Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7886

niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał, bo siedlce, weekend mozna powiedziec ze nas wszystko jakims cudem omineło i tylko kilka kropel spadło, ale dzis caly dzien majaczy, jutro zimnica, a od srody znow przeltone. Normalnie ja pier*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Jak nie deszcz to mroz wszystko zwariowalo.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Troche pokapało ale ani opryskać ani nic się nie da zrobić.. I jeszcze przymrozki gdzie nam rzepaki kwitną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Przydałby sie deszcz bezpośrednio przed przymrozkiem, wtedy -2 nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał, bo siedlce, weekend mozna powiedziec ze nas wszystko jakims cudem omineło i tylko kilka kropel spadło, ale dzis caly dzien majaczy, jutro zimnica, a od srody znow przeltone. Normalnie ja pier*****

 

Gdybyś   zaznał suszy  to  byś  nie  pisał  ,,niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał,,,  Mnie  bardziej  martwią  zapowiadane  przymrozki  deszcz w końcu  przestanie padać  a  bez  deszczu  niema  życia.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

w 2015 byla u nas susza, z plonami szału nie bylo to fakt, ale dało sie wszystko zrobić, a tak nic się nie da, nawoz to jeszcze rekami rozwaliłem po dołach, odchoruje to, ale trudno, ale opryski jak zrobić ? Kto Ci pozniej kupi ziarno z przytulią i innym zielskiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Od godz 19 w sobotę do dziś 33,5mm. A ok 20 km ode mnie spadło 70mm. Na glebach górzystych wymyło rowy na 0,5m.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

 

Gdybyś   zaznał suszy  to  byś  nie  pisał  ,,niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał,,,  Mnie  bardziej  martwią  zapowiadane  przymrozki  deszcz w końcu  przestanie padać  a  bez  deszczu  niema  życia.

 

bez różnicy czy wyschnie czy zgnije czy wcale nie zasiejesz czy zasadzisz i tak g... z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Deszcz deszczem pada wszędzie co  uniemożliwia wykonanie zabiegów w odpowiednim czasie. Ale co jeśli np w rzepaku wszystko zostanie wykonane na czas a przyjdą przymrozki i zetnie wszystko. U mnie rzepaki kwitną na całego prawie. Jeżeli dziś będzie przymrozek to najlepsze kwiaty nie wykształcą łuszczyn i wszystko pójdzie w pi***du.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Witam ja dziwię się tym co mówią że deszczu nigdy nie za dużo,to mam rozumieć że teraz zabiegi ochrony poopóźniane ,koleiny w polu na pół metra i jeszcze niech dowali kombajny będą się topić i nic tylko cieszyć się deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedno jest pewne będzie dobra cena na zboże i rzepak komu obrodzi zapełni kieszenie gotówką :P 


Deszcz deszczem pada wszędzie co  uniemożliwia wykonanie zabiegów w odpowiednim czasie. Ale co jeśli np w rzepaku wszystko zostanie wykonane na czas a przyjdą przymrozki i zetnie wszystko. U mnie rzepaki kwitną na całego prawie. Jeżeli dziś będzie przymrozek to najlepsze kwiaty nie wykształcą łuszczyn i wszystko pójdzie w pi***du.

 

Wszystko nie zmarzie rzepak kompensuje plon nabocznych rozgałęzieniach ja nawet przed przymrozkiem nie ubezpieczam bo nie widzę sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Wczorajszy i dzisiejszy dzień kolejne 6mm. To daje już 35mm od pierwszego. Jest dobrze, chociaż pogoda bardzo utrudnia pracę i ochronę na polach ale lepsze to niż czwarty rok suszy.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

w 2015 byla u nas susza, z plonami szału nie bylo to fakt, ale dało sie wszystko zrobić, a tak nic się nie da, nawoz to jeszcze rekami rozwaliłem po dołach, odchoruje to, ale trudno, ale opryski jak zrobić ? Kto Ci pozniej kupi ziarno z przytulią i innym zielskiem ?

 

Wole  zebrać  5t zboża  z zielskiem  jak  1t spalonego  pośladu.  Ja  myślę że  jakaś  przerwa  będzie  na  opryski  co prawda  ozimny  mam odchwaszczone  i  zabezpieczone T1. Teraz  tylko  jare  na chwasty  i  T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie da się zebrać 5 ton z chwastami. Kombajn nie weźmie w heder takiego "łanu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jedno jest pewne będzie dobra cena na zboże i rzepak komu obrodzi zapełni kieszenie gotówką :P

 

Wszystko nie zmarzie rzepak kompensuje plon nabocznych rozgałęzieniach ja nawet przed przymrozkiem nie ubezpieczam bo nie widzę sensu

Lokalne problemy nie stanowi o cenie skupy ,tylko rynki spekulacyjne. 

Może się okazać ze  import będzie bardziej opłacalny niż podniesienie cen skupu.

Z resztą jak mawiał klasyk co ma być to bezdie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Wczorajszy i dzisiejszy dzień kolejne 6mm. To daje już 35mm od pierwszego. Jest dobrze, chociaż pogoda bardzo utrudnia pracę i ochronę na polach ale lepsze to niż czwarty rok suszy.

 

 

Ja już wolę susze, niż taki mokry jak ten w podlaskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Tylko nakby byla susza,to byscie nie mieli co pryskac,wszystko by spalilo.U mnie moze lac do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Na suszę pokopali studnie na deszcz nie ma mocnych
Osobiście wolę 3 t suchego niż 10 gnoju
Pamiętam lata że siąpiło do września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Wczoraj 23mm
Ja najpóźniej za dwa tyg mam zamiar pierwszy pokos zbierać, jednak warto było dawać nawozy koniec marca


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Ja już wolę susze, niż taki mokry jak ten w podlaskim.

Oj kolego u Ciebie chyba nigdy suszy nie było.nie wiesz co piszesz.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2017    0

Oleśnica/ Namysłów codziennie po 2-3 mm, robotę utrudnia na maksa, żyto na kiszonkę skoszone, bo prognozy na 2-3 dni były bez deszczu, synoptycy już zmienili zdanie i jednak prognozują cały tydzień opadów. Tyle co zjechałem z kosiara zaczęło padać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Oj kolego u Ciebie chyba nigdy suszy nie było.nie wiesz co piszesz.

 

Skoro raps nie chciał powschodzić, kukurydza po 6t, krowiarze problemy z trawą, podczas orki na ścieżkach śruby zrywało to chyba wystarczająca susza, ale ozime sypało jakoś. 

Teraz 2ha rapsu wymokło i dalej mokro buty się chowają, część ozimych na straty bo jeszcze nie dostało N1, jare pod wodą po wczorajszej zlewie, a ścieżki tak zryte na chama że wszystko pod głębosz. T1 w pszenżytach czeka, a zaraz faza na T2. 

 

Jak to mówią jak nie kijem to pałką, ale wolę suche lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj