Polecane posty

Nowy81    68

33l. Co ciekawe sąsiad orze na 4kl UG-3 U-3P po owsie i wyoruje suchą ziemię- popiół. I głęboko to on nie orze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

W poniedziałek i dzisiaj spadło 27mm ciekawe czy przemaczało naorane pole bo jak w sobotę przeorywałem gorczyce to do 25cm ziemia suchutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wieje  od  rana  jak by  się  wściekło  teraz  zaczęło  znów  padać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Ziemia 4 klasy szalu nie robi z wilgocią.Wywala się sucha ziemia i trzeba było dociazyc pług a i tak miejscami kółko w powietrzu.Descz Jescze nadają na pewno się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pewnie  że  się przyda  każda  ilość  deszczu  przy  takich  suchych  latach  to żeby  nadrobić  braki  potrzeba  przynajmniej 1  deszczowego  roku   z  bardzo  śnieżną  zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

Za to na Podkarpaciu obficie leje od wczoraj z niewielkimi przerwami i jutro też ma lać w lokalnych potokach woda mocno podniesiona jak tak do jutra będzie lało 100l pęknie...

rejony Brzozowa zaczyna podtapiać. Ciężko będzie coś posiać jak nie przestanie dolewać.

Edytowano przez FIWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jednych  zalewa  drugim  wysycha  taki  Mamy  Klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@kondzio Poczekaj do jutra chyba ze masz lepsze ziemię.U mnie też rano w kultywatorze ciągnik grzebał,a po południu już się nawet ciut kirzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W niedzielę wieczorem zaczęło padać - równy, spokojny deszcz bez ulew zakończył się ubiegłej nocy. Wynik 50mm. Gleba przemokła na 40cm na III klasie (spodem glina). Dzisiaj już gruberowałem na słabszych stanowiskach, nic się nie kleiło, ziemia wszystko wciągła :) Można zacząć myśleć o orce i siewach, bo do niedzieli to była skała na polu.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Miejscami ciągnik grzebie podczas orki.

Grzebie, bo ma za ciężko od tej suchej skały, co się z ziemi zrobiła, czy za mokro ;) Dziś dalsze wzmagania. Niby od niedzieli pada, a dalej suche wyoruje. Prawda taka, że jak ziemia ruszona, to lepiej pije i to mnie pociesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Po poniedziałkowym deszczu we wtorek wyorywała się sucha ziemia ale przynajmniej ładnie się zasiało. Dziś od rana pada, zimno. Zawsze po bardzo ciepłych dniach jesienią, musi być odwrót. Zobaczycie że listopad będzie ciepły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

W nocy coś kapało, rano od 6 do 9 ostro dało 17mm, teraz przerwa. Mógł poczekać tydzień, wykopał by człowiek ziemniaki sucho fajnie szło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dzisiaj wieje  i  leje.  Pora  deszczowa  nadeszła  :D  a kuku stoi na polu  i czeka  na koszenie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dziś miały być siane pierwsze pszenice, a tu pada sobie rzęsiście.. Pogoda w sam raz na wypad z kartofelkami do "odbiorców"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć

 WLKP okolice wrześni pada ale od lipca nie było obfitego deszczu zmagamy sie z zsusza więc nawet nigdzie na polach woda nie stoi. nawet rzeka warta nie przybrała nic pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

woda nie stoi, bo deszczyk ładnie spokojnie pada. Jak by była ulewa, to by i woda stała, bo nie nadążało by wsiąkać a i kurzu łapać. Tak jak teraz spokojnie pada to tak jeszcze przez parę dni by musiało i nikomu by to krzywdy nie zrobiło - sam pożytek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

rejony Brzozowa zaczyna podtapiać. Ciężko będzie coś posiać jak nie przestanie dolewać.

 

Nie bój  nic   jak to  mawiał  Był Prezydent   ,, Woda  ma to do siebie  że   sie zbiera  i stanowi zagrożenie  a Potem spływa  do Bałtyku  do Głównej rzeki   Bałtyku ,,  Także  nie bójcie  się  Powodzi  wszystko spłynie do głównej rzeki  Bałtyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

dzisiaj wieje  i  leje.  Pora  deszczowa  nadeszła  :D  a kuku stoi na polu  i czeka  na koszenie ;[

 

U mnie taka sama sytuacja .Z tym ,że na glinie jest spore błoto .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

11 l na szczęście, a nadawali po 30 na dziś.

nie chwali dnia przed zachodem, na wieczór nowa porcja deszczu z Białorusi idzie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj