Polecane posty

Milosz27    177

Z nocy 2mm znowu na kapały ale wyglada jak by z 20mm spadło bo nic nie obsycha.

 

 

Suszenie siana bardziej z pogodą związane jak wilki bo one od pogody niezależne ;)

Powiedział co wiedział ale to ze sprzedaje zgrabiarkę to ma więcej wspólnego z pogoda?? Brawo TY...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas ulewa... Ja nie wiem kiedy się zasieje... ledwo co poorane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

u mnie znow  nalalo    wczoraj , dzis znow pewnie bedzie padac  , a tu  w polu do zrobienia od ch*ja , jeszcze nie zasialem nawet  


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

u mnie ostatnie 2 tyg zimne i do tego mocno wieje, ziemia z góry wysuszona, ale głębiej wilgoć jakaś tam jest.

Jutro zamierzam zacząć orkę zimową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Od 11 pada bez przerwy,teraz dość mocno powli mi podwórko zaczyna pływać ale to wsiaknie szybkawo.Na szczęście w polu zostały mi tylko orki zimowe ale to w listoapdzie,jescze gnój mozna
wywiezc ale to nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Wilk jak wilk, u nas dzisiaj żubr pod lasem się przechadzał piękne bydle ;) od połowy sierpnia wędruje po okolicach Łomży.
I nas mokro i zimno, sąsiad zasiał 2 tyg temu pszenżyto i dopiero coś tam zaczyna się wytykać pewnie nic z tego nie będzie dobrze, ze nie siałem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dalej intensywnie pada .W takim tempie spokojnie mogę karpie wpuszczać do błotek ,bo woda zaczyna się gromadzić .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Może nie na temat,ale za rok prawie wszyscy będą siali po 20 września ,jak za dziada pradziada,a co do pogody to miesiąc by mogło nie padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dalej kapie 15mm od rana nie intensywnie ale spokojnie leci.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Może nie na temat,ale za rok prawie wszyscy będą siali po 20 września ,jak za dziada pradziada,a co do pogody to miesiąc by mogło nie padać

Może i tak być w ubiegłym roku posiałem 25 czyli "idealnie"w terminie dla mnie i d*pa!!!Susza słabe wschody i kiepskie przezimowanie, w tym roku przyśpieszyłem zasiewy zobaczymy co wyjdzie z tego...

Co do pogody dziś 15mm co daje w październiku 145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie calutki dzień kapie do 18 było 15mm dobrze że udało mi się przedwczoraj skończyć siew pszenicy wczoraj zabrałem się za marchew dziś kapie a marchwi jeszcze pół hektara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

......wczoraj 5 l a dzisiaj leje....do 19-stej kolejne 18 l..........a na polu jeszcze kilkadziesiąt ton kukurydzy do młócenia, pewnie jak zamarznie to da się wjechać kombajnem ;[

 

Edytowano przez SIEWCA

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu mieliby siać po 20 jak z dziada pradziada? Z tym sianiem to różnie może być Ojciec mi zawsze wmawiał, że jak posieje w pył i jak ziarno za długo poleży to skrachcieje. Tymczasem zasiałem w sierpniu pszenżyto z wyką na GPS. Ogólnie nieźle to powschodziło, ale powstało kilka plam. Przez cały wrzesień nie pojawiła się żadna siewka, więc już naprawdę myślałem, że w tych plamach to już nic nie będzie. Tymczasem w tym tygodniu plamy znikły. Najpierw myślałem, że zielsko zarosło, ale nie. Powschodziło spóźnione pszenżyto i wyka. W tym roku u nas, kto posiał przed deszczami w piach, pył, popiół czy puder to ma już pola zielone. Kto czekał na deszcz, to teraz ma prawdopodobnie stan przedzawałowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Od godziny 13 cały czas równo pada i końca nie widać jeszcze 5 ha pszenicy do posiania oj będzie masakrycznie ale damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i wieczorem jeszcze do kapało 5mm także wczoraj 20mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Może nie na temat,ale za rok prawie wszyscy będą siali po 20 września ,jak za dziada pradziada,a co do pogody to miesiąc by mogło nie padać

Moja "Starka" mówiła, że najlepszy siew jest między 3-10 października, a 20-go września to ja nawet z pługiem jeszcze nie wyjeżdżałem.

Co do deszczu - nie jestem za tym, by miesiąc nie padało, tylko niech się na tydzień uspokoi i znowu niech pada. U mnie na drugi dzień po deszczu śmiało mogę wjeżdżać, bo mimo opadów woda nigdzie nie stoi (prócz mauzera pod rynną  ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Kiedyś po takich całodniowych opadach rowy pełne. A teraz przestanie padać, 3 godz i wody nie widać, kałuże to tylko są w dołkach na asfaldzie, bo na gołej ziemi moment wsiąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ja 2 tygodnie temu, po obfitych deszczach i to po 2 godzinach od ustania deszczu, siałem na glebach 3, 4 i 5 klasy. Najciekawsze jest to, że tylko na jednym polu i to na 5-tej klasie włączyłem przedni napęd by wyprostować ciągnik, bo zaczął siadać. Bez napędu też bym przejechał, tylko po co mi ma się zagłębiać a agregat zagarniać ziemię, skoro może iść jak na stole. Nawet na 3-ciej klasie na glinie nie było żadnych problemów i woda też nie chciała stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

U mnie tego nie będzie. Na 6-stej klasie wczoraj na kartoflisku dalej suchą glebę z głębokości 12cm wyorało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ws71 żeby to nastało to do grudnia musi tak przepadywać. Następnie śnieżna zima minimum ze 2,5m śniegu mokra wiosna i w czerwcu może będziemy oglądać każdy kaczy dołek w wodzie. Bo jak na razie to u nas w okolicy prawie wszystkie powysychały w ciągu ostatnich 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

U mnie w pażdzierniku 87 mm,kto nie zasiał do 4 pażdziernika ,a ma zaorane to nie zasieje przez 2 tyg napawno,bo nie wjedzie na pole,chyba że siewnik pociągnie poduszkowcem,albo helikopterem,to co zasiane 4 pażdziernika ,to woda stoi na polu,sam tak mam ,ale lepiej że zasiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj