Polecane posty

marian2011    113

Paliwko miałeś stare jeszcze letnie to zgęstniało jak starsze ciągniki to sprawa szybko do ogarnięcia jak nowe to nie który odpowietrzyć to trochę potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A śnieg macie? Jeżeli jest śnieg (z 10cm) to nie będzie problemu. Jeżeli nie ma wcale to bym się martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Kujawsko Pomorskie pow. Świecki arktyczne mrozy odpuszczaja jest już tylko -5 zeby tylko odwilz nie przyszła bo jak znowu zima wróci a sniegu nie bedzie to klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Powiat Gostyniński/Płocki na Mazowszu dziś rano -17 i brak okrywy śnieżnej, powtórka ubiegłego roku, z rzepakami może być kiepsko, na szczęście w tym roku z pszenic mam tylko Torasa Mewe i kawalek Pilgrima i Desamo więc może chociaż pszenica przetrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509

Ja bym się bardziej obawiał przemarznięcia pszenicy niż rzepaku,tak było rok temu,obecnie -6, zaczyna wiać ,śniegu brak i powietrze wilgne ,temp. odczuwalna - 15 napewno

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Na południu trzyma mróz (obecnie -13) bezchmurnie, bezwietrznie, dawno takich zimowych warunków nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

kuj-pom -17c śniegu 0,5cm może być kiepsko

Koronowo to jakieś 30 km odemnie czyli nIedaleko a taka różnica , u mnie teraz -5 ale wczoraj od 21 godz do chyba 3 rano  było u mnie poniżej -20 C, na szczeście u mnie w miarę dobrze z pokrywa śnieżna tj. 8-10  cm białej kołdry na polach.

Edytowano przez slav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u nas -22 tej nocy,w południe -16 pokrywy jest ok 7cm , liście rzepaku gdzie lepsza gleba to troche wystają, okaże się wszystko na wiosne , życzę wszystkim i sobie żeby wszystko przezimowało
zapowiadają troche mniejsze mrozy ale ciekawe po tych kilku dniach jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

małopolska okolice Wadowic  rano -24 w dzień -17 mierzone dwa metry nad gruntem :D zboże przykryte śniegiem tylko nie wiem czemu jak odkryje ręką śnieg  to zboże takie ciemniejsze jest :mellow: dawno w naszych stronach śniegu nie było wiec nie wiem co jest nie tak a czytałem ze w Piekielniku w Małopolskim -41 było...  :o  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Nie wiem nad czym Ci co mają 7-15 cm śniegu się zastanawiają. Przecież przy tej pokrywie to i -30 wytrzyma. U mnie w trawach i zaroślach jakieś 3-5cm, na polach to 1-2 cm.

Na tą chwilę u mnie -15 ale na zachodzie widzę jakieś lekkie zachmurzenie, więc jest szansa na ocieplenie.

Ja najbardziej obawiam się o pąki wiśni zwłaszcza naszej lokalnej "nadwiślanki" bo ta jest wrażliwa. Zboża się przesieje, w sadach rok w plecy, a koszta ochrony praktycznie identyczne z plonem jak i bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Powinno być dobrze. Śneg teraz jest a ostatnio temperatura spadła z +10 na -17 bez sniegu i silny wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ej, slav skąd jesteś? Bo u mnie też jednak trochę tego śniegu leży (Jeżewo, ok 15km od Świecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

 Jest   - 20 i na pagórkach śniegu zero a to wyżyna lubelska ,same pagórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Najniższa temperaturę jaką zanotowałem to -15, bez żadnej okrywy śnieżnej. Zasiany tylko sam rzepak, który bardzo w tym roku wyrósł i bardziej obawiam się dużych opadów śniegu, niż takiego mrozu (bez wiatru), bo tak wyrośnięty rzepak, łatwo się wyparza. Zima jeszcze długa i co będzie dalej nikt nie wie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Masakra aktualny stan -21 wczoraj było o tej porze -19 a dobiło nad ranem do -23 ciekawe ile rano zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

wlkp ok gostynia najniższa temp. była dziś w nocy -14, sniegu praktycznie nie ma ciekawe czy jeczmien da rade... a teraz -6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W południe  -6    obecnie  -10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w najcieplejszym momencie dziś -11*C teraz -16*C 

to był "przemiły" dzień przy śrutowniku do tej pory mi w nogi zimno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj