Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzechu    250

Dzisiaj 22mm na te chwile. Patrzac po radarach zaraz dopada jeszcze , super bo ostatni deszcz byl 14maja -12mm , w maju razem 48mm , jutro tez ma padac / lodzkie ,pow.brzeziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Burza  szła  i poszła  sobie  pobrzmiało  i koniec

NI tylko u Ciebie, u mnie na gospodarstwie zero nawet kropla a tam gdzie mieszkam 4 km dalej 25 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opolskie pow. Oleski już 3 dzień z rzędu pada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajss    97

Tylko  te  jutro  trwa  już  4 tygodnie   Ręce  opadają  niestety  trzeba szamana albo  niewiem   co 

Wypij lepiej flaszkę z kumplami z wioski bo przejmowanie się nic Ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Burza  szła  i poszła  sobie  pobrzmiało  i koniec

 

  ....jak ONA szła to u mnie wylała na pola 14 litrów a wyglądało na więcej ......mamy szansę jutro :(


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jutro albo pojutrze. Dla zbóż  jarych  to już wiele  nie pomoże  no chyba że  wpompuje  wody  na kilka dni  wtedy może    zboża  odbiją.   Kukurdza  jedyna  ma szansę  jeszcze  na godny  plon  no  ale  musi  popadać  bo  jak  nie  to   będzie   Bieda z paszą  dla bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Zaczyna padać bo burza idzie. Narazie ponad 15mm
Zaczyna padać bo burza idzie. Narazie ponad 15mm

Edit: Leje jak nie wiem. Wsi nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opolskie pow. Oleski już 3 dzień z rzędu pada ;)

złapało cię dzisiaj koło 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Więcbork kujawsko-pomorskie,pół godziny 10l/m2 :D ,przechodzi kolejna burza :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Grzmi od 15stej. raz tu raz tam i dzis tylko kilkadziesiąt kropli. A radar pokazuje  nad moją wioską kilka razy ,żółte lub czerwone... taka ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177
Napisano (edytowany)

jutro albo pojutrze. Dla zbóż jarych to już wiele nie pomoże no chyba że wpompuje wody na kilka dni wtedy może zboża odbiją. Kukurdza jedyna ma szansę jeszcze na godny plon no ale musi popadać bo jak nie to będzie Bieda z paszą dla bydła

To tak z dnia na dzien jutro po jutrze a co dzien coraz bardziej pali. U nas to powinno padac i padac zeby kukurydza sie utrzymala na zboza nic nie da. Naprawde jest tragedia nic tylko krowe filandii i...

Jutro niema co liczyc na deszcz...

Jak by tak chcialo sie od wisly cofnac i napierdo... jak za dawnych lat.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Przez godzinę dość ładnie napadło wszędzie kałuże ;) Na parę dni starczy ale jak zwykle więcej by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Gmina Witonia i Daszyna susza jak diabli buraki siadają pszenica usycha w prognozach cały czas burze i leje na okrągło a jak się wyjdzie na podwórze to człowiek mokry jak sam się spoci.

chyba u Ciebie leje,u mnie lekka mżawka przez 15 minut.

może jeszcze coś skapnie w nocy.....mam nadzieję.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Zaczarowany powiat lipnowski oczywiście bez deszczu, wszystko poszło równo z wisłą po lewym brzegu. Załamka totalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

w końcu i u mnie popadało,pierwsza burza w tym roku z deszczem,napadało 10l, w maju do tej pory 12,5l, tak na marginesie to w tej chwili popijam se winko i po cichu liczę na więcej deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Z godzinę popadało ale tak średnio na podwórzu kałuż brak ale ziemia tak gdzieś na 3cm przemiękła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Dzisiaj 22mm na te chwile. Patrzac po radarach zaraz dopada jeszcze , super bo ostatni deszcz byl 14maja -12mm , w maju razem 48mm , jutro tez ma padac / lodzkie ,pow.brzeziny

Dopadalo jeszcze 8mm w godzine, chyba koniec na dzis . Jak jutro popada to statystycznie z bardzo suchego zrobi sie maj w normie... cos czuje ze rzepak zacznie sie odnawiac i na nowo zakwitnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Powiat żninski od dawna nic nie popadało. Dziś straszne chmury, silny wiatr i burza..... z kurzy i piasku.

 

Bydgoszcz np. dostała deszczu. Ja mam za maj 20,0 mm. Na jutrzejsze opady nie liczę. Meteo się mega myli (niby pada u mnie od 17,oo)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Grzmi od 15stej. raz tu raz tam i dzis tylko kilkadziesiąt kropli. A radar pokazuje  nad moją wioską kilka razy ,żółte lub czerwone... taka ciekawostka.

 

U mnie w Wlkp podobna sytuacja, 3km obok przeszła burza, potem druga z gradem, tam wody za dużo, wszystko pozalewane więc też nieciekawie. W mojej miejscowości rykoszetem 0,5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

dzisiaj 0,1 mm

 

Ja mieszkam 10 km od Radzynia i u mnie  dolało. :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj