Polecane posty

Gość   
Gość

U mnie wczoraj kilkanaście minut deszczu a kukurydza już zwinięta. Deszczu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Niestety moje wcześniejsze obawy chyba się sprawdza cała okolica się zaniosła ciemnymi chmurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie powiat Łuków piątek deszcz w nocy z piątku na sobotę deszcz sobota ok dzisiaj zaczęte żniwa przejechany jeden pokos i luneło okolo 15 minut tylko tak aby robotę popsuć. Przydało by się z 5 dni pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

cieliśmy na próbę 2,3ha kilka dni temu wieczorkiem bo miało odpowiednią wilgotność.

Na drugi dzień wlało solidnie, do dziś mokre. Na jutro zapowiadają deszcz a nie wiem czy zaraz nie wleje.

Na razie stoimy ze żniwami na dobre 3-4 dni o ile będzie sucho.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

U mnie wczoraj kilkanaście minut deszczu a kukurydza już zwinięta. Deszczu!!

 

chętnie oddał bym Ci tą ulewę co przeszła między17 a 18, 15 km na wschód od Krakowa ;[

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

chętnie oddał bym Ci tą ulewę co przeszła między17 a 18, 15 km na wschód od Krakowa ;[

 

U mnie tak samo :( Nagla burza i ulewa :(  Zboze wciaz nieskoszone :(  Ach ta pogoda   A mowia,ze kobieta zmienna jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Leje cały czas od 15 i nie zapowiada się żeby miało zaraz przestać

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

wlkp, znowu przeszła burza, w czwartek spadło 40 mm, w piątek poprawiło. Żniwa tylko rozpoczęte, ziemia miejscami tak nasiąknięta, że w pole nie idzie wjechać, nawet nie ma szans talerzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

U mnie tak samo :( Nagla burza i ulewa :(  Zboze wciaz nieskoszone :(  Ach ta pogoda   A mowia,ze kobieta zmienna jest :)

 

Pogoda  -  też  kobieta.... ;)     Nie  mieliście  suszy  narosło wam  a teraz  problem  zebrać-,    u  nas   praktycznie po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

właśnie przeszła burza ale ja bokiem dostałem, trochę powiało i lekko pada, na Miedzyrzec Podl. niezła pompa poszła a dalej pewnie na Białe pójdzie więc @Rolnik1973 leć rowki do sąsiadów zawczasu przekop :D


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

W mojej okolicy to może z 10% wykoszone. Żniwna pogoda była w ubiegły poniedziałek, a codziennie jak nie leje, to pada. Jakość ziarna pod dużym znakiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Wykoszony kawałek mieszanki, ale jeszcze z dwa dni jej brakuje, zbelowane owinięte i czas na grilla się znalazło... może teraz lać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

właśnie przeszła burza ale ja bokiem dostałem, trochę powiało i lekko pada, na Miedzyrzec Podl. niezła pompa poszła a dalej pewnie na Białe pójdzie więc @Rolnik1973 leć rowki do sąsiadów zawczasu przekop :D

Niedzielą pola nie ruszam.

Błyska grzmi i pada. I tak w tygodniu nhe będzie żniw bo deszczowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś kosili to 17-18 % miało niewiem kto to zboże kupi i za jakie pieniądze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No cóż klient dzisiaj dzwonił umówić się na prasowanie siana słomy ale teraz od kilkunastu minut ostro leje i raczej po ptokach jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Masakra tyle burz przez kraj się przetoczyło a żadna do mnie nie trafiła, od 3 tyg. zero deszczu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

No i dzisiaj kolejne 10mm do kolekcji w lipcu, a tak było ładnie w sobotę i dziś do 15. Lipiec zamykam na 180l/m2.

Napiszcie jaka suma opadów u was za lipiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co drugi dzień deszcz :/ kurcze na dzisiaj planowane koszenie i niestety znów tak dopadało że z minimum 3 dni postoju będzie :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

U mnie dzis pogodnie było cały dzień ale wczoraj po 19 niezła ulewa przeszła i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj