Polecane posty

miwigos    3513

Maj był suchy ale czerwiec nadzwyczajny,115 litrów,kukurydze po 2 metry,a buraki tak około 35 ton ,na obecną chwile ,zboża i rzepaki niestety już nie takie ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj ladnie grzalo ale moglo by po padac bo sucho się robi ale puki co tragedii niema bo jest ciut lepiej jak w zeszlym roku patrzac na kukurydze i trawy. Ogladam zdjecia kukurydzy kolegow wyzej to naprawde lipa z zeszlym roku tez taka mialem teraz troche lepiej ale szalu nie ma tez...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie ten rok lepszy jak ubiegły siana więcej choć do normalnego roku daleko.W 2010 było siana tyle ze nie miałem gdzie pomieścić pod dachem,teraz ledwo góra zapelniona,stodoła pusta qq jak na razie się trzyma a na zboża deszcz przyszedł za późno i szału nie będzie ale słomy powinno być więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

U mnie pierwszy pokos byl bardzo slaby nie dalo nawet polowy co inne lata ale na ta chwile laki lepiej wygadaj niz w zeszlym roku bo teraz to widac ze łaka a nie siano z pnia.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Kolejny dzień piekła, nawet chmurki nie ma. Jutro niby ma być chłodniej. Oby te ochłodzenie nadeszło spokojnie a nie z połamanymi drzewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W niedzielę nie robisz , to nie masz się czego obawiać :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Wczoraj wieczorem spadło 7mm. Rano nie było śladu po deszczu, teraz 30*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

lucerna w trawie ma 60cm a trawa 5cm i nie ma możliwości jej nawet skosić nie mówię o zebraniu. Górkami pierwszy pokos dał 5 bel przy porządnym nawożeniu. Nadają deszcz tylko z godziny na godzinę coraz mniej. Obecny system wykrywania suszy jest do d*p* powinni wymyślić coś nowego bo w jednym miejscu pada w innym nie. Trawa jest rośliną bardzo bardzo podatną na brak wilgoci w glebie i za chole** nie urośnie bez ciągłych opadów deszczu. Można zebrać min 7 bel z ha lub wcale.Więc kilkanaście litrów deszczu decyduje o wszystkim.

Podlaskie okolice Augustowa jest gorzej niż rok temu. W miejscowej suszy najgorsze jest to że jeden jest w plecy inny do przodu.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

U nas ostatniego czerwca spadło 34l/m2. w ciagu 3godzin. W polu jak na razie nawet miejscami mokro. ale rewelacji w tym roku nie będzie ze zbożami, ani z ziemniakami. 


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ominą mnie grad, ale i deszcz nie padał już dawno Zboża usychają buraki śpią w studni wody prawie już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Przed chwilą w radiu Wekend zapowiadali w naszym rejonie grad do 3cm to wytnie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze straszą gradem, a tak na prawdę nie wiadomo czy i kiedy spadnie. Wiadome jest, ze podczas gwaltownych burz jest wieksze prawdopodobienstwo opadow gradu wiec strasza zeby pozniej nie bylo pretensji, ze nie zapowiadali takiego zjawiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tak samo nadają deszcz którego nie ma.

 

Tal wygląda kukurydza u sąsiada (zdjęcie z przed 30min)

 

post-53011-0-35393900-1467463457_thumb.jpg

 

post-53011-0-07582900-1467463480_thumb.jpg

 

a tak trawa w lucernie, powinna być wielkości lucerny jeśli występowały by odpady

 

post-53011-0-69696100-1467463413_thumb.jpg

 

ziemia 4 klasa, to żółte w oddali po lewej na pierwszym obrazku to łąka tydzień po wypasie nie zboże

 

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

jasny ch*j, tylko wspólczuć

u nas tez olbrzymie braki wody, liście qq zaczynają na górkch zwijać się, ziemie w większości lekki ale aż tak źle nie wygląda jak u Was

 

a co do pogody to na wschodzie dziś smaży jak na patelni, nie czym oddychać ale ja twardy i obornik wywoził taczką z obory, lało sie ze mnie jak ze szlaufa a po robocie żona hot-dogów narobiła browarem zapiłem i kalorie uzupełnione :D

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

zaciągneło się pizdzi jak cholera chojnic nie widać ściana deszczu tylko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Wialo i tumany kurzawy ze z domu nie mozna bylo wyjsc teraz zaczyna cos padac.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

U nas ostatniego czerwca spadło 34l/m2. w ciagu 3godzin. W polu jak na razie nawet miejscami mokro. ale rewelacji w tym roku nie będzie ze zbożami, ani z ziemniakami. 

 

Suma opadów za czerwiec 48mm, niby nie źle, ale z tego 18mmw nocy z 31.05 na 01.06. Reszta po 2-3mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Te wszystkie opady burzowe, ulewy, itp. to nigdy nie jest to, co kilkudniowy chłodny i deszczowy front z niskimi chmurami. Wtedy 15 l wody na metr więcej daje niz burzowa pompa 45 l. Za kilka godzin znow upał, kocioł, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

trzeba uprawiać pole tak by nie płynęła rzeka, jedynie na górkach z trawami jest problem


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Fireseba chyba się nie doczekamy tych "silnych" burz, co zaglądam na radary to opis ilość opadu rano było 40-50 teraz 10-25mm


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

U mnie mocno wialo ze prawie byla burza piaskowa naszczescie poznieh dosyc ladnie popadalo Teraz slonce swieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj