Polecane posty

jacus    3039

czym sie przejmujecie zboze sie z ukrainy sprowadzi-podniosa niedlugo bezclowy kontyngent i zboza bedzie masa.

kolega jezdzi czesto do austrii i na slowacje- tam tez susza na calego, zboza marne.

u mnie ze 2 razy "padalo" po 5 min asfalt suchy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty na poważnie , czy tylko jaja se robisz ? :huh:  Mam nadzieję że to drugie :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

ale to nawet tak jak teraz kukurydza by byla ale.bez kolb tak jak to mialo miejsce w 2015 to nic nie dadzą i nie szacuja szkód?

 

Tak .Składkę ogromną zapłacisz ,a nic nie dostaniesz odszkodowania .Tak powiedział ubezpieczyciel z PZU .Też chciałem na suszę ubezpieczać pola .Zrezygnowałem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

0 mm. Owsy praktycznie wypadły. Oziminy na gorszej ziemi już bez liści. Po prostu tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Pola możesz ubezpieczyć od suszy prywatnie, z tym że składka zależy od przewidywanego plonu jaki podasz,oraz regionu kraju,sąsiad miał rzepak plon 4t,i składka wynosiła jeżeli dobrze pamietam to 400 zł/ha i po żniwach w 2015 roku bardzo sobie chwalił wypłacone odszkodowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

0 mm. Owsy praktycznie wypadły. Oziminy na gorszej ziemi już bez liści. Po prostu tragedia.

Aż muszę podjechać zobaczyć bo to wręcz niewiarygodne 60 km i taka zmiana klimatu, no 1.5 l w czerwcu ale w maju woda w polu stała to ma z czego podsiąkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolnik jak u ciebie pada co weekend po trochu to może masz wilgoć, ale my z XTRO nie mieszkamy na ukrainie i nie mamy czarnoziemów które mają ogromną pojemność wodną. To że w kwietniu padało za dużo nie znaczy że teraz jest wilgoć. Z takim tokiem rozumowania można uznać że kto miał powódź raz to wilgoci na 5 lat teraz mu starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Pola możesz ubezpieczyć od suszy prywatnie, z tym że składka zależy od przewidywanego plonu jaki podasz,oraz regionu kraju,sąsiad miał rzepak plon 4t,i składka wynosiła jeżeli dobrze pamietam to 400 zł/ha i po żniwach w 2015 roku bardzo sobie chwalił wypłacone odszkodowanie

 

Prywatnie czyli gdzie te ubezpieczenia ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Susze rolniczą oblicza sie na podstawie plonów z ostatnich 4 lat. 2014 był suchy w części kraju, 2015 cały kraj, 2016 maj, czerwiec i lipiec masakra, w tym roku to samo, od miesiąca brakuje wilgoci. Ciekawe za rok na jakiej podstawie bedzie sie wyliczać czy jest susza? Poniżej 500kg przenicy z ha?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na Mazurach a dokładniej na pograniczu Mazowszem cały lipiec był prawie suchy. Potem jeden deszcz w sierpniu i sucho aż do końca września.
U mnie tylko nad ranem porosiło i już śladu nie ma. Na pastwiskach już żółto się robi.

A jeśli chodzi o zwiększenia bezcłowego kontyngentu od tych ......... to prawda. Komiska ujni już o tym myśli. Już się ryj poroszence cieszy mając 96 tyś ha we władaniu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

no i nic nie popadało, pogoda znow się nie sprawdziła, w kwietniu wygniło, teraz wyschnie :D ot klimat "fajny" :D A co do zboza z ukrainy to jakies potwierdzone info ? Znow u nas na wschodzie nic nie sprzeda.... ja pi****e. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Ukraina zasadniczo jest chyba drugim największym producentem pszenicy na świecie, świetne warunki do rolnictwa mają, dawne dzikie pola to dzisiaj dziesiątki tysięcy ha czarnoziemów. W świętokrzyskim powoli robi się sucho, pierwszy raz w tym sezonie, kwiecień i maj z deszczami co 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

no i nic nie popadało, pogoda znow się nie sprawdziła, w kwietniu wygniło, teraz wyschnie :D ot klimat "fajny" :D A co do zboza z ukrainy to jakies potwierdzone info ? Znow u nas na wschodzie nic nie sprzeda.... ja pi****e. Bez komentarza.

Na dziś nigdzie nie mówili że ma padać, na jutro coś nadają ale pewnie Wisły nie przejdzie. Trzeba czekać jak od sowieta niże będą szły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Gdzie Ty takie info wziąłeś? Ukraina może i potencjał ma ale na świecie nie jest jednym z głównych producentów. Byłeś na Ukrainie? Ja byłem. Tam leża tysiące hektarów odłogiem i to widać że czarnoziemów. Żeby to zagospodarować to faktycznie może i by Ukraina coś zaczeła znaczyć na rynku światowym. Ogólnie ukraińcy sie śmieją że polaczki to kamienie zbierają z pola a nie plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

na wczoraj burze nadawali na wieczór i w nocy, dzis rano zanikające opady i to się nie sprawdziło, w tym tygodniu "radar" do soboty tez w mojej okolicy widzi 3mm czyli tyle co nic. Jare juz lecą w oczach, ozime na piachach zaczyna ludziom przypalać, wszystko się białe robi, jedynie na scisłych glebach jeszcze wilgoć trzyma troche z kwietnia i jakoś rośnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Thomas co się martwisz tanie zboże to niższe koszty prod. dopłatowcy będą rzucać interes ziemia stanieje...
pada coś na pn-Zach? Na radarach ładnie to wygląda


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

To lipa z tymi ubezpieczeniami ale znajomy co ubezpiecza zepaki odradza pzu bo pieniądze ciężko wyrwać a polecal.cacordie jutro zadzwonie i sie wszystkiego dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Prywatnie czyli gdzie te ubezpieczenia ?

 

Concordia mam nadzieje że dobrze napisałem nazwę,rolnik mający 400ha,nie wiem czy są dostępne dla przeciętnego rolnika,składka zależna od deklarowanego plonu i obowiazującej ceny rynkowej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pedro w cuda nie wierzę. Wiesz ile chcą za mieloną kukurydzę w sklepie z paszami? Odpowiadam 920 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Concordia mam nadzieje że dobrze napisałem nazwę,rolnik mający 400ha,nie wiem czy są dostępne dla przeciętnego rolnika,składka zależna od deklarowanego plonu i obowiazującej ceny rynkowej

 

 

Concordia To najgorsza dziadoska firma .Dopiero wróciłem od kolegi co ma maszyny nowe w tej firmie ubezpieczone i przy wypadku ciągnikiem guzik dostał .A ma autokasko  i od  samego ciągnika płaci 1800zł To samo z polami tyko dziury szukają ,żeby nie wypłacić .U nas wszyscy uciekają do pzu .Wszyscy chwalą płacą na czas nie wymyślają w razie czego .

 

Pogoda dopisuje na sianokosy bardzo ciepło i samo słonko .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Pedro@ niestety ale to tak nie działa, abstrakcyjne myślenie, rynek rządzi się swoimi prawami.

Knoro93@ Ukraina każdego roku produkuje coraz więcej zboża, coraz lepsza agrotechnika a ziemie wiemy jakie są. Są czołowym eksporterem zboża na świecie. Szacuje się, że w tym roku zbiorą ponad 100 mln ton ( w ubiegłym ok. 70 mln ), podczas gdy Polska produkuje ze 30-40 mln. Unia dała pozwolonie na bezcłowe wprowadzanie znacznych ilości zboża do krajów europejskich. Wiadomo, że najlepiej opłaca się sprzedać w Polsce bo najbliżej. Skupy otwarcie mówią, że ceny zależne od Ukrainy, tam kupią lepsze ziarno i tańsze, Tobie jak nie pasuje to możesz opchnąć za groszę na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jaka firma wypłaca od razu cała nalezna kasę? :) w sądzie dopiero faja mięknie dziadom i sami wtedy proponują pieniążki,sucho sie robi cholernie,trawy siadają już,po qq jeszcze nie widać braku wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Wiem, skończyła się ostatnio pojechałem zamawiac pasze gniecionej nie ma, mielona 940! chyba ich po$rało. Szukam na olx od chłopa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj