Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

galeria
Pszenżyto
soltys48    19687
1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

Płaczesz jeszcze  za socialem z ARIMR   czy  już dostałeś   i chusteczki nie potrzebne ??

 

Powiadasz socjal??YYYY może i tak jednak to lepsze niż zapomoga z gminy na którą co niektórzy czekają...

Ten socjal to chyba dla wszystkich-co??Jeśli tak to co to za socjal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Kurde lamentowałem, że tragicznie jest u mnie, ale po tym co pokazał na zdjęciach @fireseba stwierdzam, że u mnie jest tylko sucho. Tak wygląda najsuchsze moje pole, akurat trafiło, że w tym roku przypadał tu owies :| W galerii jest zdjęcia jak wyglądał na początku maja. Dla przypomnienia: kwiecień 60mm, maj 11mm, czerwiec 12mm.

IMG_20180617_111206.jpg


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Chlopaki pracuja caly wieczor, naliczylem dwa samoloty.ale moze byc.ich wiecej. Zasiewaja chmury tak mi.sie wydaje, bo po bialym pyle robi sie ciemna chmura.ale wiatr z polnocy zgania wszystko w glab. Co o tym myslicie?

Screenshot_20180619-230026.thumb.jpg.04cd6cf0cebd6827c4b4f7b4645d550f.jpg

 

Screenshot_20180619-230010.thumb.jpg.d444632618ba8d25bfa7357ae79cf0d6.jpg

Screenshot_20180619-230051.thumb.jpg.cbb08a95f78a5c424e42d4c75d210340.jpg

Screenshot_20180619-230048.thumb.jpg.dbccb9051835ae18b8c5f794f478f2a0.jpg

Screenshot_20180619-230043.jpg

 

Screenshot_20180619-230030.jpg

Screenshot_20180619-230722.thumb.jpg.ad973f94b159de9dfcca9ab938c3b3c4.jpg

Screenshot_20180619-230731.thumb.jpg.b8537cd8bf79657c5bbe3c7b7f1b7887.jpg

Screenshot_20180619-230026.jpg

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ja myślę , że na dziś już Ci wystarczy .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art1224    59

Ja myślę że to w dużym stopniu odpowiada za anomalie pogodowe jakie mamy od paru lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To znaczy że samoloty powinny przestać latać ? A ma powstać potężne lotnisko w Polsce . Kurde , bedzie Sahara :ph34r::ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W ciagu 30min naliczylem 21 smug i przestalem liczyc. Mieszkam na jakiejs linni lotniczej ale jak leci samolot to jest godzina 21.30, 22.30 i 23.30. Chyba wiem co po moim niebie lata a nie jak pajac caly dzien z glowa w dol. kretyn bedzie mi pisal bo sobie przelatuje 100 samolotow w ciagu dwoch godzin.l to normalne i max dwa w w jednym czasie po przekatnej i szlaczkiem.  wlacz pajacu polsat i desczu wypatruj

 Wszystkie lotniska w polsce razem wziete nie maja takiego przemialu.

Lataja w kratke, tam gdzie czyste niebo. Juz odsuneli sie dale ale wiatr znow rozwial chmury i znow nademna.  Horyzont widze na max 25km w jedna strone. Chmury w nocy oznaczaja ze cieplo bedzie wolniej uciekac do atmosfery.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zasiewanie_chmur

Trzeba bylo sie uczyc jak byl na to czas a nie teraz rznac glupa, najblizsze lotnisko 380km

Chyba doszli do wniosku ze za mocny wiatr, juz.niebo czysye widac gwiazdy

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słusznie robisz że w górę patrzysz . Na pewno po ciebie wrócą ... :D

25km , łał , musisz być strasznie wysoki .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
7 minut temu, fireseba napisał:

W ciagu 30min naliczylem 21 smug i przestalem liczyc. Mieszkam na jakiejs linni lotniczej ale jak leci samolot to jest godzina 21.30, 22.30 i 23.30. Chyba wiem co po moim niebie lata a nie jak pajac caly dzien z glowa w dol. kretyn bedzie mi pisal bo sobie przelatuje 100 samolotow w ciagu dwoch godzin.l to normalne i max dwa w w jednym czasie po przekatnej i szlaczkiem.  wlacz pajacu polsat i desczu wypatruj

 Wszystkie lotniska w polsce razem wziete nie maja takiego przemialu.

Lataja w kratke, tam gdzie czyste niebo. Juz odsuneli sie dale ale wiatr znow rozwial chmury i znow nademna.  Horyzont widze na max 25km w jedna strone. Chmury w nocy oznaczaja ze cieplo bedzie wolniej uciekac do atmosfery.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zasiewanie_chmur

Trzeba bylo sie uczyc jak byl na to czas a nie teraz rznac glupa, najblizsze lotnisko 380km

Piłeś - nie pisz.

Masz tu szatański radar   https://www.flightradar24.com/53.74,17.79/6

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
7 godzin temu, krilan06 napisał:

Coś mnie się zdaje, że dla niektórych gospodarstw to tegoroczne zbiory będą stanowiły gwóźdź do trumny. Jak tam koledzy sytuacja w powiecie świeckim, coś wiadomo o komisjach szacujących straty?

Powiat Tucholski od dziś do piątku przyjmują wnioski suszowe .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jeden samolot na mapie odpowiada jednemu.na.niebie? Zaraz bateria.mi padnie to jak sie przyjrzycie zdjecia wykonane w ciagu 30min a smug jest kilkadziesiat. Co wy ludzie patrzec nie umiecie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A weź i mnie olśnij i odpowiedz na jedno pytanie . Po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaa . myślałem że po to co by żywność droższa była . A nie wie który , czy z tych samolotów to taki ASF też da radę na moje strony ? :ph34r:

Tak swoją drogą , skoro tacy pewni jesteście tych samolotów , to może dajcie znać naszym rządzącym . Może choć do Jaworowicz , albo innej Interwencji dajcie znać . Trzeba to nagłośnić !:ph34r:

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Chmuru przesuwaja sie z polnocy na poludnie. Zacznijmy od 600m/3000m/7km/9km

Screenshot_20180619-235713.thumb.jpg.4ce94fe5697f57c23713eb3ddd5ce649.jpgScreenshot_20180619-235924.thumb.jpg.ed7a727ec0c5bee0189e59ee889ee412.jpgScreenshot_20180619-235539.thumb.jpg.2b21681c1668c00d29f190e29ae23f3d.jpgScreenshot_20180619-235526.thumb.jpg.15898b571a2af1c8374dcdf1d2436742.jpg

Kierunek przesuwania chmur ustalilem z pół ma poł, z predkoscia okolo 30km/h wiec najbardziej pasuje screen nr 1 czyli na wysokosci 600m. Samolot ktory leci w odstepie od innego dobre 300km wnioskujac z tego radaru umyka mi zaledwie na maksymalne 60sek czyli nawet jak leci na wysokosci 10km musial by osiagac predkosc kilkukrotnie wyzsza niz dzwiek a wtedy bylby huk ze syreny wyly by w kazdej remizie. Do tego nic nie pisalem ze jest to smololot pasazerski gdyz nie migala zadna lampka bo wojakowe nie maja takiego obowiazku i na tej wysokosci nie lapie ich zaden radar. I co czar pysl? Nie zyjemy w sredniowieczu. Pewnie nawet nie wiesz ze sa odmiany kukurydzy w ktorych na chwasty mozna stosowac roundup. Telewizja kazdemu mozg wypierze

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Seba bez jaj, ale od kilku dni odwalasz maniane jakbys całymi dniami skuty chodził. Susza okropna współczuję, u mnie wg twoich zdjęć nie mogę mówić o suszy. Nie chcę cię obrazić, ale coś jest nie tak pracujesz po nocach, w dzień jeździsz ciągnikiem i robisz foty jak sucho... Wyśpij się porządnie może pomoże. 

Aleserio współczuję to już nie susza tylko tragedia ojcu pokazałem fotki i od razu stwierdził, że u nas jest ładnie

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie próbowałeś z Macierewiczem pogadać ? Jestem pewien że byście się dogadali .9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polski Rolnik wieczne narzekanie na pogodę na rząd na Polsat na miastowych i otwieranie piw bo Niemcy przegrali i później dziwią się że deszczu nie ma a i Polska przegrała.Nie życz nikomu co tobie nie miłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

 

O moj sen to sie nie martw lepiej pracuje sie noca a spi dniem. Klima w traktorze tylko suszy powietrze a slonce przez szybe prazy mnie jak popcorn. 6 godzin snu chyba wystarczy, co jeszcze jest zielone to zbieram, bo nie wiadomo kiedy zacznie znow padac. Sasiad ma gorzej, goscie co dzien i sypia po 4h:)

liczylem ze bedzie co kosic na rolnosrodowiskowych, zawsze 10 bel z ha wychodzilo. To sa tereny Krzysztofa ktory sie tu udziela.

Na szczescie kolo domu cos zielonego jest ale w perspektywie czasu lepiej by popadalo. Ja mam w to wywalone popada to popada, jak nie to wszyscy bedziemy w czarnej. Na koniec tylko wrzuce zdjecie poiomu wody z rzeki, jeden mowi ze -20:)))

Screenshot_20180620-002400.thumb.jpg.025a078c68b39553b7320d6260147adf.jpg


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

thug napisał:

Dlatego "miasto" należy yebać z całą stanowczością. Mam dwóch "sąsiadów" miastowych, którzy pobudowall sobie chatki po sąsiedzku, to spierdalają do domków jak widzą że wyjeżdżam ciągnikami w pole. Trzeba tylko sobie odpowiednio "wychować" to tałatajstwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
8 godzin temu, soltys48 napisał:

Powiadasz socjal??YYYY może i tak jednak to lepsze niż zapomoga z gminy na którą co niektórzy czekają...

Ten socjal to chyba dla wszystkich-co??Jeśli tak to co to za socjal??

A kto czeka na zapomoge  z gminy  ???

Dzisiaj zapowiada  się  piękny słoneczny  dzień   Jęczmieniowi  pogoda  służy   B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

                Jest również strona  ,, radarpasażer'',to że ciemna chmura pojawia się może być przyczyą że te smugi kondensacyjne są poza zasięgiem podświetlenia przez promienie słoneczne,a jeśli chodzi o te samoloty przesuwające się po monitorze,z jakichś tam powodów nie wszystkie obiekty latające ,oczywiście chodzi mi o samoloty pasażerskie są ukazane  na monitorze dla zwyklego zjadacza.      To że nad kimś lata więcej samolotów jest z prozaicznej przyczyny. samoloty mają korytaż powietrzny o szer.20 km i w tym przypadku znajduje się nad Suwałkami,być może ćwiczenia natowskie na litwie......,ja z okolicy ,ale coś ich dużo.  Dalej suszy,Wczoraj dwa razy padało,gdyby zebrać opad z całej wsi,byłoby może i z milimetr na hektarze.Kukurydza o dziwo jeszcze dycha,być może to talerzówka na obornik wiosną a nie orka? O trawie nie będę wspominał,śrubokręt 5 cm  a pyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj