Polecane posty

jacek1296    1682

A był  ubezpieczony  od przepięć bo  koszt ubezpieczenia  znikomy  a ryzyko  duże   nigdy nie wiadomo  kiedy  licho  nie śpi.

 

U mnie  wczoraj  trochę  wieczorem  popadało    teraz  przydało by  się  kilka dni  upałów  co  by  QQ  szła  jak szalona  i potem  znów  opady  a  będzie  dobrze

 

Cały czas płaczesz, że sucho i deszczu brak. Jak trochę popadało, to już upałów Ci brakuje. I weź tu dogódź..

Jak dla mnie to może jeszcze ze dwa tygodnie padać, a i tak wody  za dużo nie będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dokładnie-  deszczu  duże   braki   a w dodatku  jeszcze  od  piątkowej  wichury  nie mam  prądu  [ jest  tylko 1 faza ] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

jutro od rana zapowiadają burze na wschodzie a zastała mi ostatnia łąka do sprzątnięcia no cóż trzeba dziś 

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
jacek1296 -   no nie wiem  czy  60l w dwa dni  to takie trochę  :P .  Tak chcę  teraz pogody i mam bo dzisiaj zapowiada  się  słoneczny  piękny dzień  wieczorem  będzie  można  kuku  ładnie dokarmić  dolistnie  i  ziemniaki na zarazę  prysnąć  bo jutro zapowiadają  opady  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja bym nie ruszał dziś! Zmoknie to wyschnie a jak jutro za karę zerwie dach to będzie dlaczego u mnie . Dziś prawdziwe lato. Dobrze że chłodny pokoik to się z chałupy nie wyjdzie do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

rolnik  tylko moknie juz tydzien i nie moze wyschnąc bo co dzień coś pada a dziś jest drugi dzien słoneczny 

kiedyś kosiłem zboże w niedziele i nic nie zerwało itd... jedynie porządny opie*dol dostałem wtedy jeszcze od narzeczonej, że nie przyjechałem i nic nie powiedziałem, że kosze :D

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak jest dobre to zbieraj i się nie zastanawiaj zawsze jak siano było dobre w niedzielę a mi się nie chciało zbierać bo niedziela to zawsze mi zalało  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet bym się nie zastanawiał , tylko zbierał . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

nie było burzy, ani nawet deszczu, tylko wiatr, zerwał linie
było ubezpirczone, ale trzeba czekac co na to ubezpieczyciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

jacek1296 -   no nie wiem  czy  60l w dwa dni  to takie trochę  :P .  Tak chcę  teraz pogody i mam bo dzisiaj zapowiada  się  słoneczny  piękny dzień  wieczorem  będzie  można  kuku  ładnie dokarmić  dolistnie  i  ziemniaki na zarazę  prysnąć  bo jutro zapowiadają  opady  :P

 

60 l w taki popiół zobaczysz za 5,6 dni nie bedzie sladu po tych deszczach i znów bedziesz tesknił za opadami (uzupełnienie takiego deficytu wody z dwóch lat wymaga duzo duzo duzo wody)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Terry24 -     Czy ja napisałem że  susza  odwołana bo spadło 60l  wody :D   Nie  ale to że  chciałbym z 2 dni pogody na  niezbędne i konieczne   opryski  i może  padać  dalej  nawet  co drugi  dzień  :P    aż  do połowy Sierpnia :lol:     Z małymi przerwami 1-2 dniowymi  takie mam życzenia  do niebios i o taką  pogodę  się  codziennie modlę   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Własnie wracam od znajomego w prostej linii ok 1km ja tak go słucham co on trzeszcz że wczoraj tak lało, u mnie co prawda leciało coś ok 10minut ale to tam taka lekka krajówka a u niego w takim samym czasie napompowało że w kukurydzy jeszcze teraz na dołku woda po kostki stoi a u mnie w kukurydzy praktycznie obeschnięte i take zróżnicowanie na takim małym obszarze i to nie pierwszy raz takie coś.

 

Dzisiaj ładnie grzeje i wszystko ładnie budzi się z powrotem to życia ale wszystko wszystkim deszczem na pewno jeszcze bym nie pogardził. Dość dużo spadło na pare dni spokój ale w prognozach upały także długo się tym nie pocieszę. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Terry24 -     Czy ja napisałem że  susza  odwołana bo spadło 60l  wody :D   Nie  ale to że  chciałbym z 2 dni pogody na  niezbędne i konieczne   opryski  i może  padać  dalej  nawet  co drugi  dzień  :P    aż  do połowy Sierpnia :lol:     Z małymi przerwami 1-2 dniowymi  takie mam życzenia  do niebios i o taką  pogodę  się  codziennie modlę   :D

 

To   nie  ,,koncert  życzeń''   :D    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Szymi40 -   Napisane  jest  ,, Proście  a będzie  wam  dane ,,    :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

I  ,,nadzieja  matką  gł.....ch'' -   ;)     ale  bądźmy   dobrej  myśli-,     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

U nas południowy zachód w tydzień spadło 52 litry spokojego deszczu a od początku czerwca ponad 90 litrów na metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

Okolice Jarocina wlkp teraz w godz ponad 20 lwody w tym tygodniu ok 60 l na m2 na razie nie jest źle pozdrawiam i życzę wam opadów pozdrawiam

Edytowano przez figo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

U nas  m-c bez deszczu jedynie parę suchych burz. Mieszkam 3 km od Annopola. Jak czytam Wasze posty to tak jakbym żył w innym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Sam nie jestes ja z lodzkiego i tez dawno nie bylo ciekawego deszczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Marian dziś i wczoraj byłem w Jarocinie i jadąc przez zerkow miejscami na polach woda stoi podobnie w kierunku Miloslawia i Wrześni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Trochę zazdroszczę bo u mnie jęczmień jary prawie biały, ziemniaki, buraki i qq śpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Kurcze znowu wszystko mnie omija... Jeśli przez 3-4 dnie nie spadnie deszcz, to nie będzie śladu po tych 50 litrach co ostatnio spadło i jak sucho było tak sucho będzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

50l i jeszcze źle, czego Wy ludzie chcecie ?

A jakby w ogóle nie spadło te 50l  to co by było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj