Polecane posty

Renault145    4

to chyba jakieś bardzo wczesne? ja mam fideliusa wczesną i jeszcze nic się jej nie dzieje ale jak jeszcze taka aura się utrzyma to będzie lipa. A zapowiadają pogodę dopiero po 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wczoraj ulewa 16mm w 10 min, dziś mała poprawka 5mm w 5min. Jak na razie w sierpniu pada codziennie. Żniwa zakończone ale 3 pokos traw jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jest lato to powinny byc upaly , a nie k**wa deszcz , susza jest potrzebna z miesiąc przynajmniej

Chyba ci sie w głowie przewróciło,przyjedź do mnie to zobaczysz suszę.

Chyba syszy nigdy nie miałeś :-)@milanreal ja zebralem wlasnie drugi,ale strasznie dużyyyyy.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Jasny piernik, kilka razy pokropiło i to wszystko (ostatnie 14dni, wcześniej nie lepiej z zachodu  deszczu powyżej 3l to nie dostałem w tym roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@matingus Jak mam już wszystko ścięte, i posiane poplony, to się z deszczu cieszę. Jednak wierz mi, że jak ludziom zboże porasta, zielsko chlusta jak szalone, a kosić nie mogą, to mają już stan przedzawałowy. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Ja to rozumiem,kazdy chce sprzątać za pogody,wiem co jest u mnie..
Ja po żniwach jestem już dwa tygodnie,poplony na kiszonkę po siane,ale czy wzejdzie nie wiadomo.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ojciec zawsze mówił że susza tyle nie naszkodzi no co pomiętam jakiejś skrajnej afrykanskiej u nas nie było a deszcze i wymoknięcia ,właściwie u nas poza nielicznymi mniejszymi co pokosili ale większość czeka pod kosę,polegnięte ,porośnięte ,woda po dołkach ,jak pogoda przyjdzie kombajny będą się topić ,ziarno bez parametrów ,komu to sprzedasz bo chlewnie puste ,godzin kombajnista natrzepie paliwa spali itd ,jedynie kukurydza ,buraki żyją bo ziemniak kilka dni w błocie i gnije .Kto ma suszę prosi o deszcz ,zalani codzienną ulewą proszą o słonce aby wykosić i Bozia ma problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Ojciec mi kiedyś powiedział że susza nie zrobi takiej biedy jak nadmiar deszczu i to się sprawdza sam opowiadał jak po deskach ziemniaki wynosił z pola

które i tak potem w piwnicy zgniły a co będzie warte ziarno po takich deszczach chyba tylko do gorzelni po 400zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Na  moich glebach  to właśnie susza  robi  największe  straty  nadmiar  opadów  mile  wskazany  bo wole skosić  5t porośniętego  zboża  jak 1,5-2t  suchego bez porostu .

Piszecie takie bzdury bo  nie wiecie   co to prawdziwa  susza.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

dobrze mówisz, ludziom nie pada 2 tyg i myślą ze to była susza..... a gdyby doświadczyli prawdziwej suszy to by się cieszyli z tych deszczów..... ale jak to mówią punkt widzenia zależy od pkt siedzenia ;D

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

;;Pan Bóg  zmoczył-  Pan  Bóg  wysuszy''    chyba że  zapomni.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Na  moich glebach  to właśnie susza  robi  największe  straty  nadmiar  opadów  mile  wskazany  bo wole skosić  5t porośniętego  zboża  jak 1,5-2t  suchego bez porostu .

Piszecie takie bzdury bo  nie wiecie   co to prawdziwa  susza.

Prawdziwej suszy mało kto doświadczył,a na pewno nie Ty zbierając 2t/ha.Rok wcześniej niektórzy w Polsce zbierali po paręset kilo z hektara bądz wcale.Ciekawe co zrobisz mając 50ha porośniętego pszenżyta ,pszenicy.Gorzelnie u nas proponują 300 z ł za tonę i jest to cena wyjściowa,potrącenia za wilgotność, zanieczyszczenia zielskiem i wyjdzie 260-270 za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie też sucho.Wczoraj robiłem podorywke to momentami nasz wspaniały ug3 nie chciał wejść w ziemię ale kurzylo się trochę mniej niż rok temu.Pod wzgledem plonów zbóż rok fatalny i nie wazne czy ktoś w okolicy dba o ziemię czy nie.Jeden koleś przy dobrym nawożeniu zebrał 2t/ha pszenzyta ,zboze nie ma ceny i jest lipa.Jedyne pocieszenie w qq będzie trochę kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Prawdziwej suszy mało kto doświadczył,a na pewno nie Ty zbierając 2t/ha.Rok wcześniej niektórzy w Polsce zbierali po paręset kilo z hektara bądz wcale.Ciekawe co zrobisz mając 50ha porośniętego pszenżyta ,pszenicy.Gorzelnie u nas proponują 300 z ł za tonę i jest to cena wyjściowa,potrącenia za wilgotność, zanieczyszczenia zielskiem i wyjdzie 260-270 za tonę

 

Ta bo ty wiesz lepiej czy umnie  jest susza czy nie dobre naprawdę dobre.

co zrobić  z porośniętym zboże  proste   skarmić  czy to świnią  czy to  bydłem.  Ważne by  mieć  co  skarmić  czy  nawet  sprzedać  po 300zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

A jakiś czas temu narzekaliscie jak padało, że cena będzie słaba bo plony wysokie... U mnie najgorsza susza wypadła przed puszczaniem wiechy w mieszance słomy po górkach mało, ale na ziarno popadało porządnie i plon jest... wychodziło przyczepa Pronar T653/2 6t z 0.8ha 60% owsa, 40% jęczmienia 3.5t powinno chyba być na czubatej?
Dzisiaj słońce i wiatr silny, po poludniu może coś się pobeluje..


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

U mnie padać nie chce, w ciągu ostatnich trzech tygodni około 12 mm. Gruber miejscami nie chciał wchodzić w ziemię.

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsk    5

Ale najwięcej do powiedzenia czy sucho czy mokro to mają tzw.małorolni bo już mają po żniwach i trzeszczą japami że mało dało że za sucho lub mokro żeby uprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Nie koniecznie malorolni jak jest pogoda to i bambry żniwa pokonczyli,a gdzie nie ma pogody to malorolni nawet jeszcze nie ruszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsk    5

U nas żaden rolnik czy do 20ha czy to 1000ha nie ma jeszcze nawet połowy skoszonej dziś w nocy padało ale ci co mają suszarnie to na chama dziś koszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Ta bo ty wiesz lepiej czy umnie  jest susza czy nie dobre naprawdę dobre.

co zrobić  z porośniętym zboże  proste   skarmić  czy to świnią  czy to  bydłem.  Ważne by  mieć  co  skarmić  czy  nawet  sprzedać  po 300zł/t

 

Akurat w tym roku trochę jeżdziłem po gminie  Koronowo i fatalnie to wyglądało w okolicy Wudzyna,w pozostałych miejscowościach różnie w zależności od klasy gleby ,opadów punktowych.Dużo gorzej wyglądało w gm.Tuchola ,okolice Lipki powiat złotowski.Mocno porośnięte zboże nie nadaje się do trzody chlewnej ze względu na skażenie mitotoksynami,szczególnie podatne lochy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

E tam dziś wszystko da się skarmić są dodatki które wiążą mykotoksyny i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

A wiesz co to prawdziwa susza??? Chyba nie...

 

co to jest prawdziwa susza to nie wiem ale wiem co to jest prawdziwe bagno :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

ale wy macie problemy, u mnie z 1ha średnio 1,2 tony żyta wyszło,  jęczmień o dziwo z 1 ha średnio 3 tony, owies ruszony ale nie skończony bo wciąż pada, z jednego kawałka 2 ha - 1,5 zbiornika od supra, pszenica jeszcze nie ruszona, ale co się dziwić jak miało padać to nie padało a teraz jak powinna być pogoda to leje prawie co dziennie ale nie narzekam bo deszcz potrzebny tym bardziej jak przypomnę sobie wiosenne miesiące i tak jak ktoś przede mną powiedział     punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoszone. Ja miałem mieszanki to 4,5 tony z ha na 2 polach słabszych a na lepszym 6 ton takiego plonu to dawno nie miałem za to żyto posiałem zbyt późno przed listopadem za sucho i część nawet mrozem dostało i średnio tylko 3 tony z ha więc nie jest źle dało się zebrać to najważniejsze. Wczoraj padało ale dziś słońce i wiatr dały radę reszta to miejscem linka i Bizona do tyłu. Ja już po teraz wam życzę dobrej pogody  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj