Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Milosz27    177

U mnie dzisiaj rano blisko 0 stopni i powrót zimy na zmianę śnieg i deszcz.

Życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich Agrofotowiczow. ;)

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie 4 stopnie i pada deszcz. Dobrze bo posiałem trawę to ładnie wejdzie ;) 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707

pada wieje i okropnie zimno, po świętach nadają przymroki

pzl

Panowie do ilu stopni poniżej 0 wytrzyma łubin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pada śnieg. Wody wszędzie do oporu. Dobrze że od chwastów i I dawka N poszła. Nadają przymrozki. O skracaniu czy siewie jarych można zapomnieć przez najbliższy tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

U mnie też śnieg . Ciężko będzie posiac kukurydze przed weekendem majowym ;/ Pawelol111 Nie posiales jarych ? U nas wszyscy zdążyli posiac może jakieś dolki nie. A można powiedzieć ze z podobnych okolic jesteśmy. Teraz brak szans na wjazd w pile od poniedziałku wieczorem codziennie deszcz :/

Edytowano przez Samcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poplon taki do łydek to -8 go ścięło. A - 6 opadł ale za drugi dzień się podniósł. Groszek się skasował przy -5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie też śnieg . Ciężko będzie posiac kukurydze przed weekendem majowym ;/ Pawelol111 Nie posiales jarych ? U nas wszyscy zdążyli posiac może jakieś dolki nie. A można powiedzieć ze z podobnych okolic jesteśmy. Teraz brak szans na wjazd w pile od poniedziałku wieczorem codziennie deszcz :/

Posiałem tylko słabsze klasy. Na ciężkiej ziemi zwyczajnie by zgnił więc lepiej że nie siane a i taka prawda że nie szło ujechać więc nie ma się bardzo czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Kiedyś czytałem że nawet do -8 stopni łubin może wytrzymać. Kiedyś jak miałem odmianę Mister to coś koło -4/5 wytrzymał. Z tym że bardzo wolno rósł na starcie i miał coś max do 5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Kukurydze my bedziemy siać w poczatkiem maja bo teraz sensu nie ma.. zimno i mokro i na dodatek teraz jeszcze przymrozki do -5 to rzepaki i zboza moze potargać.

Wody jest najwięcej od kilku lat bo ziemia nie chce już jej przyjmować tylko z tego względu zboża i trawy zaczynają gnić .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

U mnie łubin wąskolistny
dwa lata temu wytrzymał -8 przymrozek w kwietniu miał jakieś 5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Mimo mokrej wiosny udało się  dać 1 dawkę 15 marca azotu ,zasiane jare 23 marca , 31 marca poprawka oprysku na dwuliścienne , 4 kwietnia 2 dawka na ozime ,,już 14 kwietnia resztę azotu rozsiane na zasiewy jare bo mimo zimna rosną ostro ,pada prawie codziennie ,wilgoć jest ,jak jakiegoś kataklizmu nie będzie pola na dzisiaj wyglądają bardzo dobrze WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie dziś pogoda po południu była całkiem ładna .Było ciepło i bez wiatru .Na polach zboża ozime i jare na bardzo ładne to samo groch  .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Koło południa na polach biało było, teraz już nieco poniżej 0. Z tego wszystkiego aż sadzeniaka w garażu okrywałem, chyba nie powinno łapnąć pod dachem. Jęczmień będzie kulał


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Dawno takiego chłodu nie było o tym czasie żeby się utrzymywał kilka dni a jeszcze będą chłody ;(. Z rana chwilę śnieg poprószył ale popołudniu było ładnie. Tylko chmur na niebie czyli może przymrozić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie śnieg by się przydał a tu niebo czyściutkie i -4C całą noc w sadach pryskali

post-30-0-78941100-1492403494.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

-5 o 5 rano. Już spadają płatki z kwiatów drzew...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś 5.30 mróz -8  na wysokości 4 m przy gruncie mógł być większy mróz. Niebo czyste, słońce świeci i łąki bielutkie.

Najgorzej z sadownikami bo u mnie wiśni kwiat obmarzł, porażka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Delikatne przymrozki w nocy na cały tydzień zapowiadaja także nieciekawie.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj