Polecane posty

Ansja    747

Jakub top zalezy ktory rejon łódzkiego,bo tam sa miejsca ze nie mozna narzekac na susze.Podobnie u mnie jest ostre slonce ale pada wiec nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tak sucho deszczu nie nadają ale pewnie robili na łąkach dziś. U nas i w okolicy żadnego traktora słychać nie było.

 

dokładnie wczoraj wszyscy lecieli jak by miała przyjść ulewa stulecia. Ja właśnie wybieram się kosić ostatnie trawy w tym sezonie. Od kwietnia spadło 25l trawy nie odrastają. Na przyszłe 2 tygodnie 0 deszczu nadają :(

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

Jakub top zalezy ktory rejon łódzkiego,bo tam sa miejsca ze nie mozna narzekac na susze.Podobnie u mnie jest ostre slonce ale pada wiec nie narzekam

 

Bardziej południowa część, okolice Bełchatowa. W okolicach Łodzi i Sieradza wody nie brakuje, gorzej niestety jest w południowej części województwa.

Edytowano przez Jakub512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie wczoraj wszyscy lecieli jak by miała przyjść ulewa stulecia. Ja właśnie wybieram się kosić ostatnie trawy w tym sezonie. Od kwietnia spadło 25l trawy nie odrastają. Na przyszłe 2 tygodnie 0 deszczu nadają :(

 

Oby już nie padało tak nic już nie pomoże a tam gdzie leje może się nie uda zebrać to choć ceny przyzwoite będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Czy w innych regionach też tak jak u nas centralna WLKP ,jest sucho tylko nawet w gminie jest różnie z opadami jedna wieś pokrzywdzona inna zdrowo podlana ,w sobotę robiono siano a kilkanaście kilometrów dalej oberwanie chmury było jechałem tam w niedzielę to jeszcze woda na polach stała ,słowem w żniwa część gminy będzie miała słabe zbiory a inne wsie klęska urodzaju i większe pieniądze w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w innych regionach też tak jak u nas centralna WLKP ,jest sucho tylko nawet w gminie jest różnie z opadami jedna wieś pokrzywdzona inna zdrowo podlana ,w sobotę robiono siano a kilkanaście kilometrów dalej oberwanie chmury było jechałem tam w niedzielę to jeszcze woda na polach stała ,słowem w żniwa część gminy będzie miała słabe zbiory a inne wsie klęska urodzaju i większe pieniądze w kieszeni

Wsch wlkp to samo, chociaż u nas w obrębie powiatu są raczej różne opady. Np okolice Koła susza, a okolice Turku tak zlało, że trawy byle kosiarkami nie skoszisz... Co nie zmienia faktu, że to tylko lokalnie takie rzeczy. Ogólnie jest duża susza, pierwszy pokos traw gorszy niż ten analogiczny rok temu a perspektyw na poprawę brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

kolejny  dzień  suszy  dobiega  końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Susza susza i jeszcze raz susza jedyny plus to że się trochę ochłodziło. A deszczu jak nie było tak widoków niema....


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W prognozach straszą, że nad ranem lokalnie przy grucie może być około 0. To by była katastrofa...

 

Może by tak chociaż konkretny przymrozek przyszedł bo mam ubezpieczone na tę okoliczność B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Byłem dziś się przejść po polach i to była chyba moja ostatnia wizyta na tych polach do żniw bo jak idę i widzę to co się dzieje to krew mnie zalewa, wszystko schnie w oczach owies na piasku do kostek nie da się tego nawet hederem złapać, jęczmień tez już usycha. Susza susza susza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Według Puław  suszy w Polsce prawie nie ma  :lol:

 

Od początku roku spadło może 130 mm  ... suszowego raczej nikt nie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i faktycznie chłodno się robi może i być nad ranem koło zera 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Co się uda zebrać, jak nic nie odrosło tylko uschło?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według Puław  suszy w Polsce prawie nie ma  :lol:

 

Od początku roku spadło może 130 mm  ... suszowego raczej nikt nie zobaczy

 

No nie ma bo oni d*py z krzesła nie ruszą tylko siedzą przy komputerach i ksę na koncie sprawdzają ostatni raz byłem na wyborach do Izb rolniczych bo ci to tylko diety biorą a nic dla rolników nie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Według Puław  suszy w Polsce prawie nie ma  :lol:

 

Od początku roku spadło może 130 mm  ... suszowego raczej nikt nie zobaczy

 

Bardzo bym chciał te 130mm. U mnie 79mm.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ciekawa sytuacja we francji i niemczech znów nadają mocne opady , u nas susza a na wschodzie czyli ukraina i rosja przymrozki do - 5 , jak się sprawdzi to ich prognozy co do rekordowych zbiorów mogą sobie wsadzić nie powiem gdzie . a QQ za kilka tygodni będzie sporo droższa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tragedia  kolejny  dzień  suszy   strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Dziś kosiłem trawę na łąkach dalej domu to na 3 klasie wyjdzie ze 3 belki, a kukurydza jest w fazie 2-3 liści i już od 2 tygodni nie rośnie. Pokosiłem połowę i zrezygnowałem nie warte paliwa, zbiorę mniej ton masy niż poszło nawozów


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie sporo ludzi nie siało wogóle nawozu na łaki i teraz śmieją się z tych co wydali kupe kasy bo i tak zbiorą plon bez nawozu tyle że później a pieniądze zostaną im w kieszeni. Ze względu na susze nawozy nic nie dzadzą ;(


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W tamtym roku też się śmieli później kupowali z Litwy bele po 220zł


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj