Polecane posty

Tomek42    23

http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/01/

według fachowców suszy w Polsce nigdzie nie ma jak narazie

 

 

No własnie mamy takich fachowców , chociaż teoretycznie te deszcze szły gdzieś , ale nie wszędzie przecież docierały , są regiony że od początku maja nie padało , ale liczy się według nich ogólny stan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie jest sytuacja gorsza niz w 2015 roku bo nie ma juz zapasow wod gruntowych po bardzo suchym roku. W tamtym roku wiosna cos przepadywało, dopiero pozniej zaczal sie brak opadow. Tego roku wiosna prawie wcale nie pada, a co dopiero jak zacznie palić slonce i dalej nie bedzie padac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Północna wlkp podobnie sytuacja znacznie gorsza niż w ubiegłym roku , w dodatku w nocy-tak jak dziś robi się bardzo chłodno...Dziś było +3*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

U mnie też jest gorzej dużo gorzej niż w 2015, coś tam widać jakiś opad na przyszły tydzień ale znając życie u mnie i tak nie napada... 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Model GFS widzi ładne opady na wtorek i środę ale znowu na meteo.pl już tylko 1 litr skromny... a jeszcze rano porządną burze przewidywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

No własnie mamy takich fachowców , chociaż teoretycznie te deszcze szły gdzieś , ale nie wszędzie przecież docierały , są regiony że od początku maja nie padało , ale liczy się według nich ogólny stan :)

 

Robią to za co im płacą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wedle prognozy  od poniedziałku  do  piątku  ma padać   hehehehe  ciekawe  ile  w tym prawdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Padać  może i będzie   ale  gdzie     i     ile  -  podstawowe  pytanie,   ja na wielki deszcz  bym nie  liczył......tyle razy już miało   padać-, :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak model widzi 30l przez 2 dni to chyba z 10 musi spaść. Gorzej jest jak widzi 5l to wtedy nie popada albo pokropi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Szlak człowieka trafia jak w mieście 7 km ode mnie w piątek 3 razy padało  a dojeżdżam kilometr od domu i nic zupełnie cały czas susza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

na meteomodel pokazuje aktualnie prawie 35l do środy ciekawe czy się sprawdzi chociaż w 10% ale już na meteo um tego nie widzi. 

 

Co prawda to prawda w miastach więcej pada a czemu??? Chyba żeby mieszczuch zieloną trawe mieli z resztą widać ze darmozjady się na weekend na wioskę zjechali bo wody w kranie niema bo trawniki muszą podlewać..

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Taki mamy klimat  umnie  to  samo  miasto  dostanie  wody  a  wieś  nie  ot  sprawiedliwość  nawet  niebiosa  dzielą  na Polskę  A  i B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dzis od rana slonecznie.Pobtych deszczach wszystko ladnie teraz sie ozywilo.Jak narzazie jest zapas wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

sucho  jak na razie  ani  kropelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

okolice Wrocławia rzecz niebywała od godziny pada deszcz

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj