Polecane posty

Szymi40    1441

Czerwiec  dał  78 mm.    nie jest   źle ,  teraz  bym prosił   większe opady po żniwach  na  poplony . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dajcie trochę tej wody. u nas ziemia skała. powiat lublin. nie mogę sobie wyobrazić że u niektórych z was już ziemia nie przyjmuje wody...


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Dzisiaj lekkie opady, i dość mocno wiało teraz spokój i wiatr tez juz nie dokucza. Ziemia bez problemu przyjęła opady, mimo znacznych opadów na podwórku wszystko wsiaklo, w tym roku opadów nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Oho... już się powoli zaczyna.. "mogłoby w końcu przestać", "wystarczy tego deszczu" Prosiliście..? to macie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Po wczorajszej burzy sprzątałem lipę bo się wy***ała cała na rzepak. Tylko skończyliśmy zjechaliśmy do domu przyszła burza a po niej kolejne 2... Jutro też pojadę zobaczyć czy nic nie połamało. Na jutro znowu burze u nas zapowiadają :/

 

Dzisiaj 13mm

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Dziś co chwila pada deszcz i dalej ma padać.

nie można skosić upraw,to co zostało po gradobiciu.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

Na śląsku sucho strasznie, od paru tygodni deszcze jakoś bokiem prechodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

A u mnie  cały dzień piękna pogoda, ciepło ale nie upalnie. Tylko ten huraganowy wiatr.

Deszcz zabłądził i drogi do mnie znaleźć nie może. Czerwiec w sumie 17mm (2+2+5+2+6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Potwierdzam to co mówi "wojt" U mnie maj i czerwiec zamknął się sumą 67 l. Znaczna część tych opadów przypadła na pierwszą połowę maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja deszczomierz odwrocilem do góry dnem bo szlak trafia. jak sucho to sucho jak zacznie padać to napier.... bez pojęcia mierzone do 120mm czerwiec i dziś też sporo padało. W ziemniakach jeszcze woda stoi, tam gdzie wsiąkła to buty zostają wilhelm wykrakałeś


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wlkp. Powiat Konin, gm. Rychwał. W 3 ostatnie dni spadło 55 litrów. Czerwiec łącznie 102,5 mm. Jak dla mnie bardzo dobrze , że tak popadało i jeszcze z 20 litrów by się zmieściło. Byle lipiec nagle suchy nie wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

W czerwcu napadało 143 litry. Pierwszy raz od 15lat mam wyzszy poziom wody w studni w lipcu niz po zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Wczoraj jeszcze burza przeszła i w 15 min woda na polach postawala. Czerwiec ponad 130 litrów
Lipiec zaczynamy od 0,4l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

U mnie czerwiec 60 l. Niby nie jest to mało, ale widac niedobory wody. Maj tez dał tylko 35 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

5 ulew już dziś przeszło 9mm, teraz zanosiło się i pada. Woda w ziemniakach już rano prawie wsiakla, teraz wróciła.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Czerwiec zostawił 98mm. Lipiec zaczął od 3mm.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj