Polecane posty

Ansja    747

Tez -22°C.Wiec wcale te mrozy nie sa mniejsze i brak ocieplenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

-21 ale nie wieje, więc nie jest najgorzej w porównaniu do np soboty


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

-15  i wiatr   zimno  straszne  przez  ten  wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Płn Mazowsze o 6 rano -12 a teraz -13. Najniższa temp zanotowana w tym roku to -16.5. Śniegu jak na lekarstwo. Jak ktoś ma 5 ha żyta a reszta leży nieobsiana pod owies dla kunia to ma w D temperatury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszkam od Ciebie kilkadziesiąt km na północ(pogranicze mazur i mazowsza) i u mnie najniższa to -23 a śniegu też niewiele 3-5 cm Miejscami siewne trawy ponad śnieg wystają i ciekawe czy część gatunków nie wymarznie. W tej chwili -14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie pszenice widać na całym polu, niby ziemia zakryta a listki wystają nad śnieg. Ale ma coś padać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No mamy normalną zimę jedynie trochę mało śniegu jest aby być spokojny o zasiewy ,ale max było -11 ,prognozę czytałem do konca stycznia cały czas na -nusie ,więc ekolodzy są zawiedzeni bo ich gadanie o globalnym ociepleniu nie pasują WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja tam żadnego smogu nie widzę  niebo wręcz lazurowe , przejrzystość idealna  czyżby kolejne polowanie na czarownice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja też u nas na wsi smogu nie widzę praktycznie zero dymu z kominów na wsi ,nowe domy to ludzie pozakładali piece super nowoczesne inni też piece mają kilkuletnie ,większość domów ocieplona styropianem więc tak nie potrzeba mocno palić ,Jeszcze kilkanaście  lat temu to paliło się trocinami z zakładu płyt ,z zakładu produkcji płyt płyty odpadowe kupowało i paliło to kominy dymiły,Wkurza mnie gadanie redaktorów że na wsi palą byle czym ,widocznie dawno tam nie byli -10 teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdziwisz się, jak ci napiszę, że palą byle czym. Jest kilka osób w okolicy co pali folie i siatki to bel. Sąsiad nawet codziennie jedną folię na rozpałkę chyba wrzuca. Dym gorszy niż ze starej lokomotywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Z lokomotywy szedł dym conajwyżej z węgla i drewna, a pcv daje lekki, niebieskawy dymek, stu krotnie bardziej toksyczny niż ten z lokomotywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja też u nas na wsi smogu nie widzę praktycznie zero dymu z kominów na wsi ,nowe domy to ludzie pozakładali piece super nowoczesne inni też piece mają kilkuletnie ,większość domów ocieplona styropianem więc tak nie potrzeba mocno palić ,Jeszcze kilkanaście  lat temu to paliło się trocinami z zakładu płyt ,z zakładu produkcji płyt płyty odpadowe kupowało i paliło to kominy dymiły,Wkurza mnie gadanie redaktorów że na wsi palą byle czym ,widocznie dawno tam nie byli -10 teraz

 

 

u mnie palą byle czym, jak jedziesz autem przez wioskę to udusić się można. taki jeden co od niego dzierżawię kawałek pola to się chwalił mi się że z sąsiadami palą śmieciami i nikt na nich nie donosi...jeden sąsiad jak rozpala w piecu to okolicy nie widać. 

 

u mnie 0 6 było 26 a o 10 -18. teraz 5 się utrzymuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No cóż widocznie w WLKP inni ludzie żyją zobaczyć u nas dym z komina to jak wygrać w totka,mamy -8 teraz nigdzie nie zobaczę dymku ,jeszcze kilka lat temu rodzice pytali mnie się czemu nikt nie pali zimą bo byli przyzwyczajeni do chmury dymu z kominów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

A lasy całymi połaciami giną z rąk wiejskich szabrowników na zimowy opał. Wschód Polski, Mazury, tylko drewnem opalają. I niech mi tutaj nikt nie pipczy o tym, jak to w Polsce ekologicznie jest.. Takie bzdury to Anglikom wciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Na wsi teraz dużo ludzi ma solary i w lecie mało kto pali w piecu na ciepłą wode , a jeśli chodzi o palenie smieciami to każdy musi mieć podpisańą umowe na odbiur smieci to jaki sens płacić za wywóz śmieci a palić nimi w piecu i wąchać smród .
Jesli chodzi o rozpalanie w piecu to ja kupuje worek wiór ze stolarni za 3 zeta i rozpalam tymi wiórami cały miesiac

Edytowano przez kadore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

-4 i pada wieje dość mocno śnieg ,poszedłem pozamykać bramy aby nie zawiało garaży stodoły ,jak tak do rana to jutro odśnieżanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A lasy całymi połaciami giną z rąk wiejskich szabrowników na zimowy opał. Wschód Polski, Mazury, tylko drewnem opalają. I niech mi tutaj nikt nie pipczy o tym, jak to w Polsce ekologicznie jest.. Takie bzdury to Anglikom wciskać.

 

Oczywiście że palenie drewnem jest ekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj