Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1530

w południe wichura że świata nie było widać. Spadło 8mm ale taki był wiatr że dachy, słupy energetyczne i drzewa powyrywało. 3h bez prądu. W Lublinie grad wielkości wiśni. 

Teraz widzę, że z południa druga chmura idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

idzie na mnie...  Mocno wieje od Litwy (dziś no wschód żadnej chmury nie było). Jedna burza nawet się zawróciła jak ze wschodu powiało.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

dwie burze i w sumie 22 litry .

Pierwszy raz u mnie więcej spadło niż u Ciebie ;-) na działce po drugiej stronie wioski już tylko niespełna 20mm.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

w południe wichura że świata nie było widać. Spadło 8mm ale taki był wiatr że dachy, słupy energetyczne i drzewa powyrywało. 3h bez prądu. W Lublinie grad wielkości wiśni. 

Teraz widzę, że z południa druga chmura idzie.

 słyszałem, że w Radzyniu nieźle porobiło

 

 u mnie tez kilka godzin bez prądu, sześćdziesiątką krowy doiłem  :)

kukurydze lekko pochyliło, trochę zboża pokręciło, jedno drzewo połamało, w dołkach woda stoi ale wsiąka jeszcze więc ziemia apetyt ma, tragedii niema


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam informację że koło Bork grad poobijał elewację na ścianie domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

U mnie w nocy popadało burze przeszły bokiem ,moze i dobrze ,dziś w Poznaniu skwar a u mnie chłodno i wietrznie ,bez deszczu ,powiat Gniezno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja też CRA i całe 7mm.

Jacek jeżeli z cra to powiem Ci że w Dobrym i okolicach prawie nic z tej burzy bo jechałem akurat tam,a u nas pod 30 a odległoś jaka dzieli to 6km.A teraz zimno wieje i mżawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

czerwiec    
4    4
5    0,5
7    3
10    6
12    4
16    1,5
17    4
17    0,5
17    2
21    0,5
23    1
29    4

I pszenica na I - III klasie gleby zasycha, dół cały żółty flagówka i podflagówka  w duzej części pozwijane, jedynie w niskich terenach zielono.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

U nas dolało 10l, pare kulek gradu spadło ale na szczęście rozeszło się. Czerwiec zakonczy się na około 30l, szkoda trochę że 2 połowa maja była u nas sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

U mnie w nocy 13 litrów i poźniej w południe taka pompa przeszła że z deszczomierza się wylało a raptem 20 minut padało. Zboże praktycznie leży jakby wałem przeleciał a z cebuli i broukły od 5 godzin pompuje wodę pompą 60m3/h do rowu bo utopiło hektar pola. a teraz mżawka wieje i jest 13 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Okolice Żuromina potężna burza wiele dachów i Lini zerwwnych lasy połamane jak zapałki do tego grad miejscami na polach wszystko równo z ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Tegoroczne zbiory można porównać do zwierząt z krajów egzotycznych a właściwie do ich cyklu życia.

Zwierzeta jak się rodzą to też muszą uciekać przed niebezpieczeństwami, bronić się tak aby przetrwać, dziś z uprawnieniami jest podobnie, długa zima, majowe susze i czerwcowe nawalnice. Ojjj komu się uda zebrać i dobrze sypie ten się dorobi.

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

kuj-pom wczorajsza noc 10l, dzisiejsza 10l wieje i pada nadal za okna widzę ze pszenica i jeczmień leży-strach bedzie na pole pojechac zobaczyć jak reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Wczorajsza  noc i dzień  20 mm.  dzisiejsza  noc 20mm.  [największy jednorazowy opad w tym roku ] i dalej pada  tylko  ten wiatr   zboża   kładzie...  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

U mnie to samo wieje i pada. Pomimo skracania zboża się położyły. Bardziej teraz pogoda przypomina listopad niż czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

WLKP pada całą noc i teraz bez przerwy , dotychczas były sporadyczne miejsca położone ,teraz pola pokażą kto przeholował z azotem ,sąsiad ma rewelacyjny jęczmień już miał pasy położone a dzisiaj prawdopodobnie leży i zapowiadany rekord w żniwa poszedł bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj