Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Tamta była siana 28 maja, na niskiej ziemi gdzie kiedyś były tylko łąki. FAO ciętej to 240.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

U mnie z FAO 250-270 już takie jak na tym zdj.Tylko na dołkach jeszcze zielona.

Trudny rok się szykuje bo jest jak narazie gorzej niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie  kukurydza  spoko zielona   ale sucho  jak pieprz   jest  przydał  by się  deszcz  i  to  od zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

,,Tydzień   bez  deszczu''   dobre .....-   u mnie wszystko wygląda  jak po  randapie   oj  lucerna   jeszcze  żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Tylko że wcześniej też była spora przerwa a ten descz może pomógł na dwa dni.Zreszta jednorazowe opady nie załatwia dwuletnich braków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Teraz  lepiej  gadasz   -jutro  wstawię zdjęcie  łąki    ale  jest  gorzej  niż  źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Szymi a moja łąka to istne bagienko dobrze ,że nie cała .Opady lipcowe i sierpniowe dały się we znaki .Dziś może wstawię zdjęcia do galerii z niedzielnego zbioru sianka .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kurczę w jednym miejscu suszy,w drugim leje.co to się porobiło.
Poplony zasiane usychają....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zacznij się przyzwyczajać. Dla mnie nowością jest taki rok jak ten, bo zdarza się co kilka lat. U mnie też sucho. Trawy już marnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707

niby dolało przez lipiec i połowę sierpnia ponad 270mm a dziś zaczynał się problem z orką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jeszcze j**ane międzyplony ciągną wodę .   


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Kujawsko pomorskie,powiat Żnin- kończymy sierpień z 32,0 mm/m2. Zaczynamy wrzesień oczekiwaniem na deszcz, była mowa że na poniedziałek 05.09 ale chyba nic z tego.... Radary pokazują suszę do połowy miesiąca.

 

 


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Czytając posty kolegi Rolnik1973 można poddać w wątpliwość posiadanie rozumku przez tego osobnika.

Czepiasz się,były przecież żniwa A później dożynki i kąpiele w winie.

Początek września i zaczyna nam ostro grzać.Żniwa ledwie można było kości,bo czesto padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeszcze j**ane międzyplony ciągną wodę .

 

Z tego co wiem to tylko w Polsce coś takiego wymyśli..

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeszcze j**ane międzyplony ciągną wodę .   

Lepiej niech twoje między plony ją wyciągną niż miała by wyparować i pofrunąć do sąsiada, albo spłynąć do Bałtyku, no nie??

 

Czy żart i dałem się złapać, eliminujesz konkurencję podpuszczaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie nie żart tylko nie będzie jak maszyny uprawowej wbić po tym gównie. Więcej szkody niż pożytku


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2198

    Piszecie kujawsko-pomorskie u jednego susza u drugiego bagno :wacko: ,u mnie lepiej jak w zeszłym roku choć traw zebrałem z 30 procent mniej niż normalnie,każdy narzeka na mniejszy plon zbóż niż w zeszłym  ,u mnie nie gorszy :), zamiast dwóch mając na pamięci zeszły rok  posiałem 4 ha. kukurydzy,na razie piękna,aż nie chce się włazić w kawał przez te cholerne dziki i wszelkiej maści dziką zwierzynę. Przejażdżka konno na łosiu lub szable w d.... mnie nie rajcują,zeszłego roku wszedłem z brzegu i wypadłem błyskawicznie [nie wiem kto zrobił większy trzask w kukurydzy] :huh: przez ten tydzień pogody jeszcze na polach się tylko słoma się trafia.Trawa akurat zasiana i porządnie zawałowana więc podsiąkanie powinno być. Do pszenżyta zaorane,może po niedzieli coś popada,a jeśli nie [miały być opady w zeszły poniedziałek a nie było],na szesnaście dni przewidywane brak opadów,siać czy czekać?. Po niedzieli dożynki [sami siebie odznaczą, sami sobie podziękują, a ,,koryto i do koryta''i żeby było ładnie     - ty. Kiedyś dziedzic robił dożynki chłopom a dziś na odwrót.Przyjadą elita i ,,zabiedzone'' plebanki,z samochodu najpierw wysiada kałdun póżniej on :blink: ,po ceremonii........Jadę kawałek trawy skosić,na dołku dałem do zęba i przez dobry miesiąc wzięła i się wyłożyła,a obok stoi i się patrzy :blink:,może z opozycji :blink:  ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Jeśli mowa o dożynkach to w pełni się z tobą zgodzę u nas tak samo, będzie wójt pierdzielił jaka to praca rolnika ciężka a potem z plebanami i urzędasami z gminy będą walić wódę do rana, a rolnikowi tylko przyjdzie popatrzeć jak się elita bawi . Jeśli chodzi o pogodę to ogólnie mówiąc susza już 2 tydzień bez jakiego kolwiek deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie nie żart tylko nie będzie jak maszyny uprawowej wbić po tym gównie. Więcej szkody niż pożytku

 

Ale kiedy chcesz wbijać tą maszynę, na wiosnę czy teraz jesienią? Bo jeśli jesienią to faktycznie ja nie wiem po co ty siałeś ten poplon, było lepiej przysypać czymś te pole.

A jak na wiosnę to i tak teraz ta woda by się zmarnowała, a przez zimę najdzie nowej, ile jej zostanie dla twoich roślin, zależy od tego jaką masz pojemność wodą gleby, ale wydaje mi się że akurat ty to chyba wiesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Piękna i boska pogoda DLA MNIE w lesie suszki suchutkie, prosto do budy. Jeszcze ten tydzień i po niedzieli żeby DLAMNIE nie padało by wykopać za sucha kartofle, potem może padać. U mnie suszy nie ma, na podwórku trawa zielona jak na boisku. I nie piszcie że nie mam rozumu bo nie u każdego sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Ale kiedy chcesz wbijać tą maszynę, na wiosnę czy teraz jesienią? Bo jeśli jesienią to faktycznie ja nie wiem po co ty siałeś ten poplon, było lepiej przysypać czymś te pole.

A jak na wiosnę to i tak teraz ta woda by się zmarnowała, a przez zimę najdzie nowej, ile jej zostanie dla twoich roślin, zależy od tego jaką masz pojemność wodą gleby, ale wydaje mi się że akurat ty to chyba wiesz. ;)

 

Pewnie po to, aby spełnić wymóg zazieleniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Sucho się robi jeszcze w zeszłym tygodniu podczas orki pod trawę na glinie było dość  wilgotno, dzisiaj orałem pod jęczmień to się kurzyło i to fest. Miejscami już pług nie chciał wchodzić ale i tak orze się bez porównania lepiej niż przez ostatnie lata o zeszłym roku nie mówiąc bo tego orka nie można było nazywać ogólnie deszcz potrzebny bardzo. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty upraw to czym prędzej bo Ci się zeschnie ta orka i n ie doprawisz ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sierpień zakończony z deficytem 20mm w porównaniu do średniej z wielolecia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj