Polecane posty

Agrest    25485

Cały dzień coś padało - raz mocniej, raz słabiej - w sumie 9mm. 

Na 30-31 marzec w prognozie pojawiają się  temp. ujemne do -4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

umnie słonecznie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś u mnie pogoda barowa, w nocy zaczęło i tak do 15 bez przerw. Woda stoi po polach ci co spali lub nie mogli wjechać trochę poczekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Cały dzień bardzo mocny wiatr i strasznie zimno .OK 14 popadywała mżawka do17.Zostało mi do zasiania 2 hektary i tylko kukurydza czeka .Co ciekawe na glinach same górki są nie możliwie mokre samo błoto .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas nawet opcji nie ma żeby z czymkolwiek wjechać na pola i łąki... Mokro jak diabli. Pogoda do bani totalnie, jak nie pada to wieje... Dzisiaj z rannego 12nastu stopni temperatura spadła do 6ciu stopni gdzieś koło godziny 15nastej... Ciekawe jak dalej będzie z tą pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Nie jesteś sam, u nas nikt nie siał, a u mnie nawet cm kw nie ruszony bo gąbka z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

Pszezyto zaczyna kly pyszczac w ziemi hektar owsa juz tez zasiany a reszta czeka bo bloto w polu. Sasiad czekal az obsechnie z pierwsza dawka na rzepak to se jeszcze poczeka

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W pola da się wjechać ale co z tego jak zimno dzisiaj o 6 rano było 0*gdzie ten weekend ciepły co tak zapowiadali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas -1 obecnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj wiało przeraźliwie udało mi się zasiać jeden kawałek jęczmienia a dziś przymrozek ale chociaż tak nie wieje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Może Panie Panowie po prostu powrócić do tego jak robili nasi rodzice czy dziadkowie ,wychodzili w pole nie wcześniej jak w kwietniu było ciepło pola wyschnięte zasiali i żniwa były w tym samym terminie co teraz , teraz najchętniej siali by w styczniu ,nawozów sypali 1 tonę na ha aby było min 8 ton i psiocza potem że ceny zboża marne a koszty produkcji ogromne , sam wiem że teraz inne czasy ale czy nie było by pięknie jak kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

mocnyfend-ja proponuje wrocic do czasow nie tak odleglych -gdy ludzie w polsce umierali z glodu, troche ponad 100 lat temu to bylo[nie wliczam wojny, bo to inna opowiesc], to byly wspaniale czasy wedlug ciebie ??? tone zbierali z ha i wystarczylo, jedli wodzianke, zbierali szczaw i mirabelki, a moj dziadek za jedzenie u mlynarza pracowal-wspaniale czasy, az chce sie do nich wrocic :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: .

 przypominasz mi moich sasiadow-oni do teraz sie dziwia ze w lutym sieje nawoz ,zboze i sadze ziemniaki, ze wiecej jezdze z opryskiwaczem i rozsiewaczem niz z plugiem :D , a potem sie pytaja w zniwa co tak z przyczepa kursuje.

u mnie przerwa w robocie od ubieglej soboty, mokro ale jutro pewnie powrot w pole-jeczmien trzeba siac , wczoraj gosciu sial nawoz na zimowa orke i troche na kola sie bralo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba żartujesz....ja szybciej niż w kwietniu....nie mam zamiaru zaczynać ^^ taplać się w błocie

Dziś pięknie, słoneczko świeci, 14 st. C teraz.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

jacus a że ty siejesz pryskasz w lutym  to znaczy że masz wszystkiego więcej, jesz  obiady 3 razy dziennie 2 łyżkami a inny zaczyna w kwietniu bieda aż piszczy i jak je to tylko łyżeczką ,tutaj nie chodzi aby się kłócić ,myślę że już takich rolników nie ma co sieją dla 3 ton ale szarpanie się w błocie to też bez sensu byle wyjechać w lutym ,sąsiad wyjechał dwa dni temu ,ma ok 100 szt bydła i nie można o nim powiedzieć że partacz , sieje nawozy i uprawia pole ,piękna pogoda słonce świeci ,ciągniki mają lekko i prawdopodobnie że wschody będą razem z moimi co tylko ziarno leżało w zimnej mokrej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a ja to i mogę zbierać i po 3 tony z ha i tak wolę żyć skromnie w domu mam ciepło ,jedzenia dość, choć się nie przelewa ale na wszystko w granicach rozsądku mnie stać ale się nie zapracowuję i się nie martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może Panie Panowie po prostu powrócić do tego jak robili nasi rodzice czy dziadkowie ,wychodzili w pole nie wcześniej jak w kwietniu było ciepło pola wyschnięte zasiali i żniwa były w tym samym terminie co teraz , teraz najchętniej siali by w styczniu ,nawozów sypali 1 tonę na ha aby było min 8 ton i psiocza potem że ceny zboża marne a koszty produkcji ogromne , sam wiem że teraz inne czasy ale czy nie było by pięknie jak kiedyś

 

Tylko, że nasi rodzice i dziadkowie nie wiedzieli co to znaczy susza. Jakbym miał pewność, że będzie wilgoci pod dostatkiem to może i bym mniej się przejmował opóźnionym siewem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Przy niedzieli ładnie słoneczko świeci .Nad ranem wszędzie biało było .A groch wschodzi .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W dzień słońce jak w lecie nad ranem zimno jak w zimie (-4) 

I tak od piątku, opryski w rzepaku należało by już zacząć ale przymrozki nie pozwalają.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak na marzec piękna pogoda słoneczko świeci bezchmurne niebo i ciepło około 12-13 stopni.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na południu dziś 17 w najcieplejszym momencie dnia i bezchmurnie. Żałuję źe wiosną nie mam nic do siania, bo warunki idealne.. Ale oziminy u nas są pewniejsze w plonowaniu. Zresztą w okolicy sporadycznie ktoś sieje jęczmień na wiosnę, jedynie wielkie gosp. sieją kukurydzę. Owsa, mieszanek, łubinów i tego typu dziadostwa sie nie uprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Pogoda letnia, w krótkim rękawku się chodzi. Dało plan wykonać dnia. Uprawić i posiać łubin i rozsypać nawóz na oziminy. Na noc nadają deszcz to rozpusci się i wsiąknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tydzień temu panikowałeś że do kwietnia wolne, bo wszędzie woda stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Bo stoi, dalej nie ma roboty, bo błoto, 2 dni suszył dół 3x dziennie kultywatorem by posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I zaczęło lać, właśnie z pola zjechaliśmy.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj