke wodna ze jak popada to woda stoi az do suszy. Jedyne co dal mi wojt to 3 wywrotki piasku budowlanego na droge przez ktora na laki jezdzi 4 wioski. Teraz robia asfalt dalej i ciezarowki jezdza.obok mnie i tak kurza  jak ostatnio przy tej budzy piaskowej


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mama zapłaciła kasę na tą spółkę wodną. A ona się rozwiązała. Twierdzą że rolnicy nie płacili i nie będą robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanleyyy    2
Coś w tym roku za szybko kończą się opady lub się nie zaczynają. Co roku cos nowego w tej pogodzie. Od 2011 anomalie pogodowe , mniejsze lub większe. Ciekawe co dalej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
no i nastała pora deszczowa rychło w czas :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U Ciebie zawsze więcej deszczu na mazowszu nie chce padać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
26 minut temu, witejus napisał:

pomijając Rolnika ,ale dopłaty do produkcji to dopłata do tony ,do litra ,niema ton niema litrów   o niema dopłaty

prościej się nie da ,miłego dnia

Wiem o tym doskonale i o tym mówię nie ma ton, nie ma litrów nie ma legata 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co to za deszczyk ,

a co do dopłat itd jasne że powinny być do produkcji , w rolnictwie powinien również być podatek dochodowy i składka na ubezp społeczne progresywna wtedy byłoby w miarę uczciwie.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
ta dopłaty do produkcji do tony wyprodukowanego produktu były by niesprawiedliwe bo ten co ma dobre ziemię. miałby nadmiar a ten że słabszymi ziemiami z głodu by umierał. w czasie suszy szczególnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

no i nastała pora deszczowa rychło w czas :D

Gdzie  ?  trochę  ci pokropiło  i pora deszczowa-  dobre.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, kizak napisał:

Ten co ma zborze,mniej urosło,mniej sprzeda,a nie będzie dokupować ot tak sobie ziarna,a ten co ma bydło -,a co tu kużwa po opadach,jak trawa wyschła.....

Co ty bredzisz. To ja powiem że ten co ma bydło to sobie sprzeda albo utłucze i będzie miał mięsa na pół roku. To że susza jest dla 10 hektarowców nic nie znaczy bo oni żyją z pensji. Susza jest tragedią dla tych którzy żyją tylko z rolnictwa a jak wiemy większość takich się rozwija inwestuje czyli ma kredyty.

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

A co ja napisałem? Nie obchodzi mnie co i ile bierze, może leżeć pod tym drzewem aż go zeskrobią. Ale niech legat nie wytyka komu się należy pomoc a komu nie. Ja bym się trzymał bardzo dobrze, ale takiego darmozjada raz dwa by nauczyło.

Pedro zluzuj majty :D przecie to wszystko dla jaj jest pisane. Chyba wiadomo że dostać powinni ci co najbardziej potrzebują ale weź to rozstrzygnij.

1 godzinę temu, thug napisał:

co to za deszczyk ,

a co do dopłat itd jasne że powinny być do produkcji , w rolnictwie powinien również być podatek dochodowy i składka na ubezp społeczne progresywna wtedy byłoby w miarę uczciwie.

Święte słowa tylko trzeba dodać że do produkcji z uwzględnieniem klasy gleby. Koszt biura księgowego to 50 zł max 100 zł/miesiąc każdy kto jest rolnikiem powinien prowadzić księgowość i w oparciu o sprzedaż czy zużycie we własnym gospodarstwie na jedną sztukę zwierzęcia powinny być dopłaty do ha uwzględniając klasę gleby. np. 100% dopłaty dla 6 i 5 kl. 70 % dla IV, 60 dla III 50 dla II i 40 dla Ikl.

Ale tego nie wprowadzą bo to rozwinęłoby tylko gospodarstwa, a obecna forma socjalu dla nieudaczników którzy zapuścili odłogiem swoje hektary rozwija karaj bo większość tych dopłat trafia do mało rolnych, a małorolni nie kupują zagranicznych maszyn tylko wódkę i boczek w biedronce oraz paliwo do golfa. Po prostu przejadają te dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Dobrze Damian porozdzielałeś te dopłaty tylko że jest jedno ale nigdy czegoś takiego nie wprowadzą bo zmniejszy im się ELEKTORAT , kto na nich zagłosuje jak co drugiemu "rolnikowi" zmniejszą się dopłaty o 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Dlatego trzeba się dostosować do panujących obyczajów i rynku czyli wszech i wobec panującego socjalu który jest utopią naszego społeczeństwa. Czyli trzeba produkować dużo tanio i w związku z tym słabej jakości.

No to glifosat, osady z oczyszczalni ścieków, antybiotyki itd. Mi kasa na koncie się zgadza, a co reszta to nie mój wybór nie mój problem, dostarczam to czego chcą. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
20 minut temu, damianzbr napisał:

Co ty bredzisz. To ja powiem że ten co ma bydło to sobie sprzeda albo utłucze i będzie miał mięsa na pół roku. 

 

  

 

 Utłucze,sprzedaO.o,to na tym polega rozwój, czy może przeżycie. Jeśli to drugie to nikt nikomu nie żałuje ze 100 ha rzepaku oleju sobie narobić ,czy z drugiej setki pszeniczki zmielić.  Ja rozumiem że jak nie masz to nie sprzedaż,ale jak masz mordy to musisz kupić i nie będziesz patrzył czy ci to się opłlaci. [A o cenie jaką ci oferują gdy każdy chce sprzedać nie będę wspominał] Był 2015 ,spokojnie 20 procent sztuk dużych wysprzedałem tylko po to by dokupić pozostałym  ,by dociągnęły do nowej paszy,i kużwa nikt tu nie liczył na opłacalność jak mleczarnia upadała a mleko bylo po 80 gr litr. W sumie po co te nerwy   ,,tam najlepiej zawsze jest gdzie nas nie ma''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ty wyskoczyłeś jak filip z konopi że ten co ma zboże to mniej poszkodowany.

Dla mnie jeśli jest gospodarstwo rozwijające się i utrzymujące się tylko z samego siebie, to bez znaczenia czy ono jest roślinne czy z hodowlą. Oba są tak samo poszkodowane i oba mogą stanąć na skraju bankructwa.

Mniej poszkodowani są ,,mało rolni,, którzy żyją z pensji a pole traktują jako hobby. Bo po prostu nie będzie dla nich w tym roku ekstra bonusa pieniężnego na jakąś zagraniczną bibę  czy nowe auto. I tyle w temacie.

Zawiść tobą przemawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj