Polecane posty

kuba55    501

dosyc tego pier**lonego deszczu , buraki nie  mozna wybierac bo k**wa leje i leje


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Październik zamyka 132mm. A dzisiaj już w nocy zaczęło i dalej pada...

 

u mnie w październiku 96mm a dzisiaj i wczoraj 14 l

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Nie dość że pada to jeszcze grzmi i błyska , ot pogoda :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jednak natura uczy człowieka pokory najpierw wyschło teraz nie da się zasiać a nawet zebrać wobc przyrody człowiek jest bezsilny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Więc kto siał we wrześniu  w popiół lepiej na tym wyszedł od tego który czekał na deszcze : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Więc kto siał we wrześniu  w popiół lepiej na tym wyszedł od tego który czekał na deszcze : )

No nie wiem na wiosnę pewnie będą przesiewki w jęczmieniu ozimym bo na lżejszym ziemię zakrywa a na glinach dopiero dobrze zaczął wschodzić. Najlepiej wyszli ci co siali na samej końcówce września.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Centrum(łódzkie) październik 140 litrów, listopad 13 litrów. A od 1 maja do 31 września spadło tylko 130:) W rowach nigdzie jeszcze wody nie ma. Przydałoby się więcej ciepła to zboża by nadgoniły, bo nie widziałem, jakiegoś w fazie wyższej niż 2 liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Prognoza norweska yr.no widzi od 10 listopada zimę. Czyli to co kilka dni temu widziała twojapogoda.pl. Ta druga natomiast na tą chwilę pokazuje umiarkowaną temperaturę bez minusów.

Czyli będzie jak będzie, ale jakoś tam będzie, bo jeszcze nie było, żeby jakoś nie było.

Jeśli przyjdzie nagle dwucyfrowy mróz to jare będzie w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Wczoraj sprawdzalem prognozę na 25 dni to była bez minusów żadnych ale to wrozenie z fusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wróżenie i to niemałe. W górach znów spadł śnieg. Do zimy co raz bliżej. Takie mam przeczucie ;) że zima w tym roku będzie mocna, śnieżna albo będzie długo trzymać jak w 2011 r. Na razie co dzień trochę pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Centrum(łódzkie) październik 140 litrów, listopad 13 litrów. A od 1 maja do 31 września spadło tylko 130:) W rowach nigdzie jeszcze wody nie ma. Przydałoby się więcej ciepła to zboża by nadgoniły, bo nie widziałem, jakiegoś w fazie wyższej niż 2 liście.

 

Kolego masz deszczomierz czy z jakiejs strony ten informacje ?? Tez jestem z łódzkiego centrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

a tu namacalne dowody

 

Kiedyś kapłani znając naturalne zjawiska np zaćmienie słońca, straszyli cale społeczności, teraz to jest na skalę globalną. Macie nas słuchać bo czeka was zagłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

W górach znów spadł śnieg. Do zimy co raz bliżej. Takie mam przeczucie ;) że zima w tym roku będzie mocna, śnieżna albo będzie długo trzymać jak w 2011 r. Na razie co dzień trochę pada.

U nas - Opole i okolice dzisiaj rano pierwszy raz tej zimy trochę poprószyło śniegiem, ale biało się nie zrobiło, bo temperatura 4 na plusie. Wczoraj tak przeczuwałem, że w górach śnieg pada, bo wieczorem zimny wiatr się zrobił mimo, iż na termometrach +10.

Podobno ma przyjść mroźna zima, bo na Arktyce wir jest prawie nie zauważalny. Ale jak wiadomo - w zeszłym roku też zapowiadali rekordowo mroźną zimę, a okazało się, że rekordowo, to ona była, ale ciepła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

U mnie też z rana popadał śnieg że na polach biało było :D ale teraz pada deszcz także po śniegu nie ma ani śladu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

U mnie przymrozek -1. Ale to było do przewidzenia, bo podczas orki już o 6 wieczorem w radio mówili o +2. Termometra w ciągniku nie mam, a pizgać zaczęło, jak wyszedłem, bo w traktorze było ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

W październiku 130l, a w listopadzie 15l. Od 1 czerwca do 31 października 460l na m2:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Zimno jak.. 

Zboża wszystko stoi w miejscu.

Jeczmień ozimy rozpoczyna krzewienie, ciekawe co z niego będzie bo chyba wiosną się nie do krzewi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

W zeszłym roku miałem podobnie, tyle że nie rosło z powodu braku wilgoci - niestety nie pomogę bo nie tylko jęczmień wymarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj