Polecane posty

thug    236
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

No minister potwierdził pomoc finansową dla najbardziej poszkodowanych przez suszę, czyli powinienem się załapać:)

no dostaniesz całłe dwa tysie i kredyt do wzięcia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No wszystkim kasy nie starczy.

Napewno nie dostaną krowiarze bo mają co miesiąc wypłatę,

Napewno nie dostaną bydlarze bo mogą byka sprzedać,

Trzodziarze może te z tetenu asf gdzie jeść trzeba dać a sprzedać nie można,

No wielkoopszarowcy takzwane bambry bo mają dopłat od groma że nawet ugorując pola można żyć w luksusie.

Pomoc dostaną Ci tacy jak ja co muszą z tych kilku ha wyżyć i poopłacać rachunki.:)

Dokładnie popieram w 100%, nie bez powodu wielkoobszarowe gospodarstwo żeśmy poskładali dopłaty na 4 osoby xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Dnia 20.06.2018 o 22:24, lonoh napisał:

U mnie te prognozy nic sie nie sprawdzaja ,deszcz na moim terenie to swieto. Zazwyczaj wszedzie do okolo pada tylko nie u nas

a ty jeszcze masz coś ziemi  bo sylwek i krzysiek to chyba opanowali wasz teren


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
14 minut temu, thug napisał:

a ty jeszcze masz coś ziemi  bo sylwek i krzysiek to chyba opanowali wasz teren

Oni raczej te większe kawałki łykają jak cos jest .Jest jeszcze paru taki większych i reszta takich jak ja czyli średniaki.U Krzyśka będzie na jesień za***ista suszarnia to będzie gdzie kuku upchnac bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

No wszystkim kasy nie starczy.

Napewno nie dostaną krowiarze bo mają co miesiąc wypłatę,

Napewno nie dostaną bydlarze bo mogą byka sprzedać,

Trzodziarze może te z tetenu asf gdzie jeść trzeba dać a sprzedać nie można,

No wielkoopszarowcy takzwane bambry bo mają dopłat od groma że nawet ugorując pola można żyć w luksusie.

Pomoc dostaną Ci tacy jak ja co muszą z tych kilku ha wyżyć i poopłacać rachunki.:)

Hodowcy maja co sprzedać ale jak marnie z plonami i sianem to też cierpią. Nawet jak sprzedadzą parę sztuk to jakoś odtwarzać produkcję muszą.

Typowo socjalistyczne gęganie - mie siem nalezy bom bidny

Edytowano przez Ulman
  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
2 godziny temu, Ulman napisał:

I znowu na zapomogę i socjal liczysz:o

A  Ty  nie  liczysz  ?  każdy  tu gieroj -   a  na pewno już    wszyscy  w gminie  po wniosek  byli...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Pulawy nie podaja suszy w uprawie trawy. Czy łaki tez sie wliczaja?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie podają to pewnie nie

2 godziny temu, Ulman napisał:

Hodowcy maja co sprzedać ale jak marnie z plonami i sianem to też cierpią. Nawet jak sprzedadzą parę sztuk to jakoś odtwarzać produkcję muszą.

Typowo socjalistyczne gęganie - mie siem nalezy bom bidny

To pewnie bogatym tylko dać bo im się należy biedni się zlożą  bo oni potrafią się domagać im  przecież tyle milionów wyschło:P

2 godziny temu, thug napisał:

no dostaniesz całłe dwa tysie i kredyt do wzięcia

Podobno by dostać kasę do ha trzeba będzie udokumentować brak zdolności kredytowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
3 godziny temu, Ulman napisał:

I znowu na zapomogę i socjal liczysz:o

jakie  znowu  i jaką zapomogę ???

Sam  social  (500+)  doisz   a  innych się czepiasz  że  chcą skorzystać  z pomocy klęskowej  jeżeli takowa będzie.   Obłuda  ci  uszami już  wychodzi  

Dzisiaj zimny  pochmurny   chwilami  słoneczny  chwilami  deszczowy  dzień  :)  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Nie każdy . Ja nie byłem .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W 2015 z tego  co pamientam bylo 200zl za trawy i 400 za pozostale uprawy. W tym roku juz 100% traw do odsiania, zreszta po 2015 tez wyginelo 50-80% i w pustych placach rosnie mniszek. Wszystkie trawy do odsiania, a wlasnie w tym roku zakonczylem proces odsiewania po suszy w 2015

 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

400  to wtedy obiecali  ale  coś  z matematyką  nie pykło i wyszło poniżej 400zł  dla tych co mieli 50%  ubezpieczone bo kto nie miał to  ok 200zł  i warunek był  30%  strat  w gospodarstwie 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Po wczorajszej burzy piękna kukurydza xD

1529689088772252795101.jpg

20m dalej jeszcze się trzyma. 

Także 5-6 klasa już wypadła... 

15296891955861397556489.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jesli teraz nie popada to juz masz po kukurydzy, jesli popada to plon bedzie przynajmniej 50% nizszy niz powinien a wiadomo ze w tych czasach taki plon nie zwroci nakladow finansowych.

Dwa gora trzy tygodnie i u mnie bedzie to samo. Jesli gdzies nie pada od dluzszego czasu to nawet glina sie wyprazy na tym sloncu nie mowiac o piaskach ktorym nawet po ulewnych deszczach po tygodniu brak wody.

 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
3 godziny temu, lonoh napisał:

Oni raczej te większe kawałki łykają jak cos jest .Jest jeszcze paru taki większych i reszta takich jak ja czyli średniaki.U Krzyśka będzie na jesień za***ista suszarnia to będzie gdzie kuku upchnac bez problemu

jak się uprawia kilka tysięcy hektarów to i za***isty osprzęt musi być łącznie z suszarniami


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ale jak sie trzeba wku**wiac jak nie pada

Problem z nieroztopiana polifoska rozwiazany, pewnie po wczorajszym huraganie wywyialo ja do ruskich

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

No wszystkim kasy nie starczy.

Napewno nie dostaną krowiarze bo mają co miesiąc wypłatę,

Napewno nie dostaną bydlarze bo mogą byka sprzedać,

Trzodziarze może te z tetenu asf gdzie jeść trzeba dać a sprzedać nie można,

No wielkoopszarowcy takzwane bambry bo mają dopłat od groma że nawet ugorując pola można żyć w luksusie.

Pomoc dostaną Ci tacy jak ja co muszą z tych kilku ha wyżyć i poopłacać rachunki.:)

Słuchałem Ministra  i mówił że  Pomoc  żywnościową dostaniesz z MOPS  czy tam GOPS  z powodu suszy.   także  z głodu  nie zginiesz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

1.To pewnie bogatym tylko dać bo im się należy biedni się zlożą  bo oni potrafią się domagać im  przecież tyle milionów wyschło:P

2.Podobno by dostać kasę do ha trzeba będzie udokumentować brak zdolności kredytowej

1.Nikomu nie dawać. 

2. Czyli pomagać najgorszym gamoniom życiowym? 

1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

jakie  znowu  i jaką zapomogę ???

Sam  social  (500+)  doisz   a  innych się czepiasz  że  chcą skorzystać  z pomocy klęskowej  jeżeli takowa będzie.   Obłuda  ci  uszami już  wychodzi  

Dzisiaj zimny  pochmurny   chwilami  słoneczny  chwilami  deszczowy  dzień  :)  

 

Liczysz że państwo  uczyni twoją produkcję opłacalną za cudze pieniądze.   


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oni mają pokazują archiwalne materiały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, pawelol111 napisał:

Polsat prognozuje tydzień deszczu :D 

A bo to pierwszy raz?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj