Polecane posty

ws71    1789

Najblizsze zapowiadane opady na Pomorzu mogą spaść w postaci gradu i gwałtownych burz co nie rokuje najlepiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lubelskie - miało dziś nie padać , a tu z rana siano Mi zmokło :wacko: :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A moja część podkarpacia czeka na deszcz... Kukurydza już się zwija na słabszej ziemi, zboża schną... Ziemia popękana na maksa...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Lubelskie - miało dziś nie padać , a tu z rana siano Mi zmokło :wacko: :unsure: .

Toż tak miał być upał a tu chmury ciężkie jak na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Master w mojej czesci jest bardzo dobrze z opadami,slonce ostre ale roslinki pieknie rosna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Master w mojej czesci jest bardzo dobrze z opadami,slonce ostre ale roslinki pieknie rosna :)

 

U mnie problem polega na tym, że mieszkam w sąsiedztwie dwóch rzek. One nie puszczają do mnie opadów, ale i również chronią przed anomaliami. Jakieś 2 lata temu w całej okolicy spadł grad jak kurze jaja, a u nas tylko popadało.

Rolnik- jak wychodzę za dom i patrze na północ to zazdroszczę Ci tych chmur co tam stoją nad lubelskim...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To ja się wczoraj na dzisiejszy upał przygotował, nakupił lodów, browar do lodówki wstawił a tu deszcz siąpi 2l spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Rolnik-może to przez to, że kupiłeś germańskie piwo i lody:) żart

 

Upał leje się z nieba... Nawet kotom się udziela, leżą plackiem porozciągane na trawie...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas leje w tej chwili, ale żar z nieba. Bez żadnej chmurki na niebie, bez żadnego wiatru. Ptaki już ucichły, cisza która lekko przeraża. Człowiek się przez kilka ostatnich dni od upałów odzwyczaił to teraz mu ciężko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

strasznie grzeje robić się nie chce świnie plackiem leżą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Znów upał  .Z jednej strony dobrze drugi pokos traw mam  to z zebraniem nie bd problemu .Po ostatnich deszczach ładnie porosła

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Rolnik to chyba o 18 spać chodzisz jak 15 to prawie wieczór:)U mnie dziś piękna pogoda nawet nie taki straszny upał zwozenie belek ładnie poszło jeszcze jutro i może padać lecz niestety do końca tygodnia nadają 35 stopni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Na tym forum to wygląda jkby tylko kukurydza w Polsce rosła ,a ta roslina w moim rejonie nie ma prawie żadnego znaczenia,ostatnie obory do likwidacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kukurydza nie lubi temperatur powyżej 23 stopni średnia dobowa. Gdy w dzień jest powyżej 30 to już przekracza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

kukurydze jadaja nie tylko mieszkanki obór ale i kurników by finalnie reeksportować do rosji

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Zaczęło się lato, a u mnie już jesień. Brzozy całe żółte i gubią liście.  Patrząc z dala na lasy to krajobraz jak w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na tym forum to wygląda jkby tylko kukurydza w Polsce rosła ,a ta roslina w moim rejonie nie ma prawie żadnego znaczenia,ostatnie obory do likwidacji

 

Raz, że nie wszędzie. Dwa, niektórzy likwidują co prawda stada mleczne ale zaczynają intensywny chów opasów, trzy, kukurydza zaczyna mieć coraz większe znaczenie, bo klimat się zmienia, i za kilkanaście lat to już będziemy ją  wcinać jak amerykanie. Do wszystkiego, i ze wszystkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jaki % powierzchni gruntów uprawnych w Polsce zajmuje kuku ? ponad 70 stanowią same zboża (bez kuku, która notabene też jest "zbożem), gdzie rzepak, itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Dzisiaj zauważyłem, że qq w najwyższym miejscu zaczyna delikatnie się skręcać, rzędy złączone wilgoć w glebie jest.
Czy to tylko reakcją na wysoką temp?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki % powierzchni gruntów uprawnych w Polsce zajmuje kuku ? ponad 70 stanowią same zboża (bez kuku, która notabene też jest "zbożem), gdzie rzepak, itp..

 

Masz racje, teraz jest tak jak mówisz, ale ile stanowiła na początku lat 90? Wtedy sporo ludzi nawet nie wiedziało, że coś takiego istnieje. Teraz uprawia ją prawie każdy kto ma krowy, a i na ziarno coraz więcej ludzi się decyduje. Nie mówię, że zaczniemy ją uprawiać w przewadze w ciągu roku czy dwóch. Jednak jej znaczenie wzrasta i będzie wzrastać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj