Polecane posty

marian2011    113

Zasiane tydzień temu w popiół mimo to nie wiem jakim cudem zboże już kilka cm na wierzchu ,zwłaszcza na piachu bez grud ,WLKP na jutro pokazują że ma popadać ten 1-2 mm ,oby się im ta prognoza sprawdziła bo pokazywali już od tygodni deszcz a nic nie popadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orzechy potraciły liście, czo oznacza że było poniżej 0 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Też dziś posiałem 8 ha w popiół i mam nadzieję że popada. Mój 3P po robocie wyglądał jak djabeł Radwański:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Też dzisiaj trochę siałem w ten popiół, chwilami aż trzeba było się zatrzymać bo nie było widać jak jechać, wschodnia wlkp też tragedia jak jutro nie popada to będzie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja w końcu zabrałem się za kopanie ziemniaków lekko nie jest w tym kurzu ale jakoś idzie 

a swoją drogą u was też jest "klęska urodzaju" c-330 jeżdzę na 1 a anna nie wyrabia tyle urosło kawałek ma ok 200m długości i w połowie muszę wysypać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

W łódzkim jaka sahara ja to bym przyrównał do Marsa.

Matingus próbowałeś orać?

U mnie w okolicach łęczycy to jak idzie się poprawić coś przy pługu to dłuta są gorące po jednym przejeździe przez pole. A sucho jest na 30 cm w głąb.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Spytaj  chłopaków   z Kujaw  jak  głęboko  jest ziemia  sucha-,      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Peteer18 to samo u nas. Na glinie nie idzie nic zrobić zaś, na piachach ludzie redlą... Czas na siewy jeszcze formalnie jest tylko musiało by teraz z 3 dni dobrze popadać żeby nasiąknęło. Zaś jak patrzę na pogodę długoterminową to do 13.10 szanse na deszcz są małe... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie dość że sucho , to jeszcze przymrozki ! A do kitu z taką pogodą :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2,8 to jeszcze ciepło. :) U mnie -2 i sucho jak u reszty. Tydzień temu pokropiło, ale równie dobrze mogło nie padać. Dzisiaj pochmurno a wczoraj słonecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sucho, rankiem zimno w południe ciepło z wieczora znowu zimno i taka pogoda łatwo o przeziębienie już czuję je i tabletki herbatki lecą ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Po co to orać jak same skały? Szkoda paliwa i sprzętu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie wczoraj koleś orał po kuku na kiszonkę, to nawet Kobus UG "właził" w glebe.. ale ziemia za pługiem suchutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

W łódzkim jaka sahara ja to bym przyrównał do Marsa.

Matingus próbowałeś orać?

U mnie w okolicach łęczycy to jak idzie się poprawić coś przy pługu to dłuta są gorące po jednym przejeździe przez pole. A sucho jest na 30 cm w głąb.

 

 

 

Nic nie oralem i na razie nie będę nic robił.czekam może popada kiedyś......

Szkoda sprzętu.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Co widzę i czytam dobrze zrobili ci co zaczęli orkę od początku września ,nawet zwykłymi starymi Unii szło ,potem już z tygodnia na tydzień gorzej bo i tak u nas nic nie popadało ,potem i tak twardzizne głęboszowali i zaorali i teraz sieją ,u nas nie ma masakrycznych glin gdzie lecą same bryły to w tym temacie nie piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Idą chmury, czarne, wręcz przerażająco czarne, ale deszczu z nich brak.


Co widzę i czytam dobrze zrobili ci co zaczęli orkę od początku września ,nawet zwykłymi starymi Unii szło ,potem już z tygodnia na tydzień gorzej bo i tak u nas nic nie popadało ,potem i tak twardzizne głęboszowali i zaorali i teraz sieją ,u nas nie ma masakrycznych glin gdzie lecą same bryły to w tym temacie nie piszę

 

Jak nie są to bryły o średnicy metra, to czasem chyba lepiej niż komplety puch. Rok temu po lucernie w bryły wielkości dwóch pięści udało się zasiać, i ładnie się uwałowało. Pszenżyto z trawą, plon zielonej masy rewelacyjny. Następne pokosy trawy susza już dotknęła,  ale to inna sprawa. Zaś rozpylonej ziemi to nawet nie jesteś w stanie dobrze uwałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wczoraj -2* na wysokości 1,5m , dziś chmurzyło się niemiłosiernie a tu nic z tego pokropiło dosłownie 20-30kropelek i po deszczu podobno do 20 października

północna wlkp


wczoraj -2* na wysokości 1,5m , dziś chmurzyło się niemiłosiernie a tu nic z tego pokropiło dosłownie 20-30kropelek i po deszczu podobno do 20 października

północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

umie terz parę kropel z jednej strony to dobrze bo kuku schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

3 krople dzisiaj spadły a z rana się zapowiadało jak by chciało więcej popadać. Sucho i nic nie poradzimy, ci co maja zasiane na glinach na razie mają pustki a na lżejszym ładnie po wyłaziło i nawet nie źle to wygląda ale jęczmienie siane ok 10 września już siadają...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

cały dzień się chmurzyło i nic nie chce padać.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Aj z ta pogoda, zyto i pszenzyto na wschodzie moze na wszystkich swietych wzejdzie, albo i nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj